Apple iPhone 4 Anten Problemi Basın Toplantısı
Mobil

Apple iPhone 4 Anten Problemi Basın Toplantısı

 • Apple, iPhone 4 anten problemi ile ilgili bugün Türkiye saati ile 20:00'da basın toplantısı yaptı.

Apple, iPhone 4 anten problemi ile ilgili bugün Türkiye saati ile 20:00'da basın toplantısı yaptı.

Apple toplantıya kendilerinin de mükemmel olmadığını söyleyerek başladı, daha sonrasında da telefonun tutulduğunda çekim gücünün azalmasının sadece iPhone 4'e özgü değil, bir çok telefonun ortak problemi olduğunu söyledi. Blackberry Bold 9700, HTC Droid ve Samsung Omnia 2'nin tutuş şekline göre antenlerindeki çekim gücünün azaldığı gösterildi.

Yeni güncelleme ile doğru algoritmalar kullanarak çekim gücünün azalmasını azalttıklarını açıkladılar fakat fizik yasalarını hala zorladıklarından bahsettiler.

100 milyon dolarlık test ortamını tanıtan Apple, burada 19 doktoralı mühendisin çalıştığını aktardı.

Anten problemi şikayetinde bulunanların oranının sadece %0.55 olduğunu açıklayan Apple iPhone 4'ün geri iade oranının 3GS'nin 3'te biri olduğunu açıklandı.

Son olarak dileyen herkese ücretsiz kılıf vereceklerini açıklayan Apple özetlemek gerekirse anten krizini biraz yazılım, biraz rakiplere gönderme, ücretsiz kılıf sunma ve 30 gün içerisinde geri alma seçeneği ile çözmüş gözüküyor.

Yorumlar (9)
 1. özet geçtiğiniz iyi olmuş :)

 2. Doğancan Doğancan

  Bir de üste çıkmışlar yani : )

 3. Bana çözmüşler gibi görünmedi.

 4. /dev/mach /dev/mach

  Apple'ın sorun falan çözdüğü yok , sadece zeytin yağı gibi üste çıkıyor.

  Bu arada RIM doğal olarak sessiz kalmayıp sorunun anten de değil apple'ın seçtiği tasarımda olduğu yönünde açıklama yaptı :

  http://crackberry.com/rim-official-statment-respo...

  "Apple's attempt to draw RIM into Apple's self-made debacle is unacceptable. Apple's claims about RIM products appear to be deliberate attempts to distort the public's understanding of an antenna design issue and to deflect attention from Apple's difficult situation. RIM is a global leader in antenna design and has been successfully designing industry-leading wireless data products with efficient and effective radio performance for over 20 years. During that time, RIM has avoided designs like the one Apple used in the iPhone 4 and instead has used innovative designs which reduce the risk for dropped calls, especially in areas of lower coverage. One thing is for certain, RIM's customers don't need to use a case for their BlackBerry smartphone to maintain proper connectivity. Apple clearly made certain design decisions and it should take responsibility for these decisions rather than trying to draw RIM and others into a situation that relates specifically to Apple."

  - Mike Lazaridis and Jim Balsillie

 5. Biraz baştan savıcı nedenler gibi sanki (:

 6. Bazı uzmanlar tarafından Apple'ın iPhone4'leri geri çağırmasının "kaçınılmaz" olduğu söyleniyor. http://www.cultofmac.com/pr-experts-iphone-4-hard...

 7. Cenkakyildiz Cenkakyildiz

  Ben kullanıyorum hiçte öyle bir problem yaşamıyorum. Amerikalıların avuçları biraz fazla büyük sanırım. Yada çok gergin adamlar bol elektrikleri var.

 8. Ahmet Guvenek Ahmet Guvenek

  yenı ıphone 4 satın aldım anten sorunu cok cıddı boyutlarda tavsıye edılen sol elle degıl sag elle kullan dıyorlar benım telefonu nasıl kullanacagıma ben karar verırım maden 30 gun ıcınde gerı alıyorlarmıs ben ıade etmek ıstıyorum

  1. aynı sorun bendede var ciddi bir sorun ben 2 3 kere vuruyorum düzeliyor ama bu her telefon konuşmamda oluyor