Google Buzz'ın Şanslı Günü - FriendFeed'e Erişilemiyor!

Google Buzz'ın Şanslı Günü - FriendFeed'e Erişilemiyor!

Bugün akşam saatlerine doğru popüler sosyal paylaşım platformu FriendFeed'e Türkiye'den erişim sağlanamaz oldu. Halen de erişim sağlamak mümkün olmuyor. (Cuma günü öğle saatlerinde erişim sağlanabilir oldu) Durum böyle olunca da akla ilk olarak "FriendFeed'e erişim mi engellendi?" sorusu geldi. Ancak servise yurtdışından da bazen erişim sağlanabiliyor, bazen ise sağlanamıyor. En azından bu işlem için kullandığımız servis değişken sonuçlar veriyor. Siz de bu linke tıklayarak Türkiye dışından FriendFeed'e erişim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Yurtdışından da erişilemiyor fikri ortaya çıkınca bu sefer de FriendFeed'in sunucu sorunları olduğu düşüncesi oluştu. Ama bu fikri de TTNET dışında, mesela 3G bağlantısı üzerinden denediğinizde FriendFeed'e bağlanabiliyor olmanız çürütüyor.

Kısacası şu an için kesin birşey söylemek mümkün değil. Çünkü açıkcası konuyla ilgili sağlıklı bilgiye sahip değiliz. Ancak FriendFeed'in birebir benzeri diyebileceğimiz Google Buzz'ın sosyal medyaya sunulduğu ve aktif kullanılacağı ilk gün böyle bir durumun oluşması da haliyle sivri soruları beraberinde getiriyor. Tabi bu tür garip komplo teorilerine girmenin gereği yok ama bir taraf için büyük şans, bir taraf için ise büyük şansızlık demekten de kendimi alamıyorum.

Hatırlatmakta fayda var. Dünyada bu tür platformların en yoğun kullanıcı grupları arasında Türk internet kullanıcıları yer alıyor. Facebook'un 3. en büyük popülasyonu, FriendFeed'in ise 2. en çok kullanıldığı ülkenin Türkiye olduğunu biliyorsunuzdur. Yine de kafayı bu tür komplo teorileri yormamızın gereği yok...

Sorun FriendFeed sunucuları mıdır, TTNET sorunu mudur, erişim engelleme midir yakında öğreniriz. Şu an için tek bildiğimiz var ki, bugün Google Buzz'ın şanslı günü...!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.