Sabah.com.tr Sosyal Medya İle Kaynaşıyor

sabahnet2

Sabah Gazetesi web sitesinde yeni bir bölüm dikkatimizi çekti. "sabah.com.tr'de paylaş" sloganıyla sunulan bu özel bölüme kullanıcılar internet üzerinde beğendikleri yazıların linklerini gönderiyorlar ve editörler tarafından incelenen içerikler sitede özet olarak yayınlanıyor. İçeriğin tümüne ulaşma aşamasında da kaynak siteye link veriliyor.

net.sabah.com.tr adresinden de direkt olarak ulaşılabilen bu bölüme kabul edilen içerikler gazetenin web sitesi ana sayfasından da linkleniyor.

İlk bakışta haber.gen.tr tadı verdiğini düşündüğüm uygulamanın, kullanıcı oylaması ile ana sayfaya çıkaran bir modeli olsa daha yeni nesil bir yapı kazanacağı şüphesiz. Ancak editörler tarafından yapılan seçimde bir yere kadar daha kaliteli içeriklerin ön plana çıkartılacağı kesin. Bildiğiniz gibi haber.gen.tr'de, Digg modelinde olduğu gibi, en çok oy alan haberler ana sayfadan yayınlanıyor.

sabahnet1

Bir süre sonra "kullanıcıların seçtikleri" gibi özel bir alan da yaratılır mı bilemiyorum ama sosyal medya içeriğine önem vererek Sabah Gazetesi'nin bu tür bir çalışmaya gitmesini değerli görüyorum.

Eğer gazete "sabah.com.tr'de paylaş" gibi bir düğmeyi de site sahiplerinin kullanımına açarsa, daha fazla ilgi göreceğine inanıyorum. Yeni link ekleme kutusundaki Facebook tarzı içerik çekme uygulamasını da beğendiğimi belirtmeden geçmiş olmayayım.

İncelemek isterseniz ya da web sitesi sahibi olarak içeriklerinizi sabah.com.tr'ye göndermeyi düşünürseniz servise buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.