Webrazzi Gündem E-Ticaret Toplantısı Gerçekleşti

Webrazzi Gündem'in 2010 yılı içinde gerçekleşecek 10 toplantılı serisinin ilki niteliğindeki "Webrazzi Gündem: E-Ticaret" toplantısı bugün gerçekleşti.
Webrazzi Gündem E-Ticaret Toplantısı Gerçekleşti

Webrazzi Gündem'in 2010 yılı içinde gerçekleşecek 10 toplantılı serisinin ilki niteliğindeki "Webrazzi Gündem: E-Ticaret" toplantısı bugün gerçekleşti. Fiyat kıyaslama servisi akakce.com ve kısa süre önce hayata geçirdikleri ReMarketing çözümü ile e-ticaret girişimlerine özel reklam seçeneği sunan ReklamStore sponsorluğundaki toplantımız İstanbul Elite World Hotel'de sabah 08:30'da başladı ve saat 13:00'de sonra erdi.

VISA Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak tarafından yapılan açılış konuşmasını ve sunumu, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdür Yardımcısı Pelin Kabalak'ın Türkiye E-Ticaret pazarına yönelik sunumu takip etti. Sonrasında moderatörlüğünü benim yaptığım ve GittiGidiyor.com Genel Müdürü Cenk Angın, BKM Genel Müdür Yardımcısı Pelin Kabalak ve Garanti Ödeme Sistemleri Üye İşyeri Pazarlama Direktörü Altan Taşkıran'ın katıldığı "Türkiye E-Ticaret Pazarının Bugünü ve Geleceği" isimli panelimiz başladı.

Türkiye e-ticaret pazarında tüketici tarafındaki güven problemi, 3D Secure ve e-ticaret'in niş alanlarındaki fırsatlar konunun en yoğun tartışıldığı bölümlerdi diyebilirim. Türkiye internet pazarında e-ticaret'i yönlendiren kullanıcı sayısının 3 milyon olması gibi önemli istatistiksel bilgiler de yine bu bölümde paylaşıldı. Önümüzdeki günlerde toplantının önemli sayılarını ve konuklarımızın değerli sunumlarını mümkün olduğunca paylaşmaya çalışacağız.

Toplantının ikinci bölümünde konumuz "Alternatif E-Ticaret Modelleri ve Fırsatları"'ydı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şule Işınsu Özmen'in moderatörlüğündeki panelimize akakce.com Genel Müdürü Koray Karataş, limango Türkiye Genel Müdürü Gülfem Toygar ve Pabbuc.com Genel Müdürü Serdar Yaman katıldı.

Konuklarımızın paylaştıkları satın alma oranları, trafik bilgileri gibi şirketlerine özel bilgilerin yanında, sektörde niş ve farklı iş modellerine odaklanmanın fırsatları yine gündemin ana konularındandı.

akakce.com'un iPhone ve Android cihazlar üzerinde geliştirdiği yeni uygulaması da videolu olarak panel esnasında ilk kez katılımcılarımızla paylaşıldı. Katılımcılarımız tarafından beğeni gören uygulama, kullanıcıların fiziksel alışveriş esnasında istedikleri ürünün barkodunu mobil cihazları ile okutarak, fiyat kıyaslamalarına ve ürün hakkında detaylı bilgi almalarına olanak sağlıyor.

akakce.com'un mobil uygulama videosu, konuşmacılarımızın sunumları ve toplantımızın bazı video görüntülerini önümüzdeki günlerde paylaşıyor olacağız.

Son olarak yeri gelmişken bir kez daha bugün bizimle olan, toplantımıza katılan tüm katılımcılarımıza, konuşmacılarımıza ve sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz. Umarım bizler için olduğu kadar katılımcılarımız için de değerli bir gün olmuştur.

27 Ocak'ta gerçekleşecek "Webrazzi Gündem: Sosyal Medya" toplantısında görüşmek üzere. ;)

Webrazzi Gündem toplantılarının tümüne destek sağlayan diğer sponsorlarımız şu şekildedir:

Webrazzi Gündem Medya Sponsoru

ntv-logo

Webrazzi Gündem İnternet Sponsoru

yenibiris

Webrazzi Gündem Resmi İş Ağı

Webrazzi Gündem Yayın Sponsoru

Webrazzi Gündem İletişim Sponsoru

mpn-logo

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.