Açıklama: Hakan Nural, Şehriderya isimli blogunda tasarımla ilgili yazılar yazmaktadır, bu yazısı konuk yazar olarak Blograzzi’de yayınlanmıştır.

gezi-bloglari1

Neredeyse blogu olan herkes gezdiği, gördüğü yerler ile ilgili yazılar yazıyor. Bu yazıda sizler için sadece geziye odaklanmış blogları incelemeye çalıştım.

Güncel gezi bloglarının yanında dünya turu veya çeşitli yolculukları ile birlikte blog tutmuş, fakat şu an için güncellenmeyen, yolculuktan dönen gezginlerin blogları da listede yer alıyor.

Güncel Bloglar

gezi-bloglari2

Şimdi Gezelim - Benim gördüğüm içerik anlamında en geniş ve en düzenli blog diyebilirim.

Varuna Gezgin - Son 6 yılda 4 kıtada 51 ülkeyi gezen Yekta ve Murat Zanzibar'ın yolculukları devam ederken, dostlarla bilgi ve birikimlerini paylaştığı  Varuna Gezgin isminde mütevazı kafeleri.

Gezi Yorum - Emre Tok tarafından güncelenen blog, bol gezi yazılarının yanında bisiklet sporu ile ilgilenenlerin de ilgisini çekecektir.

Az Gezmiş - Gezi ve fotoğrafı harmanlayan Zehra Arslan'ın yurtiçi ve yurtdışı gezileri ile ilgili yazılarının yer aldığı blogunda ayrıca güncel fırsatlar ve kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Özlem Pansiyon - Önemli olan para-pul vs. değil içinde-ruhunda gezmek varsa yollara düşersin diyor,  Özlem Yücel.  Gezi maceralarının yanında gezgin felsefesinide kavrayacaksınız:)

Yolculukları devam edenler

gezi-bloglari3

Dünya turu veya belirli bölgelerde yolculukları süren bloglar;

Ezber Bozan Efe - Kendi tabiri ile yaş 30 yolun yarısında önce yolları düştüm diyen Efe, 19 Ağustos 2009'da başladığı yolculuğunu sürdürürken blog tutmayı da ihmal etmiyor.

Açık Bilet -Dünyayı kendi gözlerimiz ve zihnimizle keşfetmek istiyoruz diyen Deniz Koç ve Barış Pala'nın 18 Kasım 2008'den beri yolculukları sürüyor.

Yolculukları Bitenler

Barış Nerede? -  Barış Akkiriş'in 10 Ağustos 2005'de başlayıp 26 Mayıs 2006 tarihleri arasındaki dünya seyahatinden notları.

Cüneyt 360 - Cüneyt Güven'in 12 Ekim 2006'da başlayıp 15 Eylül 2007'de sonlandırdığı 8,5 aylık serüveni.

Gezgin Rocker - 2004/2005 yıllarındaki 6,5 ay süren karayoluyla Asya gezisi bilgilerini içermekte.

Şimdi Uzaklardayım - Yolculuğuna yetiştiğim için kendimi şanslı hissettiğim Çağlayan Tekten'in  gezi maceraları...

Yolculuk sırasında blog takip etmek gerçekten çok zevkli. Siz  de maceranın içinde sürükleniyorsunuz. Bu yüzden yolculuğu devam eden blogları muhakkak takip etmenizi öneririm.

Ayrıca dünya turu atmayı ya da herhangi bir ülke gezmeyi düşünüyorsanız gitmeden önce yukardaki bloglara mutlaka bir göz atın.

Listede kesinlikle olmalı dediğiniz blogları da paylaşırsanız ekleyebiliriz. Bu arada şurada çok ayrıntılı bir liste yapılmış incelemenizde fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.