iPhone ile Temassız Ödeme: In2Pay

Twitter'ın tepe isimlerinden Jack Dorsey'in daha önce iPhone için geliştirdiği Square adlı mobil ödeme sisteminden sonra DeviceFidelity adlı şirket, iPhone ile kullanılacak temassız ödeme sistemini tanıttı.

In2Pay isimli sistem, microSD taşıyan bir kılıf ile Visa'nın temassız ödeme kabul ettiği tüm alanlarda ödeme yapılmasını sağlıyor. Square'dan daha kullanışlı olan sistemi kullanmak oldukça basit, iPhone'unuzu özel kılıfına yerleştirip microSD kartınızı da yerleştirdikten sonra iPhone uygulamasını açıp "öde" butonunu tıklıyorsunuz. Bundan sonra ise tek yapmanız gereken iPhone'unuzu Visa PayWave temassız ödeme terminaline yaklaştırmak oluyor. Eğer In2Pay sahibi kullanıcılar iPhone'unu kaybederse gerekli bildirimi yaparak hesabını kullanılmaz kılabiliyor.

Sıradan microSD kartları kabul etmeyen In2Pay, koruyucu özellik taşıması nedeniyle de iPhone'a entegre olmanın en güzel yolunu bulmuş. Temassız ödeme aksesuarları şu anda çeşitli şekillerde mevcut olsa da DeviceFidelity, teknoloji meraklısı iPhone kullanıcılarına özel ürün çıkartarak başarılı bir çıkış yapacağa benziyor. Yakın zamanda genel kullanıma açılması planlanan sistem muhtemelen Visa'nın gücü ile dünya genelinde erişilebilir olacaktır.

iPhone 3GS ve iPhone 3G için tasarlanan özel sistem (kılıf) şimdi patent almayı ve iPhone kullanıcılarının ilgisini bekliyor. iPhone ise prestijini katlamaya devam ediyor.

*Fotoğraflar: MobileCrunch

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.