Google Resmen Telefon İşine Girdi: Nexus One Tanıtıldı!

Google Resmen Telefon İşine Girdi: Nexus One Tanıtıldı!

Bir süredir konuşulan, çeşit çeşit dedikoduları yayılan ve Teknorazzi'de detaylı olarak haberleri yapılan Google'ın akıllı telefonu Nexus One bugün şirketin Mountain View'deki merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile resmen duyuruldu.

"Web telefonla buluştu" (Web meets phone) sloganıyla iPhone'a birebir rakip pozisyonunda piyasaya sürülen ve yine Google'ın mobil işletim sistemi Android'le çalışan cihaz HTC firması tarafından üretiliyor olacak.

google-phone-nexus-one1

Google fazla gecikmeden lansmanla birlikte Nexus One için özel bir siteyi de yayına aldı. www.google.com/phone adresinde açılan bu bölümde Nexus One ile ilgili tüm bilgilere yer verilirken, 3 boyutlu bir inceleme ve online satış imkanı da sunulmuş.

Şu an için sadece Amerika, İngiltere, Singapur ve Hong Kong'a gönderimi yapılan Nexus One'ın önümüzdeki günlerde farklı ülkelere de satışı yapılacakmış. Basın toplantısında konuşan Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mario Queiroz zaman içinde site üzerinden farklı ülkelere, farklı operatörlerle, farklı cihazları da satmaya başlayacaklarını belirtti.

google-phone-nexus-one2

Basın toplantısında Google'ın telefonunun Avrupa'da satışı için hali hazırda T-Mobile ve Vodafone ile anlaşma yapıldığı da paylaşıldı. Ancak farklı operatörlerle de anlaşılacağı eklendi. Yani, Türkiye için önümüzdeki dönemlerde iPhone'da olduğu gibi 3 operatörün de Nexus One paketlerine dahil olduğunu görebiliriz.

Google'ın telefonu Nexus One, Amerika'da T-Mobile ile $179.99'a, SIM kilitsiz olarak da (unlocked) $529.99'a satın alınabiliyor. Türkiye'de de benzer seviyelerde ya da biraz daha pahalı olacağını düşünebiliriz.

Bu arada yakında Amerika'dan Nexus One siparişi verme çılgınlığı başlıyor olacak, hazırlıklı olun. iPhone döneminde bunu birebir yaşamış bir insan olarak gidecekleri ya da oradan gelecekleri uyarıyorum. :)

Son olarak artık bizim gibi Google da söylediğine göre resmen 2010 yılının web ile mobilin birleşeceği yıl olacağı gerçeğine kendimizi hazırlayalım derim...

İlginizi çekebilir:

Webrazzi Gündem Mobil İnternet toplantısı sektörün önde gelen kişi ve şirketlerinin katılımıyla 10 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Elite World Hotel’de gerçekleşecek. Webrazzi Gündem toplantıları hakkında detaylı bilgi ve kayıt için www.webrazzi.com/gundem adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.