Gezi Bloglarına Bir Göz Atalım

Açıklama: Hakan Nural, Şehriderya isimli blogunda tasarımla ilgili yazılar yazmaktadır, bu yazısı konuk yazar olarak Blograzzi’de yayınlanmıştır.

gezi-bloglari1

Neredeyse blogu olan herkes gezdiği, gördüğü yerler ile ilgili yazılar yazıyor. Bu yazıda sizler için sadece geziye odaklanmış blogları incelemeye çalıştım.

Güncel gezi bloglarının yanında dünya turu veya çeşitli yolculukları ile birlikte blog tutmuş, fakat şu an için güncellenmeyen, yolculuktan dönen gezginlerin blogları da listede yer alıyor.

Güncel Bloglar

gezi-bloglari2

Şimdi Gezelim – Benim gördüğüm içerik anlamında en geniş ve en düzenli blog diyebilirim.

Varuna Gezgin – Son 6 yılda 4 kıtada 51 ülkeyi gezen Yekta ve Murat Zanzibar’ın yolculukları devam ederken, dostlarla bilgi ve birikimlerini paylaştığı  Varuna Gezgin isminde mütevazı kafeleri.

Gezi Yorum – Emre Tok tarafından güncelenen blog, bol gezi yazılarının yanında bisiklet sporu ile ilgilenenlerin de ilgisini çekecektir.

Az GezmişGezi ve fotoğrafı harmanlayan Zehra Arslan’ın yurtiçi ve yurtdışı gezileri ile ilgili yazılarının yer aldığı blogunda ayrıca güncel fırsatlar ve kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Özlem Pansiyon – Önemli olan para-pul vs. değil içinde-ruhunda gezmek varsa yollara düşersin diyor,  Özlem Yücel.  Gezi maceralarının yanında gezgin felsefesinide kavrayacaksınız:)

Yolculukları devam edenler

gezi-bloglari3

Dünya turu veya belirli bölgelerde yolculukları süren bloglar;

Ezber Bozan Efe – Kendi tabiri ile yaş 30 yolun yarısında önce yolları düştüm diyen Efe, 19 Ağustos 2009’da başladığı yolculuğunu sürdürürken blog tutmayı da ihmal etmiyor.

Açık Bilet -Dünyayı kendi gözlerimiz ve zihnimizle keşfetmek istiyoruz diyen Deniz Koç ve Barış Pala’nın 18 Kasım 2008’den beri yolculukları sürüyor.

Yolculukları Bitenler

Barış Nerede? –  Barış Akkiriş’in 10 Ağustos 2005’de başlayıp 26 Mayıs 2006 tarihleri arasındaki dünya seyahatinden notları.

Cüneyt 360Cüneyt Güven’in 12 Ekim 2006’da başlayıp 15 Eylül 2007’de sonlandırdığı 8,5 aylık serüveni.

Gezgin Rocker2004/2005 yıllarındaki 6,5 ay süren karayoluyla Asya gezisi bilgilerini içermekte.

Şimdi UzaklardayımYolculuğuna yetiştiğim için kendimi şanslı hissettiğim Çağlayan Tekten’in  gezi maceraları…

Yolculuk sırasında blog takip etmek gerçekten çok zevkli. Siz  de maceranın içinde sürükleniyorsunuz. Bu yüzden yolculuğu devam eden blogları muhakkak takip etmenizi öneririm.

Ayrıca dünya turu atmayı ya da herhangi bir ülke gezmeyi düşünüyorsanız gitmeden önce yukardaki bloglara mutlaka bir göz atın.

Listede kesinlikle olmalı dediğiniz blogları da paylaşırsanız ekleyebiliriz. Bu arada şurada çok ayrıntılı bir liste yapılmış incelemenizde fayda var.

Yorumlar (32)

 1. Ekip arkadaşımın hazırladığı http://www.gezijurnal.com u da kesinlikle yabana atmamak gerekir 😉

  Cevapla
  • Ah kardeşim ah, reklamımızı yapan da yok. Ne yaptığın değil nasıl yaptığın hiç değil ne kadar tanındığın ile takdir görüyorsun 🙂

   “Olsun azıcık okurum kaygısız yazarım” bir blogger atasözüdür…

   Cevapla
 2. Harika bir seriven gezi serivenleri ve anılarını bloglarla paylaşmaları , paylaşılan bloglarıda siz burada bizlerle paylaştığınızdan dolayı teşekkürerimi sunarım. Bir yazar profesyonel yaza bilir fakat bir blogcu kadar etkili olamaz, bu bölemi blogcu serbest yazardır kanısına varıyorum ve gezi yazıları çok hoş başarılar dilerim

  Cevapla
 3. Merhaba,

  Ben de kendi blogumu eklemeniz içim yazıyorum size. Güney Amerika’yı geziyorum. En büyük eğlencem gezerken diğer gezi bloglarını okumak, böyle bir liste çıkardığınız için teşekkür ederim…

  sevgiler..

  Cevapla
 4. Merhaba listeniz oldukça güzel ve başarılı tatil ve gezi konularda halkın bilinçlenmesi gerekir. Özellikle lonelyplanet tarzı sitelerin ülkemizde olmaması nedeniyle sıkıntılar doğmakta. Ben bu kapsamda yerel bir siteyle ilgileniyorum. http://www.sivas.im Sivas Gezi Rehberi sloganı ile Sivas’a geleceklere yardımcı olacak bilgileri barındırıyor. Hepsi kendi yaşamışlığım ve tecrübelerimden oluşan bu sitede ki görseller de tamamiyle bana ait.
  Saygılar, sevgiler.

  Cevapla
 5. Kişisel gezi rehberi sitem http://www.gezipgordum.com dan da yararlanabilirdiniz.su an 4 sehir bulunan sitemde yakın zamanda 40 sehir ekkenecektir

  Cevapla
 6. Bu sitelerin hepsi güzel ama gezi yazıları takipçisi olarak yeni karşılaştığım gumuspusula.com isimli siteyi de eklemenizi öneririm.Özellikle fotograflar harika

  Cevapla
 7. Sürekli güncellenen ve sadece gezi yazılarının olduğu blogumu da bu listeye eklemek isterim:

  http://www.cokokuyancokgezen.com

  Cevapla
 8. Ben de kesinlikle http://www.gezihane.com u tavsiye ederim. Özgün yazıların olması çok hoş, dilleri çok güzel.

  Cevapla
  • Daha yeni oluşturmaya başladığım ve yurt içi – yurt dışı motosiklet,bisiklet gezilerimi paylaşacağım yedincigezi.blogspot.com adresindeki blogumu da ziyaret edebilirsiniz

   Cevapla
 9. Yerleşik gezginler olarak biz, esimle birlikte gezip gördüğümüz yerleri blogumuz gezgindirgezeninadi.blogspot.com da paylaşıyoruz. Bloğumuzu listenize eklerseniz seviniriz.

  Cevapla
 10. Bu listeye gezi ve seyahat blogu http://www.uzakrota.com sitesinide dahil edebiliriz.

  Cevapla
 11. Merhaba arkadaşlar http://www.gezi-rehberi.com olarak biz de gezi bloglarına katılmış bulunmaktayız (:

  Cevapla
 12. http://www.gezita.com – Online Gezi Haritanız …
  Dünyada İlk Kez bir web sitesi üzerinden kullanıcıya özel gezi rotası oluşturmaktadır.

  Cevapla
 13. Ayrıntılı Londra,Tayland,Roma ve Başka hiç bir yerde olmayan Manchester Gezi Rehberi http://www.gezipartisi.com sitesinde. Buralara gidecekseniz okursanız çok rahat edersiniz. Tamamen kendi yaşadığım olaylar üzerine yazdıklarım vardır.

  Cevapla
 14. http://www.habergezi.com/ ve http://www.gezgingozuyle.com/ sitelerini es geçmenin doğru olacağını düşünmüyorum.

  Teşekkürler.

  Cevapla
 15. Bir tanede benden olsun. Tasarımı bana ait. Şimdilik yukarıdakiler kadar kaliteli değil fakat zamanla olacak 🙂 Adres: http://www.istanbulgezentisi.net

  Cevapla
 16. Yukarıdaki bloglar süper. Ben de 2007 den beri seyahat bloğu yazıyorum. http://dnyaninetrafinda180gn.blogspot.com/

  Cevapla
 17. Merhaba,
  gezi ve seyahat blogları arasına sürekli güncellenen ve gezi ve seyahat sitesi kesfet.tv adresini de eklemek isterim

  Cevapla
 18. Türkiye odaklı olan gezginrehberler.com’uda unutmamak gerek..

  Cevapla
 19. Yurtici ve yurtdisi, seyahat, gezi alaninda kaliteli ve guncel icerikler ile ziyaretcisine Zengin icerik sunan http://www.seyahatrehberi.net/ de listeye eklenebilir.

  Cevapla
 20. Çok güzel bloglar geçrekten ben de takip ediyorum bir çoğunu 🙂

  Cevapla
 21. http://gezmekguzel.com

  Yurtdışı, yurtiçi gezilerini yazarın kendine has anlatımı ile yararlı bilgilerin olduğu ödüllü gezi blog sitesi.

  Cevapla
 22. ben de uzunca süredir seyahat anılarımı http://www.gezmekguzel.com adresinden paylaşıyorum

  Cevapla
 23. http://www.gezentiadam.com

  Gezdiği ve gördüğü yerleri eğlenceli bir dille anlatan bir blog. Tavsiye Ederim.

  Cevapla
 24. Bir çoğu değerli kişiler ama bazı kişiler eksik kalmış yine 🙂

  Cevapla
 25. Bizde listede yer almak isteriz 🙂 Cesur Gezgin http://www.cesurgezgin.com

  Cevapla

Bir Cevap Yazın