GittiGidiyor Kurucularından Yeni Girişim: Markapon
E-Ticaret

GittiGidiyor Kurucularından Yeni Girişim: Markapon

 • Bugün gerçekleştirdiğimiz "Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği" konferansında GittiGidiyor Kurucu Ortağı Aydonat Atasever şirketin Mayıs ayı içinde yayına alacağı yeni girişimini ilk kez sektörle paylaştı.

Bugün gerçekleştirdiğimiz "Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği" konferansında GittiGidiyor Kurucu Ortağı Aydonat Atasever şirketin Mayıs ayı içinde yayına alacağı yeni girişimini ilk kez sektörle paylaştı.

Son dönemlerin popüler iş modeli grup satın almayı (group buying) hedefleyen şirketin yeni girişiminin adı Markapon. Marka ve kupon kelimelerinin birleşiminden yaratılan "Markapon" kullanıcılarına indirim fırsatları sunuyor olacak ve sektördeki rekabeti kızıştıracak.

Hali hazırda Kipru, SehirFirsati, Grupanya'nın bulunduğu pazara yakında FirsatKuponu, ekoloni ve DailyDeal'ın Türkiye versiyonu Grupfoni giriyor olacak. Aydonat Atasever'den aldığımız bilgiye göre mevcut ve gelecek girişimlerle birlikte Türkiye pazarında Groupon modelini uygulayan şu an için 11 girişim olacakmış.

Rakiplerinden farklı olarak indirim fırsatlarında alt kişi sayısı limiti uygulamayacak olan Markapon, GittiGidiyor'un ve Cimri'nin yanı sıra şirketin kurucularının ortağı oldukları Magnet'in sitelerinin de gücünü arkasına alıyor olacak. UzmanTV, Timsah.com ve arkadaşlık sitesi istanbul.net'in yerel versiyonları da bu operasyonda Markapon için önemli bir avantaj sağlıyor olacak. İstanbul.net'in yanı sıra servisin ankara.net, izmir.net, bursa.net, adana.net, izmit.net, mugla.net, tekirdag.net, eskisehir.com versiyonları da olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar (8)
 1. Blackleg Blackleg

  eskisehir.net'i alamadılar. com olacak o. Hayırlı olsun ne diyelim ama rakiplerini zorlayacakları belli.

 2. Baba repliklerinden "ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım" ı Markapon "üyelerine reddedilmeyecek kadar cazip teklifler sunan alışveriş klubüdür" şeklinde uyarlama yapmış.

  Sunumu hazırlayan baba hayranı. :)

 3. Mustafa Mustafa

  İsim bence çok güzel.

 4. Merhaba,

  Sitenizde bol bol

  “DailyDeal’ın Türkiye versiyonu Grupfoni giriyor olacak.” , “kullanıcılarına indirim fırsatları sunuyor olacak ve sektördeki rekabeti kızıştıracak. ” gibi yanlış kullanımlar var.

  Türkçemizde “sunuyor olacak”, “yapıyor olacak”, “bakıyor olacak” gibi bir zaman yok.

  “sunuyor olacak” = sunacak

  “yapıyor olacak” = yapacak

  “bakıyor olacak” = bakacak

  Okuyucuları çok yanlış bir kullanım örneği veriyorsunuz.

  Lütfen dikkat edin.

  İlginize teşekkürler…

 5. Ahmet Gönenç Ahmet Gönenç

  http://whois.domaintools.com/markapon.com baktığımızda farketing.com un sahibi can turanlı'nın domaini kaydettiğini görüyoruz. bir açıklaması olan?

  1. http://tr.linkedin.com/in/canturanli

   Business Development Manager @GittiGidiyor

   1. Ahmet Gönenç Ahmet Gönenç

    Teşekkürler Arda. Ben kendisinin hala Turkcell'de çalıştığını düşünmekteydim.

    Yine de gittigidiyor'un burada markafoni.com un marka bilinirliğini markapon.com adı altında çakalca kullanmalarını pek yakıştıramadım kendilerine.

    www.markafon.com'u kaydetselermiş daha iyi olurmuş bence. hiç etik bulmadım.

 6. Açıkçası biraz açılmasını beklemek ve seyrinide izlemek lazım ama yeni yeni porjelerin çıkması pazar payının artması vs derken bunların ülke ekonomisine de oldukça katkısının olacağını düşünmemek elde değil...