Fanatik Marşlar'da Takımlar Değil Tezahüratları Yarışıyor
Eğlence

Fanatik Marşlar'da Takımlar Değil Tezahüratları Yarışıyor

Kullanıcıların takımlara ait tezahüratları söz, müzik ve video olarak gönderdiği Fanatik Marşlar içerik paylaşımına eğlenceli bir platform sunuyor. Gönderilen tezahüratları baz alarak puan durumu da yaratan girişimde, tezahüratlar farklı kategoriler altında sınıflandırılıyor.

MYK Medya'da Yazılım Geliştirici olarak çalışmakta olan Mustafa Özyurt'un kişisel girişimi olan Fanatik Marşlar, henüz çalışmaları süren bir servis. Ancak mevcut haliyle de kullanılabilir durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcılarına ait profil sayfaları da bulunan serviste, tezahürat gönderen kullanıcılar ayrı bir liderlik tablosuna alınıyor ve burada onlar da yarışa dahil ediliyor. Kullanıcıların sisteme gönderilen tezahüratlara puan verebildiği serviste, eğlenceli tezahüratlar, nostaljik tezahüratlar gibi kategorilerin yanında elbette +18 kategorisi de yer alıyor. "Yeterince fanatik olduğunuzu düşünüyorsanız burası sizlik" sloganıyla sunulan kategoriye neyse ki şu ana kadar içerik gönderen olmamış. :)

fanatik-marslar-ana1

Her ne kadar bir gelir modeli oluşturulması mümkün değil gibi dursa da, bir süre sonra mobil içerik indirme gibi özelliklerle bunun da sağlanabileceğini düşünüyorum. Ama popülaritesini çok güçlendirmesi ve farklı özelliklerle ciddi kullanıcı popülasyonu yakalaması gerektiği şüphesiz.

Bu haliyle bile futbol fanatikleri için eğlenceli olacağını tahmin ettiğimiz ve alıştığımız türden girişimlerin dışında olduğu için ilgimizi çeken Fanatik Marşlar'ın Türk takımlarının yanında, yabancı takımların da tezahüratlarını barındırdığını belirtmiş olalım.

Yorumlar (8)
 1. Cemil Günel Cemil Günel

  +18 bölümü olmasa daha iyi olur. İleride içerik satmaya başlarken hiç bir külüple anlaşamazlar. Çünkü hangi külüp başkanına sorsanız onların taraftarları küfür etmediğini söyleyecek. Bu sitede +18 tezarühatları görürseler kesin komlo teorileri ortaya çıkacak bizim külübümüzü , taraftarımızı karalıyorsunuz diyerek.

  Sanırım içerik satışı sırasında telif hakkı sorununu ortaya çıkabilir. Tezarühat şarkı gibi birşey değil tamam müzik için müzisyene parayı verdiniz fakat sözler için ne yapılacak. Anonim mi denilecek?

  Güzel zeki bir çalışma ama birileri ile anlaşmaları(külüpler birliği veya federasyon gibi) lazım ya da bir gsm operatörünün çatısı altına girseler daha iyi bir hareket alanına sahip olabilirler.

  Saygılar.

 2. çok iyi fikir gerçekten ince yerden düşünülmüş.Ama olayı eksik bırakmışlar yani biraz daha söz sende olsa ..

 3. Talha Turgut Talha Turgut

  farklı bir proje olması öncelikle insanların ilgisini çekecek fakat en beğenilen tezahüratları yayınlayanlara bence bir ödül sistemi gibi birşeyin geiştirilmesi fayda sağlar die düşünüorum mesela takımlara özel geliştireln tezahüratlardan en beğenilenlerini yayınlayan kişilere takımına dair bir maç bileti gibi bir hediye verilse hedef kitleyi daha fazla güdüler die düşünüorum ,başarılar dilerim

 4. Aslan Murat Aslan Murat

  Bundan yaklaşık 3 ay önce http://www.tribbun.com sitemiz yayına sokmuş çift dil desteği ile özellikle Güney Amerika ve Türkiye gibi futbolla yatıp kalkan ülkelere yönelik çalışma yapmıştık. Birkaç yıl önce gördüğümüz http://www.fanchants.com/ sitesinden esinlenmiştik ancak birebir aynısını gerçekleştirmenin hiç bir anlamı olmayacaktı, bizde futbol ile müziği birleştirelim http://www.thesixtyone.com/'dan puanlamayı ele aldık. Tanıtımını/İncelemesini yaptınız sitenin birebir özelliklerinin FanChants.com ile birebir tuttuğunu gözlemledik. Oysaki bizim düşüncemiz daha sofistike ve marjinaldi. Takımları değil, tezahuratları yarıştırıyorduk.

  Biz kendi sitemizin inceleme talebini sizlere gönderdiğimizde bize olumlu ya da olumsuz bir cevap dönmediğiniz. Bizde üzerine düşmeyerek konseptinize aykırı olduğunu düşüncesi ile talebimizi yinelemedik.

  Ancak görüyorum ki pek de aykırı değilmiş. Üzgünüm ki biz MYK Medya içerisinde görev almıyoruz. Bilseydik böyle bir şart olduğunu önce MYK Medya'ya işe alınmamız için başvururduk. Ardından size sitemizi kurduk diye mail atardık.

  Çok sert olacak belki şimdiden özür dilerim ama girişimci gençlik mavraları atmayınız, gördük ki girişmci olabilemek için girişmiş kişileri tanımak gerekiyormuş.

  Neyse artık saygılar sevgiler. Webrazzi'ye yolunda başarılar dileriz.

  1. @Aslan bey, yorumunuzu gördükten sonra mailinizi aradık ve tek cümlelik mesajınızı gördük.

   Webrazzi'de yer almak için herhangi bir firmaya veya gruba bağlı olmanıza gerekmiyor. Bunu webrazzi arşivine bakarak da görebilirsiniz.

   Sitenizle ilgili daha detaylı bilgi ve dikkatimizi çekecek bir mesaj göndermiş olsaydınız değerlendirilmeniz daha olası olacaktı.

 5. Fecri Tanova Fecri Tanova

  Altına Telif Hakları koymuşlar ama http://www.fanchants.com'dan herşeyi ile alıntı.

 6. Mustafa Özyurt Mustafa Özyurt

  İyi dilekler için teşekkürler. @Fecri olayın çıkışını anlatmıştım. Etohumdan izleyebilirsin. Projenin eşsiz olduğunu iddia etmedim zaten... http://televidyon.com/p/2107/fanatikmarslarcom

 7. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

  Site sanki bir iddaa sitesi gibi puanlar vs. falanlar karışmış. bence video ve audio üzerine bir site de daha fazla görselliğe yüklenilebilir. Sözgelimi timsah.com kadar görsellik ve puan listeleri belki taraftar gruplarına özel grup profil sayfaları olabilir. hayırlısı olsun.

  Ama webrazzinin bu yaptığını çok tehlikeli görüyorum. Aynı şekilde MYK'nın yaptığıda bence yayıncılık açısından çok iyi bir adım değil. Eşin dostun projesini yayınlamak tabi ki ilk akla gelen ama ya diğer haberler, duyurular, ilanlarda "yanlı" diye düşünülmeye başlanırsa ne olacak ? Yaptım yine muhalefet kusura bakmayın. :)