Yeni Bir Etkinlik ve Mekan Rehberi: Aktifite.Net
Etkinlikler

Yeni Bir Etkinlik ve Mekan Rehberi: Aktifite.Net

Aktif ve aktivite kelimelerinin birleşiminden türetilmiş olan Aktifite, henüz kapalı betada olan bir sosyal platform. Henüz çok yeni olan girişim, etkinlikler, mekanlar ve sanatçılar etrafında kurulan ağ ile kullanıcılarının etkinlikler hakkında hızlı bilgiye ulaşmasını hedefliyor ve kendisini etkinlik ajandası olarak konumlandırıyor.

Sahip oldukları puan sistemiyle kullanıcılarının içerik girmesini de desteklemek isteyen Aktifite.net, biriken puanlarla da etkinliklere ücretsiz bilet gibi çeşitli avantajlar sunmayı planlıyor.

Henüz içerik olarak gelişim sürecinde olan servis kapalı betada hem kullanıcılarından geri bildirim almayı hem de kaliteli bir kitle ile başlangıç yapmayı istiyor. Webrazzi okuyucularının bu noktadaki değerli fikirlerinin de bilincinde olan girişim sahipleri buradan hareketle bizlere 100 adet kapalı beta davetiyesi gönderdiler.

Webrazzi'ye özel sunulan 100 davetiye ile Aktifite.net'i denemek isteyen okuyucularımız http://www.aktifite.net/davetiye/?webrazzi linkinden kayıt yaptırabilirler.

Servisin girmek üzere olduğu pazardaki duruma bakacak olursak dişli rakipleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Biletix'in etkinlikler konusunda bir sosyal ağ olmasa bile Türk internet kullanıcıları tarafından tercih ediliyor olması ve çeşitli şehir rehberlerinin bu konuda hali hazırda içerik sağlıyor olmaları başlangıç olarak Aktifite.net'in zorlanmasına sebep olacak etkenler.

Diğer taraftan Mekanist.net'in mekanlar konusunda zaten güçlü bir içerik sunduğunu göz önüne alır, salt etkinlikler tarafında da başta Daveti.com olmak üzere MyNet'in sahibi olduğu Fesmekan'ın varlığını da düşünecek olursak, Aktifite.net'in gerçekten çok çalışması gerektiğini söylemek ve değer yaratacak yeni nesil özellikler sunmasının gerekliliğinin altını çizmek yanlış olmaz.

Uzun lafın kısası, kapalı beta sürecinde henüz çok yeni olan Aktifite.net'e kayıt yaptırarak geri bildirimlerinizi paylaşmak isterseniz aşağıdaki linkten ilk gelen alır mantığındaki 100 davetiyeden faydalanabilirsiniz.

http://www.aktifite.net/davetiye/?webrazzi

Yorumlar (18)
 1. Arda Kural Arda Kural

  Site beta aşamasında olduğu için söylemeyecektim fakat dayanamıycam. Siteye girdiğimizde sadece login olunabilecek bir safya var ve bu bölümde javascript hatası veriyor. Daha bu kadar az geliştirme yapılmış bir sayfadaki hatalar düzeltilmeden tanıtımlarının yapılmalarını istemeleri bence doğru olmamış.

  1. Needim Needim

   Bu hatayı bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Gözümden kaçmış. Artık hatanın ortadan kalktığını görebilirsiniz.

   Kapalı beta aşamasına kullanıcıları davet etmemizdeki amaç da zaten bu idi. Haliyle gözden kaçırdığımız şeyler olacaktır. Önemli olan bunların farkına varıp, kısa sürede çözüme kavuşturmaktır.

   Bu arada Webrazzi aracılığıyla gelen kullanıcılardan çok güzel öneriler geliyor. Önerilerini, isteklerini ve görüşlerini bizimle paylaşanlara teşekkür ederim.

   1. Arda Kural Arda Kural

    Ben aslında kapalı beta olan bir sitenin herkese açık olan tek sayfasında hata olduğunu vurgulamak istemiştim.

 2. Ceyhun Gungor Ceyhun Gungor

  Çalışma mantığı olarakdiğer etkinlik sitelerinden farklı görünsede, içerikte oldukça benzer yanı olduğunu görüyoruz. Şöyle bir diğer etkinlik servislerine baktığımda aktifite.net'e bu pazarda pek şans tanımıyorum.

  Mekanist.net'in yatırımlarını hepimiz geçmiş yazılardan takip ediyoruz.

  Daveti.com'un senelerin etkinlik sitesi olması..

  Biletix.com'un online bilet satışında neredeyse tekel olması..

  Fesmekan.com'un bir mynet girişimi olması..

  aktifite.net'in ömrünün çok kısa süreceğinin bir işareti olsa gerek..

 3. Elvirs Elvirs

  benzer bir fikir üzerinde düşünüyordum madem arkadaşlar yapmışlar ve benim fikri kendim yapma zamanım ve gücüm yok birkaç öneri yapayım.

  içerik girme seçeneği olarak poster fotoğrafını cep telefonu ile çekip mms ile yollama seçeneği eklensin ve mms ücreti kadar kontor gönderin insanlara offline crowdsourcing misali :)

  mms ile gelen posterleri sitenin bir bölümünde yayınlayın diğer kullanıcılar da puan için o posterdeki etkinlik ismi, mekanı, tarihi, ücreti gibi şeyleri siteye girsin ve puan kazansınlar. bu birkaç fikrimden daha biri :) şimdi siteyi deneyim tekrar birşeyler yazarım zamanım olursa,

  takıma tebrikler ve başarılar

 4. Elvirs Elvirs

  bütün bu etkinlik sitelerinin sorunu, hepsi eğlence ağırlıklı. ama şöyle birşey var, insanlar eğlence için gittikleri yeri sitede yazılanlara göre arkadaşları nereye gidiyorsa ona göre seçiyor.

  ve bu siteler kariyer etkinlikleri üzerinde yoğunlaşmıyor hiç, seminerler, kongreler, fuarlar falan üzerine mesela. kariyeri için faydalı olacak şeylere insanlar arkadaşlarına göre karar vermiyor, kendi başlarına göre karar veriyor, ve bu tarz etkinliklerde sitedeki bilgiler eğlence etkinliği hakkındaki bilgiden daha faydalı oluyor.

  çok gözden kaçan bi faktör bence

 5. Needim Needim

  Merhaba elvirs,

  Görüşlerin ve önerilerin için teşekkürler. Aktifite'deki etkinlikler şuan güncel fakat test amaçlılar.

  Bir çok etkinlik türü listelemesi ve girdileri yakında yapılacaklar arasında. Bunlar arasında e-Tohum, Likemind, Likenights gibi platformlar, topluluklar da var.

 6. Siteyi test etme imkanı bulanlardanım. Öncelikle tasarım konusu beni tatmin etmedi. Yazı tipleri ve sayfa düzeni beni web 2.0 öncesi tasarımlara götürdü. Bir geçmişi yad edip geldim.

  İkinci olarak bu başlığı görünce aklıma hangibar.com geldi ki bu alanda açılmış uzun zamandır varolan bir site. He bekleneni vermişler mi hayır tabi orası ayrı ama benzer bir proje çıkmış aktifite'yle. Açıkcası iyi bir tasarım, daha işlevsel bir yapı. Daha çeşitli aksiyonlar beklerdim böylesi bir projeden.

  Umarım zaman içinde geliştirirler projelerini. Yinede çabalarını kutlamak gerekir.

 7. Özgün Özgün

  "Böyle bir kullanıcı adı sistemimizde kayıtlı değil

  bu şekilde bir hata verdi,daha denemeye bile fırsat bulamadan ..ne kadar talihsiz..

  1. Needim Needim

   Merhaba Özgün,

   Bu hatayı nasıl ve ne şekilde aldığınızı açıklarsanız bir çözüm getirmeye çalışabiliriz.

   Tarayıcınızı ve işletim sisteminizi bildirebilirseniz çözüm daha çabuk olur.

 8. Needim Needim

  Webrazzi için ayırmış olduğumuz 100 adet davetiye 7 saat 31 dakikada tükendi.

  İlgi gösteren, öneri ve görüşlerini bize ileten tüm arkadaşlara ve Webrazzi'ye teşekkür ediyoruz.

 9. Infoanaliz Infoanaliz

  Bence site gayet başarılı nedense olumsuz yorumlar çoğunlukta bunun yerine öneriler sunulsa daha iyi olcaktı sanırım...Tasarım olması gerektiği gibi web 2.0 çizgilerinde olması gerekmiyo her tasarımın bu tarz projelerde tasarım çok fazla süslenmez çünkü 1kb nin bile önemi büyüktür. "aktifite.com logosu özellikle çok başarılı olmuş" eline sağlık needim güzel bi proje...

  1. Bende etrafa flashlar, grafikler koysunlar demiyorum ki. Css ile de iyi tasarımlar elde edilemiyor mu? Ben yapı ve renk uyumu konusunda görüş belirtmiştim.

  2. Cngiz Cngiz

   Yorumun için teşekkürler. Olumlu, olumsuz bütün yorumlar bizim için önemli. Aktifite logosu da Eyüp Çiftci'nin eseridir. Umarım herkes beğenmiştir.

 10. Arda Kural Arda Kural

  Needim arkadaş webrazzi'yi takip edenlere tester ücretini ne zaman ödeyecek ? Webrazzi'de tanıtımı yapılmadan önce hataların düzeltilmesi gerekirdi sonra da webrazzi okuyucularına sitenin sunulması gerekiyor. Needim'in bu test aşamalarını kendi arkadaş çevresine yaptırması yeterli olabilirdi.

  1. Needim Needim

   Şimdiye kadar tek bir javascript hatası belirtildi ve o da sizin tarafınızdan. Hataların diyerek çoğul bir izlenim vermeyelim lütfen.

   Ki hata bildirinizi burada gördükten sonra çözümünü de dakikalar içerisinde getirmiş bulunmaktayız.

   Hala neden bu kadar uzatıyorsunuz anlam vermiş değilim.

   Webrazzi için 100 adet kapalı beta davetiyesi

   sağlamamızın amacını zaten Arda Kutsal yazısında yeterince açık belirtti diye düşünüyorum.

 11. Arda Kural Arda Kural

  özgün

  28 Ekim 2009, 00:43“Böyle bir kullanıcı adı sistemimizde kayıtlı değil

  hatasını unutmayalım.

  1. Needim Needim

   Sanırım böyle bir hata ile sadece Opera kullanıcıları karşılaşıyordu. Opera kullanıcıları için sorunu çözmüş bulunuyoruz.

   Opera kullanıcılarından bu durum için de özür dileriz.

   Böyle bir hata ile hala karşılaşanlar varsa, bize hata bildirimi yaparlarsa seviniriz. ([email protected])