Bug: Twitter’da İstediğiniz Kişi Sizi Takip Etsin!

Twitter’da bulunan bir bug ile isteyen kişinin sizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz. incisözlük’te yayınlanan bir entry’de paylaşılan bilgiyi Hasan Başusta bizlerle paylaştı ve henüz dünyanın önde gelen yayınlarında gündeme yerleşmedi.

Nasıl yapılıyor?

Tek yapmanız gereken accept [Twitter Kullanıcısı] yazmak. Örnek: “accept billgates”

Bunu yazdığınızda “internal error” alıyorsunuz ancak sonrasında takipçileriniz arasına yazdığınız kullanıcı dahil oluyor.

Açtığımız bugrazzi hesabıyla test ettiğimiz hatanın gerçekliğini aşağıdaki ekran görüntülerinden inceleyebilirsiniz.

Şu anda Mark Zuckerberg, Twitter kurucusu Evan Williams, TechCrunch ve Webrazzi hesapları bugrazzi hesabının takipçileri.

GÜNCELLEME: Twitter açığı kapattı ve konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Yorumlar (35)

 1. ortalık tam anlamıyla karışmış durumda 🙂

  Cevapla
 2. Bunu bir Turk mu buldu?

  Cevapla
 3. Bari bunu DalaiLama üzerinde denemeseydiniz 😀
  http://twitter.com/DalaiLama/following

  Cevapla
 4. Süper 🙂 şimdi ne olacak çok merak ediyorum…

  Cevapla
 5. ShiftDelete.Net ise sanki kendisi bulmuş gibi söylüyor, heralde onlarda muhtemelen incisozluk.net’ten öğrendiler fakat incisozluk’ten bahsetmediler.

  http://shiftdelete.net/twitterda-buyuk-hata-ilk-kez-sdnde-20506.html

  Sizleri tarafsız haberciliğiniz ve kaynak bahsederek yayınladığınız yazılarınız için tebrik ederim ((:

  Cevapla
 6. mathiaxbars |

  Eeee kim bulmuş şimdi ? Gerçekten çok saçma bi hata ve kötü kullanılsa milyonlara spam yapılabilirdi…

  Cevapla
 7. toparlandı galiba

  Cevapla
 8. Su an itibariyle bug temizlenmis durumda…

  Cevapla
 9. Bug temizlendi ancak sitede acayiplikler olmaya başladı. Listemde takip ettiğim ve beni takip eden insanlar olmasına rağmen, onların mesajlarını görebiliyorum ancak listelerde 0 kişi görünüyor.

  Cevapla
 10. mashable da konu ile ilgili bir yazi yayinlamis, onlara haber veren Ozan Yılmaz adinda bir okuyuculari… http://mashable.com/2010/05/10/twitter-follow-bug/

  Cevapla
 11. Şuan twitter hesabımda birşeyler olmuş durumda! Ne takipçilerim ne de takip ettiklerim kalmış durumda :S Her ikisi de sıfır “0” görünüyor!

  Cevapla
 12. Boyle bug lar hemen hemen tum sitelerde var..ben istersem kucuk bir program ile 5 dk da linkedin de 500 kontak kurabilir, networkume ekleyebilirim..zor degil ki neden sasirdiniz?

  Cevapla
  • İddianızı kanıtlamadığınız sürece kesinlik içeren ifadeler kullanmanız doğru değil.

   Cevapla
   • ban tweet olarak attım ama yapamadım siz nasıl yapıyosunuz? accept blabla yazdım ama beni takip etmiyo yapamadım.. söylermisiniz nasıl yaptığınızı?

 13. Ve karsınızda Viral’in babası

  Cevapla
 14. yalnız Türk kullanıcılarının tweetlediği şeylere inci sözlükten bakın derim yine olayın suyunu çıkarmışlar

  Cevapla
 15. Sitenizin adı bütün dünya medyasında çıkdı.İnternete adımızı birkez daha yazdırdık.İyimi oldumu kötümü oldu meçhul…

  Cevapla
 16. bilo31’de meşhur oldu ha bug sayesinde :))

  Cevapla
 17. Twitter falan için boş verin de. Bu habe webrazzi için super oldu :). Bence webrazzi globala bundan sonra daha fazla özen göstermeniz gerkicek.

  Cevapla
 18. en az bug kadar eğlenceli olmuş bugrazzi hesabı:)

  Cevapla
 19. tartışmaya yeni bir boyut getireyim. twitter ın ne kadar gereksiz olduğunu anlamışsınızdır. o kadar dandik bir hatayı bir de milletin listelerini sıfırlamakla sıvadılar. 140 karakter mesaj facebook ta gayet güzel atılıyo. twitter da oyalanmaya ne gerek var ki. üstelik onlarca tanımadığım ahlaksız içerikli takipçi hergün takip ediyo. silmekten bıktım. twitter bir balon ve sönmeye az kaldı. anlayın bunu artık. gereğinden fazla değer verildi. bir hevesti bitti işte.

  Cevapla
 20. aziz yesilyurt |

  pardus gezegeninden eren turkay, webrazzi nin ingilizce iceriginde de haberin ilk once kaynak gosterilmeden yayinlandigini, daha sonra duzeltildigini belirtiyor, dogru mu ?

  Cevapla
  • Teoride evet ama pratikte doğru değil.
   Webrazzi Global’de yani İngilizce versiyonumuzda kaynak vardı ama bir kelimede link şeklindeydi. Yazıyı yayına aldıktan belki 2 dakika sonra (bence 2 dakika bile değildir) görseldeki düzenleme ile birlikte kaynak siteyi de cümle içine alarak düzenledik ve şimdiki haline getirdik.
   Techcrunch’a da bilgiyi zaten yayına aldıktan max 5 dakika sonra direkt ben geçtim ve onlara bilgi verdiğimde yazı güncellenmiş halindeydi.

   Cevapla
 21. incisozlukten kim fark etmiş ise bu açığı, Vodaco olarak özel bir hediyemiz olacak kendisine, bizimle kontağa geçerse seviniriz. Yanlış anlaşılmasın hacker’lıktan dolayı değil, merak etmesinden ve araştırmasından dolayı.

  Cevapla
 22. Ben accept (kullanici adi) ariyorum dedigini gibi,ama sonuc bulunmuyor…

  Cevapla
 23. Peki bu instegram dada mumkunmu beni takip etmeyen kisinin takip etmesi??

  Cevapla
 24. Biz tweet olarak mı yazacağız kendi sayfamızda yoksa ünlülere tweet olarak mı yazacağız pek birşey anlamadım anlayıp yapanlar anlatabilirmi bana

  Cevapla

Bir Cevap Yazın