Alisverissaati.com Yeni Tasarımıyla Birlikte Gözlük Satışına Da Başlıyor
E-Ticaret

Alisverissaati.com Yeni Tasarımıyla Birlikte Gözlük Satışına Da Başlıyor

İnternet üzerinden saat satışı konusunda hizmet veren Alisverissaati.com'u Türkiye e-ticaret pazarındaki başarı hikayeleri arasına girmiş sayılı şirketlerden birisi olarak görebiliriz. Çevrimiçi olarak operasyonunu çevrimdışı mağazalara da taşıyan şirket, son dönemlerde yoğun bir şekilde yenilenme çalışmalarını sürdürüyor. Tasarımını yenileyen ve yakın zamanda yayına alacak olan Alisverissaati.com, kurulduğu günden bu yana tek ürün grubu olan saatlerinin yanına, yakın zamanda gözlük grubunu da eklemeyi planlıyor.

Konuyla ilgili AlisverisSaati.com'un kurucusu Kudret Çurey'le görüşürken, kendisinden şirketle ilgili biraz da bilgi istedim.

Merak edenler olacağı için özellikle istatistiksel bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak en merak edilen olacağını tahmin ettiğim sitenin aylık ziyaretçi sayısıyla başlamak sanırım doğru olacaktır.

Alisverissaati.com'un aylık ziyaretçi sayısı 350 bin ve aylık sayfa görüntülemesi 4.5 milyon olarak bildirildi. Bir e-ticaret sitesi için oldukça iyi bir rakam olduğunu söyleyebilirim.

Sitenin en çok satış yaptığı il İstanbul olurken, burada ilginç bir bilgi olarak askeriyeden çok fazla sipariş geldiği özellikle belirtildi.

Özel günlerde diğer tüm e-ticaret sitelerinde olduğu gibi Alisverissaati.com'da da talepler oldukça yükseliyormuş. Mesela yakın zamanda Babalar Günü'nde 1500 farklı sipariş gönderilmiş.

Şirketin yeni tasarımından bazı ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyoruz. Dikkat çeken nokta özellikle ana sayfa tasarımında fırsat ürünlere yer veriliyor olması. Tahmin edersiniz ki private shopping konseptinin en çok talep gören ürün gruplarının başında saat, gözlük gibi aksesuar ürünleri geliyor. Alisverissaati.com da buradaki ihtiyacı farketmiş olacak ki, yeni tasarımında ve yapısında indirimli fırsat ürünleri ön plana çıkartmış.

Fırsat ürünleri ön plana çıkartmanın yanında şirketin saatle birlikte gözlük grubunu da satışa sunacak olması bence önemli bir adım. Benzer müşteri profillerine ulaşılabilecek bu iki ürün grubu Alisverissaati.com'un kitlesi göz önüne alındığında doğru bir hedefleme yaratabilir.

Aşağıdaki Alisverissaati.com'un yeni tasarımından diğer ekran görüntülerini de inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (28)
 1. eski tasarım gerçekten çok kötü

 2. yeni tasarımda o kadar iyi sayılmaz.

 3. Onur Köse Onur Köse

  ürün detaylarını görebilmek için siteye üye olmak gibi dahiyane bir fikir, ancak böylesine içler acısı bir tasarımla beraber üretilebilir.

 4. Olmamış bence alışverişi saati daha başarılı bir tasarıma sahip olmalı siyah tonların bu kadar fazla kullanılması bir eticaret sitesi için oldukça itici gelir,siyah tasarımdan vazgeçemem deniyorsada pabbuc.com kesinlikle şuan ülkemizdeki en iyi tasarıma sahip ilham alınası bir site....

 5. Ali Aygün Ali Aygün

  Yazılımı da değiştiriyor sanırım,Bumego alt yapıyı da sunuyordur büyük ihtimal.

 6. "Puanınızın YTL Karşılığı 50 YTL"

  YTL mi? Nasıl yani? Dün Avrupa Yakası dizisinin tekrar bölümünde geçen YTL mi?

 7. artık şu siyah üzerine gölge yapmayı bıraksınlar demode oldu :)

  eski tasarımı ise dehşet zaten,bu tasarımla bu kadar başarı helal valla....

 8. Taci Yalçın Taci Yalçın

  "Al Ries" duysa bu haberi, tansiyonu yükselirdi herhalde :) Buı arada okumayanlar için: Al Ries'ın Focus, Markalaşmanın 22 Kuralı, Pazarlamanın 22 Kuralı kitaplarını tavsiye ederim.

 9. Mathiaxbars Mathiaxbars

  Niye beyenmediniz anlamadım doğrusu.Oldukca kaliteli ve şık olmuş.Siyahıda abartılı tonlarda kullanmamışlar.

  Bu tasarım kullanıştan çok kaliteyi ön plana çıkarmaya çalıştıklarını gösterir sadece.pabbuc.com zaten amerikadaki abisine benzetildi ve sattıkları ürünlerin kar marjı düşük haliyle kullanıcı dostu bir arayüz şart...

  Ben beyendim.

  Ayrıca eklemeliyimki abalar gününde 1500 satışları varsa normal günlerde de 100-200 arası satışları olduğunu tahmin ediyorum ve bu rakam çok cezbedici.

 10. Mathiaxbars Mathiaxbars

  Niye beyenmediniz anlamadım doğrusu.Oldukca kaliteli ve şık olmuş.Siyahıda abartılı tonlarda kullanmamışlar.

  Bu tasarım kullanıştan çok kaliteyi ön plana çıkarmaya çalıştıklarını gösterir sadece.pabbuc.com zaten amerikadaki abisine benzetildi ve sattıkları ürünlerin kar marjı düşük haliyle kullanıcı dostu bir arayüz şart...

  Ben beyendim.

  Ayrıca eklemeliyimki abalar gününde 1500 satışları varsa normal günlerde de 100-200 arası satışları olduğunu tahmin ediyorum ve bu rakam çok cezbedici.

 11. Ali Aygün Ali Aygün

  Kategori/marka sayfasındaki filtreleme başarılı olmuş.

 12. Mustafa Mustafa

  bence de güzel olmuş ama pabbuc.com göze daha hoş geliyor.

 13. Neden Neden Neden Neden Neden Neden

  Tansiyonum yeniden yükseldi.Arkadaşlar,dostlar,roma halkı gerçekten merak ediyorum bu arkadaşlara bu dizaynı bu kodlamayı nasıl kabul ettirebiliyorlar?Bu konuda bilgi sahibi olan biri detaylı bir açıklama yapabilir mi?

  Eğer isterlerse kendilerine yüzlerce designer önerebilirim ve hepsi işlerini mükemmel yapıyorlar üstelik cüzi bir miktar karşılığında.

  1. Cüzi bir miktar karşılığında işler yapan yüzlerce designer'dan, bir kısmının bilgilerini alabilir miyim? Şu sıralar bunun arayışı içersindeyim :))

   Bu arada alisverissaati.com tasarımını beğenmem ile birlikte işlevsellik olarak yeterli olmayacağını düşünenlerdenim..

 14. Yazılan yorumların firma yetkilileri tarafından yazıldığı çok belli , kar marjı düşük gibi şeyler olmamış beyler, saatte %70 kar marjı ile çalışıldığını herkes biliyor.kaldı ki alışveriş saati çok şikayet alan bir site, bakınız. sikayetvar.com ,bence sitenin tasarımı yerine değiştirmesi gereken çok şey var.

  1. Mathiaxbars Mathiaxbars

   Bana itafen yazdığınızı düşünerek söylüyorumki , atmışsınız ama tutmamış :) (google a nicimi yazarak değil firma çalışanı uzaktan bile alakam olmadığını görebilirsiniz.)

   Ayrıca yorumunuzda %70 i anlayamadım ...ben düşük kar marjını pabbuc.com için söylemiştim.Yorumumu birdaha okumanızı tavsiye ederim.

 15. Onur Köse Onur Köse

  "beyenmek" değil ama Türkçede "beğenmek" diye bir kelime mevcut.

  1. /dev/mach /dev/mach

   güzel... yorumları okurken sinir krizi geçirip, kafasını duvarlara vuran bir tek ben de-Y-ilmişim :D

   1. Mathiaxbars Mathiaxbars

    Sayın Onur Köse ve /dev/mach

    Düşüncelerinize saygılı olmakla birlikte, anlamalısınız ki herkesin sizin düşündüğünüz gibi doğru yazmaya çalışmak gibi bir takıntısı yoktur.

    Ayrıca, hayatta başkalarının hatalarını ifşa etmek yerine kendi hatlarınızı (gerçekten hata olanları) düzeltmekle uğraşmak sizin lehinize olacaktır.

    Saygılar

    Mathiaxbars

    1. /dev/mach /dev/mach

     Merhaba,

     Yazım hatası yapmanız normal olmakla birlikte yanlış yazmak ve bunu alışkanlık haline getirmek hatta bir özellik olarak sunmak sizin zararınızadır. Buna rağmen aynı tutumu bir adım ileri taşıyıp günlük hayatta, konuşma diline uyarlarsanız sanırım baya eğlenceli sonuçlar ortaya çıkabilir.

     Eğer sinir olduğunuz bir profesörünüz / müdürünüz (?) varsa tez zamanda bir tez / sunum hazırlayıp kendisine sununuz , sevgili hocanız / müdürünüz çalışmanızı ilk okuyuşunda kalp krizinden mefta olacaktır... Kısa ve acısız...

     Saygılar.

     Not : Yazım hatalarımı tespit edip yazarsanız sevinirim zira öğrenmenin en iyi yoludur ;)

 16. Huseyin Huseyin

  Tasarım yukarıda tanıtılanla aynı değil, geri eski halinemi döndü acaba?

 17. Muhammet Muhammet

  Bu yoğunlukta koyu bir site olmamış tasarımı beğenmedim. Daha açık tonlarda olmalı boğdu beni. Visa mastercard securecode'u anlıyorumda alttaki sql server 2008, win 2008 server logolarının oraya konulma mantığı nedir bunları aşmak lazım :)

 18. Seleninal Seleninal

  Alisverissaati.com'un yeni tasarımını çok beğendim.

  Tüm saat alışverişlerimi bu siteden gerçekleştiriyorum ve artık güneş gözlüğü de satmaya başlayacak olmaları güzel bir gelişme.

  Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti açısından çok memnunum.

  1. No Name No Name

   Bu siteden alışveriş çok keyifli.. ürün bandini geliştirmesine çok sevindim..

 19. alışverişsaati firmasından bir kişiye ulaşmaya çalışın vaktinizi ayırıp,bakalım başarabilecekmisiniz. firma hergeçen gün daha da ulaşılmaz oluyor. sanırım kötü günler yaşayan bir firma...istediği kadar değiştirsin görünümünü bence yanlış şeyler yapıyorlar.

 20. şahsen tasarımını çok beğendim.başarılar :)

 21. Eren Kaya Eren Kaya

  Sevgili arkadaşlar,

  Alışveriş saatinin yeni tasarımı tamamen çalıntı bir tasarım.

  Taklit ettikleri ama tüm özelliklerini çalamadıkları orijinal tasarım, http://www.watchshop.com/

  adresinde mevcut.

  Selamlar.

 22. Keramet tasarımda değil... Beceremediler buradan ötesi hikayedir artık. Dikkat.