Ücretsiz Sayaç Servisi Sayyac.com Türkiye Verilerini Herkese Açtı
Genel

Ücretsiz Sayaç Servisi Sayyac.com Türkiye Verilerini Herkese Açtı

sayyacSessiz sedasız Alexa Türkiye'de 40. sıraya gelmiş ve uzun süredir yayında olan bir istatistik servisi olan Sayyac.com yetkilileri Webrazzi ile iletişime geçip kendileri hakkında detaylı istatistikleri paylaştılar. Ayrıca herkesin kullanımına açık olacak şekilde bir genel istatistik sayfasının da beta çalışmasına başladılar ve ilk sürümü yayına aldılar.

62.774 sitenin kayıtlı olduğu Sayyac.com'da günlük ortlama 100 yeni site kaydı gerçekleşiyor ve yine günlük olarak 12 milyon - 15 milyon arasındaki tekil kullanıcıdan toplam 48 milyon - 60 milyon arasında hit sayımı gerçekleşiyor. Geniş bir kitle tarafından kullanılıyor olmasının yanında, buradan sağlanacak veri anlamında da önemli bir popülasyona sahip olduğunu söyleyebilirim.

Ücretli paketleri satın alarak sitelerindeki sayaçları gizleme hakkı olan Sayyac.com kullanıcılarının sayısı ise şu anda 178. Yetkililerin verdiği bilgiye göre ayda ortalama 10 yeni premium hesap satışı gerçekleşiyormuş.

İngilizce olarak da yayın yapan servisin kayıtlı sitelerinin %95'i Türkçe, %2'si İngilizce ve geri kalanları da diğer dillerden.

Servis yetkililerinden bilgi alırken StatCounter'ın GlobalStats ile yaptığı gibi bir istatistiksek bilgi kanalı açıp açamayacaklarını sordum ve kendileri kısa süre içinde beta olarak www.sayyac.com/globals.php adresini yayına aldılar. Bu bölümü zenginleştirip aylık olarak düzenli güncellemelerle ücretsiz olarak verilerini paylaşacaklarını söylediler.

Sayyac.com'un sunduğu istatistikleri inceleyecek olursak, ki Türk internet kullanıcılarının genel tercihlerini görmek adına değerli olacaktır, Internet Explorer 7'nin %42.74 ile tarayıcı tercihlerinde en üst sırada olduğunu görüyoruz, Internet Explorer 6'nın ise hala %38.17 kullanım oranı olduğu dikkat çekiyor. Firefox 3'ün oranı %9.64, Firefox 2'nin %1.65'ken Internet Explorer 8'e geçen kullanıcıların %5.23 olduğunu görüyoruz.

sayyac-browser1

sayyac-os1

sayyac-se1

Detaylı istatistikleri yukarıdaki görsellerden inceleyebileceğiniz gibi Sayyac.com'un açtığı sayfadan da güncel olarak takip edebilirsiniz. Ancak oldukça fazla site üzerinden yaratılan bu istatistiklerde arama motoru tercihlerinin de özel olarak incelenmesinin değerli olacağını düşünüyorum.

Tahmin edeceğiniz gibi Google Türkiye'deki en büyük pazar payına sahip arama motoru ve Sayyac.com istatistiklerine göre %98.66 kullanım oranına sahip. Microsoft'un arama motorları MSN Search %0.29 ve Live ise %0.24. Listede MyNet'in de %0.17 ile yer alıyor olması dikkat çekici.

Sayyac.com'un önümüzdeki dönemlerde istatistiklerin trend grafiklerini paylaşması durumunda Türkiye pazarı için çok daha değerli bir kaynak oluşturacağını düşünüyorum.

Eğer Sayyac.com'u bugüne kadar kullanan okuyucularımız varsa görüşlerini paylaşırlarsa memnun olurum. Servisin açtığı bölümle ilgili geliştirme önerilerinizi de yorumlarda paylaşmanız önemli olacaktır ve sanıyorum ki hayata geçirilecektir.

Diğer taraftan Türkiye'de Sayyac.com gibi, sitelere istatstik hizmeti sunan ve başarılı bulduğunuz başka hangi servisler bulunuyor?

Yorumlar (124)
 1. bu istatistiklerden görüyoruzki Türk internet kullanıcısının hali içler acısı.

  Hala eskide kalmış browser'ları kullanan, yeniliklere inatla burun çevirmiş olan, Google tarafından tamamen sömürülmekte olan bir kullanıcı topluluğu...

  çok yazık.

  1. Katılıyorum, Oysaki, Net aleminde tek arama motoru Google Değil.

   Yahoo, Bing Kullanılarakta farklı sonuçlar üretilebilirdi..

 2. Keşke, referanslar dan yola çıkarak en çok nelerin arandığını da yayınlasalarmış.

  Bu yayınlar düzenli olacaksa, Google-Zeihtgeist gibi bir işlevi olur.

 3. Decameron Decameron

  yıllardır var olan extremetracking.com

  hazır scriptin nesi beta ben onu anlayamadım.

  1. Tamamd extremetracking.com Türkiye'ye hizmet vermiyor ki.. Bunu fark eden bu kardeşlerimizde Türkiye'ye göre uyarlamış asıl ben senin durumunu anlayamadım.. Bence boyle bir hizmet verdigi icin Sayyac.com'a teşekkür etmemiz gerekiyor

 4. Osman Erdoğan Osman Erdoğan

  @Decameron görsel olarak extreme'e benziyor ama kendi yazılımları sürekli geliştiriyorlar. Uzun süre test ettim ve takip ediyorum sürekli sistemlerini.

 5. Arda Kural Arda Kural

  Extremetracking Türkiye'deki kullanıcılarına hizmeti kestikten sonra kurulan sayyac.com nedense logosunu bile Extremetracking'in logosunu "copy/paste" yaparak hazırlamış. Bunun dışında zaten arkadaşların dediği gibi hazır bir script kullanılarak hazırlanmış bir site. Madem ki iyi bir hizmet vereceksiniz neden kendinize özgü daha orjinal bir şekilde vermiyorsunuz ki ? Çok mu zor ?

 6. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  IE6 varlığı hala can sıkıyor.

  1. Ambalaj Ambalaj

   yeter artık kaldırsınlar şunu artık webmasterlar cok zorlukları cıkartıyor adam gibi tasarım yapamıyoruz.

 7. Arda Kural Arda Kural

  ExtremeTracking'in çakmasını yaptıkları için açtıkları ilk günden beri sayyaç.com'un iyi olduğunu düşünmüyorum. Arda Bey yazıya başlarken sayyaç'ın başarısını vurgulamış fakat ben mynet'in tasarımının aynısını hatta birebir aynısını kopyalayıp farklı bir domain ile aynı içerik sistemini kullanarak açsam ve mynet'ten fazla hite sahip olsam hatta alexa'da mynet'i geçsem sizce bu bir başarımı sayılır mı ?

  1. Arda, sence başarı sayılmaz mı?

  2. Enis Denre Enis Denre

   Sizce Google'da başarısız o halde, nede olsa denenmiş bir iş yapmışlar, arama motoru yahu...

   1. Decameron Decameron

    google altavista nin koduyla logosuyla yola çıksaydı aynı tepkiyi verirdik merak etme

   2. Arda Kural Arda Kural

    Benim ne demek istediğimi tam anlayamamışsınız. Bende internette birdn fazla sayaç servisi olduğunu biliyorum. Ben tasarımı birebir kopyalamışlar diyorum. Sayyaç.com'u yapan arkadaş ExtremeTracking.com'u açmış sağ tıklamış "Kaynağı Görüntüle" demiş. İçeriği kopyalayıp HTML dosyasına kaydetmiş. Resimleri zaten kopyalamş. Hatta logoyu da aynen kopyalamış.

  3. Hakan Bulut Hakan Bulut

   senin gibi insanları kandırmak için, logo ve tasarım değişliği yeterli sanırım.

   1. Sizler Arda beyi anlamayacak kadar emek hırsızı iseniz Arda bey cevap verse dahi sonuç değişmeyecek sizin düşüncenizde.

    Çalın, sunun, reklamlarınıza tıklatın, sadece kendinizi değil EKONOMİYİ de SEVİNDİRİN!...

  4. arda Kual arkadaşım o zaman sen neden bi tane bizim icin boyle bir yazılım yapıp sunmuyorsun? Bu soyledigin copy paste ile olacak iş degil adam aslanlar gibi ona benzer bir script yapmış ama sıfırdan yapmış bence tebrik etmek bu davranışpından daha iyidir...

 8. Maidzoe Maidzoe

  Artık sayyac kullanmam neden dün öğlen saatlerinde o günün raporu 0landı , 23 ağustostan 3 eylüle kadar olan raporlar silindi ne yapacağımı şaşırdım

 9. Program İndir Program İndir

  Sayyac.com tr deki en iyi istatislik sunan sitelerin başında geliyor şahsen ben kendimde onu kullanıyorum. ExtremeTracking Turkiye'ye kullanımın kapatması sonucuda hitinin gün geçtikçe artacagı ortada başarılarının devamını diliyorum..

 10. Ibrahim Ibrahim

  Böyle bir site bu kadar övgüyü nasıl hakediyor? İşte güzel Türkiyemde işler böyle yürüyor gidip çakma site açsan bile eğer o camiada sözün geçiyosa kralı olursun.

  1. aynen katılıyorum size.

  2. Mecnun Turgay Öztürk Mecnun Turgay Öztürk

   %100 Haklısınız. atılmamak Elde değil.

   SaygılarımLa.

 11. Ömer Şen Ömer Şen

  sonuç olarak sayyaç Türk webmaster aleminde var olan bir boşluğu kapatmış oldu, onun başka siteler özenmesinden çok mevcut servislerinin performansı daha ön planda olmalı. belli bi gelir seviyesine ulaşınca kendi görsel tasarımlarını bulacaklarını düşünüyorum... Umarım kalıcı olurlar.

 12. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  (: ExtremeTracking 'in aynısının betası demek şöyle bişe heralde, "-biz scripti baştan yazmadık ama kendimiz geliştiriyoruz."

  ExtremeTracking niye türklerin kullanımını kapadı anlamış değilim ama şu anda bile extremetracking sayyac'dan daha iyi diyebiliirm. Fakat şu da var, şu anda sayyac.com 'dan daha iyi bir servisin olmayışı ve extremetrackinge kullanım aşinalığımızdan dolayı seviyoruz bunu da. Yoksa 0'dan ortaya çıkmış bir proje falan değil.

  Ara sıra istatistiklerinizde güncelleme yapıyoruz falan dese de kullanıyoruz. Ha ama birisi şimdi çıkıp aynı böyle bişey yapsa, hiç erişim problemi olmasa :D hatta şu sayyac logosu denen şeyin 2-3 renkli versionunu koysa hiç durmam ortalama 50 sitemi de sayyac.com'dan alır diğerine taşırım.

  bence, kimse sayyac'a bayıldığı için kullanmıyor. Arda bey biraz abartmışsınız sanırım. Veya sayyac com'cular size yazarken abartmışlar ki, bu da hiç araştırma yapmadan açmış olduğunuz bir konu sanki...

  1. Erol Aktaş Erol Aktaş

   Extremetracking Türkiye'ye neden servisini kapattı soruna cevab vereyim.

   Çünkü preminium alan kişi sayısı çok azdı.

   1. Mehmet Alp Mehmet Alp

    premium alan sayısı yoktu desek daha doğru olur. Baksanıza koca alexa türkiye'de 40ncı sırada ayda 10 premium satışı gerçekleştiriyor.. umarım sonu extreme tracking gibi olmaz.

   2. Ve kullanıcılar premium olmadıkları halde kodlarla extreme logosunu gizliyorlardı.

 13. Ara sıra istatistiklerinizde güncelleme yapıyoruz falan dese de kullanıyoruz. Ha ama birisi şimdi çıkıp aynı böyle bişey yapsa, hiç erişim problemi olmasa hatta şu sayyac logosu denen şeyin 2-3 renkli versionunu koysa hiç durmam ortalama 50 sitemi de sayyac.com’dan alır diğerine taşırım.

  Keşke, referanslar dan yola çıkarak en çok nelerin arandığını da yayınlasalarmış.

  Bu yayınlar düzenli olacaksa, Google-Zeihtgeist gibi bir işlevi olur.

 14. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  (: şu anda yeni bir sitem için daha sayaç kodu almaya çalışıyorum, ücretsiz ve gizli seçeğinden reklamlı gösterimi seçmeme rağmen ücretsiz ve reklamsız olan, herkesin istatistiklerimi görebildiği şekilde ekleniyor nedense...

  1. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

   yeni alınan reklamlı kodlarda reklam kodu görünmüyor, fakat eskide reklamlı kod almışsanız hala reklamlı halde Adhood reklamı cıkıyor. bedava sayacın ikon alternatiflerini yapsalar tadından yenmicek :p

 15. @Umut Yurtseven arkadaşımıza tamamen katılıyorum

 16. Sayyac.com bir ara çok kan kaybeder gibi oldu hatta sayaçları tam saymıyordu.Sonradan yenilemeye girdiler şimdi Çok memnunuz..

 17. İnsallah dha ilerilere gider ve bizlere daha iyi hiz met verebilir.

 18. Tekdizi Tekdizi

  başarılar dilerim sayyac.com

  gerçekten iyi işler çıkarıyorsunuz

  saygılarımla

 19. Victories Victories

  benim sayyac'ın doğru saydığından süphem var, aynı sitede hem sayyac, hemde google analytics kullanıyorum, sayyac 1,5 k hitin var deken google analytics 3,5 diyor.

  Acaba ikisi aynı anda kullanıldığında çakışıyormu diyerek birini kaldırıp denediğimde durum gene aynı.

 20. Ertuğrul Çiftçi Ertuğrul Çiftçi

  Mynet sayyac kullanmadığına göre, 15milyon tekil pek inandırıcı gelmiyor.

  1. Deli Osman Deli Osman

   mynet ile ne alakası var hocam.

   Sanki Türkiye'de bir tek mynet mi var hitli site olarak.

   Hey Allah'ım. :)

  2. Victories Victories

   mynet kendi sayac yazılımını geliştirmiştir herhalde, dışarıdan bir servis kullanmaları zaten pek mantıklı olmaz,

   15 milyonun üzerinde tekile hizmet verecek ücretsiz sayacıda bulamazlar zaten :)

  3. Ertuğrul Çiftçi Ertuğrul Çiftçi

   türkiyede 15milyon internet kullanıcı anca vardır demek istedim.

   bunun tamamını sayyac kullanan siteler oluşturmuyor.

   kısa yazınca anlayamadınız heralde.

   1. Tüm siteler sayyac kullansa zaten günlük 15 milyon tekil yapar. Türkiye'de Toplasak 15 milyon kullanıcı zor bulunur. Bu yüzden rakamlarda hata olduğunu düşünüyorum.

   2. üstadım zaten sayyac.com 'u kaliteli sananlar web site işlerine yeni başlayanlardan başkası değildir. Hem çakma, hemde diğerlerine oranla aşırı yetersiz. ingilizcesi olmayan bunu kullanıyor, tr'deki övgü alan tek klon site daha ne diyim.

 21. İE6'nın oranı canımı sıktı. Neden kullanıcılarımız yenilere kapamış kendini anlamakta güçlük çekiyorum. Firefox un rahatlığı varken neden IE6 hatta neden IE. Onu geçtim hadi IE kullanıyorsun neden IE6yı yükseltmedin. Bu oranın yüksek çıkmasında eminimki internet kafe sahiplerininde büyük payı var. İnternet kafelerin çok büyük bir kısmında hala XP ve IE6 ikilisi var. Hangi şehirde nerde ne zaman internet kafeye gitmek zorunda olsam beni IE6 karşılıyor. İnadına oturduğum bilgisayarlara Firefox kullanıp IE kısayolunu siliyorum.

  İstatistikler için sayyac.com a teşekkürler bu arada. Konudan saptım biraz.

  1. Biliyormusunuz neden. Ben söyleyeyim : Hocam hiç kimse tarayıcı nedir bilmiyorki. Bilimsel bir veri değil ama benim tahminime göre Türkiye kullanıcılarının %70 - %80 ni tarayıcı nedir bilmiyor. Nasıl güncelleştirsinki.

   yaw daha komiği kaç tane arkadaş gördüm. Bana bilgisayarlarının bozuk olduklarını söylediler. Gidp bakınca meğerse sorun ana sayfa google değilmiş. :D

   Hocam Türkiyeliler halkikaten çok bilinçsiz. Google işletim sistemi çıkaracakmış. Google Chrome Adında. Eminim Windowstan daha güzel olur. Fakat tutulmaz.(Türkiyede) Çünkü kimse işletim sistemi nedir bilmiytorki.

 22. Emircan Demi Emircan Demi

  Tamam sayyac.com Extremetracking´den esinlenerek yapılmış olabilir. Sitenin sahibi sana zorla sayyac.com kullanacaksın demiyorki. Sevmiyorsan kullanma arkadaşım. Git Onlinewebstats kullan. Yani bunu burda tartışmanın bir mânası yok yani. Yok çalıntıymış,alıntıymış.

  1. Ibrahim Ibrahim

   Eleştirmekten yoksun olmamalıyız.

  2. "Beğenmiyorsan kullanma" ne demek? Saygı nerede kaldı acaba... Tartışma platformu burası sonuçta. Yorum alanı var ki yazacak insanlar. Onu yapma, bunu söyleme, oldu! Fikirlerimizi de paylaşmayalım o zaman. Değiştirin bu kafaları artık.

 23. Deli Osman Deli Osman

  Bunu yazmayı unuttum hemen yazayım.

  Adamlar tasarımı extremetracking gibi yapmışlar diye çaldılar diyorsunuz ama aslında burada inanılmaz bir pazarlama stratejisine ve başarısına şahit oluyoruz.

  Extremetracking Türkiye kendilerine kazandırmıyor diye servis vermeyi kestikten sonra bir kaç tane sayac açıldı ama gördüğünüz gibi aralarından sıyrılan Sayyac.com olmuş.

  Beğenmiyorsunuz ama dünyada ilk 3000 site arasındalar. :D

  Neyse şimdi merak ettiğimse şu :

  Hadi tasarım neyse de bu scriptin hazır script olduğunu iddia eden arkadaşlara vahiy mi geldi yoksa kendileri müneccim mi ?

  Ben hakikaten merak ediyorum bunu.Sayyacı yapan kimse hiç girip bir yere iki kelime yazdığını da görmedim bu yüzden buraya da gelip bir şeyler yazmaz ama siz nereden biliyorsunuz hazır script olduğunu ?

  Adamlar 50 milyon sayıyoruz diyor oradan birisi "hazır script yav koydular oldu" diyor. :D

  Abi o kadar kolaydı da niye siz yapmadınız,niye başkaları yapamadı madem ?

  Şu anda sayacxxx diye açık olan diğer sayaclara bakın bakalım kaç saymışlar ne yapmışlar ne kadar profesyonel davranıyorlar.

  Ben bayılıyorum insanıma,Türk'üme.

  Utanmasa "yav onu dedem de yapar" diyecek. :)

  1. Remzi Ağabey Remzi Ağabey

   Deli Osman'a katılıyorum. Extreme kapandığında sudan çıkmış balığa dönen fellik fellik sayaç servisi arayan deli danalar gibi sayaç servisi bilen gören duyan var mı diye forumlarda konular açan türk webmasterlarının imdadına hızır gibi yetişmiş bi servistir sayaç. Ha serviste eksiklik yok mudur vardır, ama pratiklikle extreme ile yarışır mı, yarışır.

  2. Arda Kural Arda Kural

   Arkadaşım sitenden senin Sayyac.com'un reklamlarının yapıldığı webmaster forumlarının müdavimi birisi olduğunu tahmin ediyorum. O Webmaster forumları zaten sayyac'ın reklamını yapanlar sende onlardan gibisin.

   1. Deli Osman Deli Osman

    Arda,

    beğendiğim servisi savunuyorsam suç mu işliyorum. :=)

    Reklamını da yaparım eğer seviyorsam.

    İstersem de kötülerim her yerde.

    Ben beğendim savunuyorum,sen de beğenmiyorsan tersini yap. :)

  3. Klon, siteyi bu kadar savunuyorsunuz ya bana nasreddin hoca fıkrasını hatırlatıyor. "Hırsızın hiç mi suçu yok yahu"

  4. Mujaheed Mujaheed

   http://www.statsrely.com/register.php > sol tarafta linkleri incelersen aynı script olduğunu farkedersin. ayrıca div class'larına da bakabilirsin. Klonlar her zaman asıllarını yüceltir. İnsan farklı bi tasarım yapar, logosunu farklı yapar en azından. Tamamen aynısı. Savunulacak birşey değil ki bu?

   1. dediğin yerde solda link falan yok.

    div miv deyip çamur at izi kalsın diye sallıyorsunuz görünüşe göre.

 24. Umut Akyol Umut Akyol

  Çok iyi rakamlara ulaşmış bir servis, ayrıca halka ulaştıkları için rakamlar daha gerçekçi olarak yorumlanabilir.

 25. Takdir edilmesi gereken bir durumda yıkıcı eleştirilerden bahsediyorsunuz. Sayyac scripti extreme benzer yapıda burda alışalagelmiş extreme arayüzü kullanılarak hiç kimseyi soğutmadan hizmet verilmiş. Kaldıki hazır script neden kullanılsın. Ayda 10 adet premium abonelik ile en az 1-2 sene tahmin ettiğim yüksek masraflarının çıkması zor . Bu kadar harcama yapıp çalıntı script mi kullanılır?

  Ayrıca analytic ile karşılaştırdığımda 100-200 hit varkı dışında aynı. Ücretsiz kullanımda referrer sayısını 20 yerine bir kaç yüz adet yapsalar harika olur.

 26. sayyac.com çok fazla kesintiye uğramakta ve genellikle istatislikleriniz şuanda update ediliyor sayfası karşımıza çıkmakta. Ben sayacturka.gen.tr kullanmaya basladım. 1 seneden fazladır yayında olan bir sistem. Sayımı ise gayet iyi , eksik saydığını görmedim. Paralı servisi ile bulunmuyor herkese ücretsiz bir şekilde hizmet veriyorlar. sayacturka.gen.tr'yide araştırmanızda yarar var diye düşünüyorum.

  1. Cemil Kan Cemil Kan

   Abi şu anda inanılmaz yavaş sayacturka.

   Kırk saatte açılmıyor.Zaten şaşırmadım çünkü asp tabanlı.Asp ile olacak iş değil bunlar.

   White blank page dediğimiz sayfa açılıyor :)

   1. Sistem php eğer incelersen görebilirsin. eskiden ASP idi sonra PHPye geçildi.

 27. Dizi Izle Dizi Izle

  benimde kullandıgım bı sayac yazınız ıcınde tesekkur ederımm..

 28. Umutcan Güner Umutcan Güner

  Sayyac kendi alanının en iyisi

  1. Dizi Izle Dizi Izle

   Bence onlinewebstats daha iyi =)

  2. Mujaheed Mujaheed

   dar görüşlü insan :) mint nedir bilir misin ki sen?

 29. Geecerken Geecerken

  Sayyac'ın başarısını övmek ne demek?! Webrazzi kitlesinin bu kadar cahil olabileceğini düşünmezdim.

  Sen dolandırıcılıktan Türkiye'nin ilk 20 zengini arasına girmişsin. Sonra gelip bana bunu başarı diye övme. Yok sen de yapabiliyorsan yapsaymışın da felanda fistanda.

  Sen daha sayyac'ın kopya olduğunu anlayamıyorsun. Gelip burda ahkam kesiyorsun. Bir insan extremetracking gibi kodlayabiliyorsa kesin aynısını kodlamazdı. Bunu böyle bil!

  Ne şimdi bizde başarı hitle eşdeğer diye porno sitesi mi açalım? Mantıklı düşünün. Nerenizle düşünüyorsunuz?!

  1. Hellori Hellori

   dolandırıcılık mı? kimi nasıl dolandırmışlar anlayamadım ben. bu insanlar gidipte biz extreeme tracking turkiye yiz mi demişler, yoksa extreeme tracking sunucularından sistemin kodlarını mı çalmışlar. komik olmayın. webrazziye bu kadar seviyesiz insanların uğradığını bilmezdim, bu haber iyi geldi.

 30. Polat Doruk Polat Doruk

  Extreme tracking yokken sayyac Türkiye'de epey iş yapacaktır.

 31. Ümit Köse Ümit Köse

  evet sayyac bir numara

 32. Dj Akman Dj Akman

  Sayyac ı tebrik ederim Arda sende ne çok karalama yapıon ama Allah bilir sitelerinde sayyac kullanıosundur pohahaha :D

 33. Arkadaşlar, tamam konu web'le ilgili ve o yüzden sayacın detaylarına girdiniz ancak birkaç başka detayı es geçtiniz o da İşletim Sistemleri kısmı... Türkiye'de Windows (xp, vista, 98, 2000, srv 2003) %99 oranında mı kullanılıyor? Türkiye o kadar mazoşist mi? 100$'e sorunlu yazılım kullanma oranı %99 olamaz! Bir de IIS ve ona bağlı asp programlarını kullanan cogu site ziyaretçinin işletim sistemini "anlamadığı" zaman hemen Windows diye çakıyor. Linux Ubuntu bilgisayarımla ziyaret ettiğim bazı asp sitelerinde gözlerimle gördüm, asp anlamadığı şeyi hemen bu windows'tur diye geçio. Haberiniz olsun.

  Saygılar.

 34. Tuğca Eker Tuğca Eker

  sayyac.com, aktif hale geldiği sıralarda scriptin içinde bulunan resimler bile dizinde duruyordu. Daha sonradan silindi. Her ne kadar hazır bir script kullanılsada sonuçta bunların sunucuya entegrasyonu var. Anlık sorgu sayısını düşünemiyorum bile...

  Bu arada scripti iyi editlediğinize göre umarım arama motorları olarak Bing'i eklemişsinizdir?

 35. Ayhan İlgem Ayhan İlgem

  Sayyac ın hazır script olduğunu hiç zannetmiyorum çünki 60 milyon hit saydıklarını söylüyorlar. bir düşünün sizin sitenize günde kaç kişi giriyor ve server ne hale geliyor. ya da 1 sayfa koyun sitenize ve günde 10 milyon hit yollayın. bakın bakalım server nasıl ağlayacaktır :)

  host işi yapıyorum ve günlük 100k hite ulaşan siteler her zaman serverlarımızı zorluyor. hiç bir hazır scriptle vs 60 milyon hit sayılmaz.

 36. Yemekcim Yemekcim

  sayyac servisinden memnunum süreklide güncelliyorlar. önceden tüm sitelerimde extreme tracking kullanıyordum ama sayyac ın arayüzünün alışık olduğumuz extreme görünümünde olması çok iyi.

 37. Arda Kural Arda Kural

  Bu yazıya yorum yapıp sayyac'ı olumsuz eleştirenlere cevap veren arkadaşların hepsi webmaster forumlarında birşeyler öğrendiklerini sanan arkadaşlar. Yorum yaparken aynı anda sitelerinin pagerank yapması için anahtar kelime bile yazıyorlar :)

 38. Cengaver Cengaver

  Sayyac.Com Her Ne Kadar Extremenin Çakması Gibi Dursada Adamlar Scriptlerini Geliştiriyorlar.

  Sonuçta İyi İş Yapacaklarını Dşünüyorum Hala.

  1. Extremenin Çakması Gibi Durmuyor, zaten çakması. Ben en başta çinliler yaptı sandıydım ama hırsızlar yapmış heralde...

  2. Katılıyorum hocam. Hem ben şunu söylüyorum. Yukarıda da değindim. Ben site girafiksel olarak onlara benziyor. Ama site tabanı ve koldarı sonradan yazılmış. Bence mantılı birşey yapıyorlar. Çünkü eğer bambaşka bir görsel ile karşımıza çıkıyor olsaydılar. Eminim ki bu kadar tutulmazdı. Çünkü türkiyeliler yeniliğe kapalıdırlar. Zaten bu yukarıda ki istastikerden de anlaşılıyor. Ayrıca bizim gibi webmasterler dışında türkiyede kaç insanın anasayfası google değil. Ha söyleyin.

   Ayrıcada bence seviyeli yorumlar var. Güzerl bir tartışma ortamı oluşmuş. Güzel bir ortamm . Çünkü küfür felan yok. Ayrıca eleştirmek ve övmek her insanın hakkı.

   Saygılarımla.

 39. Godlike Godlike

  sayyac.com u tebrik ederim

 40. Decameron Decameron

  bir insan sıfırdan bir sistem yazacaksa(yazmışsa) logosunu ve iconlarını neden başka bir siteden alsınki üstelik 1997 görünümlü extremeden

  benim 50 tane sitem varsa bir reseller altında hepsini toplarım en düz mantık ile en dandik hosting paketinde bile bir ton kendini kanıtlamış log analiz tool u dururken neden gidip böyle bir sisteme kaydediyim ki ?

  burda konuşulanlar pek aklıma yatmadı açıkçası neyse.

  keşke bir özelliği ile diğerlerinden ayrılabilseydi ozaman bende tebrik ederdim gene ederim ama içime sinmiyor.

 41. Arda Turan Arda Turan

  Tebrik Ederim Guzel Çalışıyolar..

 42. Fen Bilgisi Fen Bilgisi

  Sayyac.Com kullanıyorum bende, memnunum.

 43. Arda Kural Arda Kural

  Burayı r10'cular basmış :)

 44. Kara Murat Kara Murat

  Extremetracking kapandıktan sonra şıp diye aynı tasarımla çıkmış olmaları amatör olduklarını mı yoksa profesyonel olduklarını ve akılcı düşünüp bir eksiği bire bir doldurmayı amaçladıklarını mı gösteriyor ?

  Hangisi arkadaşlar ?

 45. Can Dirgen Can Dirgen

  Sayyac.oom'a helal olsun! Yemin ediyorum dün gibiydi extremetracking kapanmıştı bir süre sonra sayyac açıldı kullanmaya başladım. Hatta sayyac.com index almadan sayyac.com ve sayyac aramasında benim sitem ilk sıradaydı hey gidi heyyyyy! :)

 46. Online Film İzle Online Film İzle

  Sayyac harika birşey ya :D

  1. Full Film Izle Full Film Izle

   Sayyac'ı harika kılan nedir ?

   1. Kurtlar Vadisi Kurtlar Vadisi

    ne olacak tabiki hızlı ve doğru sonuçlar vermesi ;)

    madem extremetracking i kopyalıyorsun, insan css 2.0 sağlam bir tasarım yaparda fark yaratır ;)

 47. Eğitim Haberleri Eğitim Haberleri

  Google Analytics varken bence çok söze gerek yok, sağolsun gene sayyac ama arada hatalı gösterio hitleri...

  1. Grafitus Grafitus

   Evet. Google Analytics kullanıyorum bende artık. Ama sırf Sayyac'a destek olmak için onuda ekledim siteme..

 48. Yunus Emre Yunus Emre

  Selam,

  Piwik denilen sistemle(Open Source Kod) istatistiklerinizi kendiniz tutabilirsiniz. Dileyen olursa [email protected] mail atın örnek bi arayüz yollayıp test yapmanızı sağlayabilirim. Gayet sağlıklı ve stabil şekilde çalışıyor.

  İyi Günler.

 49. Edward Shine Edward Shine

  extreme trackking TR de sayyac.com tarafından temsil ediliyor. rakip değil. işbirlikleri var. bu nedenle mainpage'in ve kırılımların ve altyapının benzerlik göstermesi çok normal.

  Ama içeriği TRde geliştiriliyor tamamen..

  Artık bu kileme bir son vermeniz için bu bilgi yeter sanırım :)

  1. Ibrahim Şeno Ibrahim Şeno

   Bu iddaanızın ispatı var mı? Böyle bir durum sayyac.com tarafından şu ana kadar açıklanmadı. Eğer böyle bir durum var ise , bunun gizlenmesi can sıkıcı bir durum..

  2. Mujaheed Mujaheed

   Salla biraz daha salla, bol keseden at. Haberin kaynağı neresi? Extremetracking neden temsilci açma gereği duysun? Sayyacı açmaz, extremetracking.com.tr açardı o zaman? Bilmeyen insanlar bi yerlerinden uyduruyor ya, işte o zaman çok gülüyorum :D

   1. Pislick Pislick

    Mujaheed Doğru söylüyorsun. Sayyac.comun ExtremeTrackingle Alakası Yok.

    Sayyacda Ara sıra Arızalar oluyor.

    sayma işleminde eksiklik bazen sayyaclar bozuluyor felan.

 50. Yazıyok Blog Yazıyok Blog

  Bazen bilgilendirmede sapıtıyo ama yinede işimize yaramıyor değil

 51. Hasan Velioğlu Hasan Velioğlu

  hasan velioğlu ücretsiz sayac servisinde bizlere vermiş olduğunuz bilgi hizmetlerine teşekkür ederim.

 52. Geecerken Geecerken

  Zamanında cemcemspor nickli vatandaş extremetracking.com'un Türkiye'ye kapatılmasının getireceği avantajdan yararlamayı düşünerek extremetracking.com klonu cemcemspor tarafından internet aleminde harıl harıl arandı. İnternet aleminde tek arayan vardı bu clone'u. O da cemcemspor nickli vatandaşdı. http://www.google.com/#hl=en&q=%22extremetracking.com+clone%22&lr=&aq=f&aqi=&oq=&fp=1db3655b1bbc91d8 Bu Google aramasında sonuçları ben gördüm. Ve cemcemspor script ararken yazdığı ilan metni şöyle:

  "I need a website with all of the functionalities of extremetracking.com

  take a look at extremetracking.com

  register and get familiar with it

  i need this to be in php

  it needs to be exact same clone of extremetracking.com

  i should count the hits perfectly with no mistake not more not less.

  Please just serious bidders. "

  (Türkçesi: extremetracking.com'un bütün özelliklerine sahip bir site ihtiyacım var.

  extremetracking.com'a bir bakın, kayıt olun ve özelliklerini görün.

  php'de olmalı.

  extremetracking.com'un birebir kopyası olmalı.

  Hit sayılarını mükemmel saymalı, ne fazla, ne az.)

  Ciddi alıcılar teklif versin."

  Ve cemcemspor sonunda sayyac.com'u kurdu. Ve bir başarı yakaladı. İşte ben buna piyasayı fırsata çevirme derim.

  Tebrikler cemcemspor.

  1. Kara Murat Kara Murat

   Bu ne abi :D

   Anında yazdın çizdin oynadın vallahi.

   Cemcemspor sayyac'ın sahibi demek hee :D

   Hayır Kara Murat benim :D

  2. Bundan eminmisin ben kalıbımı koyarım cemcemspor nickli vatandaşın sayyac ile alakası olmadığına.

 53. nice başarılara sayyac.com

 54. Senderos Senderos

  Sayyac Alexada 39 a yükselmiş bu arada :D

  1. Grafitus Grafitus

   40. hala :)

 55. Selim Soyluoglu Selim Soyluoglu

  Sayyac.com u ilk açıldığı günden beri takip ediyorum. Fakat içimden kullanmak gelmiyor bir türlü. Örneğin, benim bir web sitem olsun bir başkası benim sitenin birebir aynısını yapsın ve benim emeğimden faydalansın. O siteye ben hangi gözle bakıyorsam sayyac.com'a da öyle bakıyorum. Extremetracking'in ahı var üzerlerinde bence. Kimse değinmiyor bu konuya ama KUL HAKKI bile vardır. Eğer özgün çalışma yapmış olsalardı inanın daha iyi yerlere gelebilirlerdi. Yinede bu kadar iyi bir yere geldilerse o da Türk internet kullanıcılarının bu emek hırsızlığını görmemiş yada görmek istememiş olmalarındandır.

 56. Buğrahan Güngör Buğrahan Güngör

  Bence Sayyac.com her ne kadar kopya yaparsa yapsın Extremetracking'den bugün Türkiye'de Analytic'den sonra kullanılan en yaygın sayaç. Biraz tasarım açısından farklılık yaratması gerekiyor lakin zaten sayaç sistemlerinin ekseriyetle %80'i Extremetracking klonu. Tıpkı ek$i'den sonra açılan çakma sözlükler gibi.. (: Keza bugün Uludagsozluk'un 150k civarı tekil dönüşümü olduğunu biliyorum. Bu iş ne hırsızlıktır ne başka bi' şey , bu iş Extremetracking'den sonra Türkiye'de yapılmış bi' girişimdir ki iyi ki yaptılar , neredeyse bütün bireysel sitelerimde kullanıyorum.

  SayacTurka incelemesi yapmanızı öneriyorum diğer yazılarınızda..

  İyi çalışmalar , kolaylıklar.

 57. hala extreme diyorsunuz copy paste diyorsunuz bal gibide hepiniz kullaniyorsunuz begenmeyen kullanmasin gidin extreme kullanin actiginiz hesap 3 gun sonra kapanmazsa asiri turkiye girisi oluca sak kapatiyorlar :) Neyse ben Sayyaca cok cok tesekkur ediyorum bize boyle hizmet sunduklari icin

  Bu arada kazandiklari bence anca server parasini karsiliyordur simdilik bence destek icin premiun hesap alin cunku 15 milyon hiti saymak bu verileri tutmak icin saglam alt yapilari var..

 58. Doğru! Doğru!

  Sayyac extreme kapandığı sırada tasarımıyla herkese extremeyi hatırlatan süper bir servistir.

  Extremede referrerları göremiyorduk free kullanırken. Size bu özellikleri ücretsiz getirenlere hiç mi teşekkür borcunuz olduğunu düşünmüyorsunuz?

  Çalıntı falan,geçin bunları. 15 milyon tekil sayacak scripti yapıyolar ama çalıntı. Sallaması ücretsiz,burda sallıyosunuz.

 59. Yılmaz Yılmaz

  Birçok hizmeti bedava olarak bize sunuyorlar.Bu kadar güzeline daha önce rastlamadım.Herşey için sayyac.com yöneticilerine teşekkür ederim.Sitemde de kullanıyorum.Extreme'nin aksine birçok istatistiği ve bilgiyi bedavaya görüyor ve sitemiz hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

  Hiç kimse burada kötülemeye kalkmasın.Alın işte başlı başına %100 bir TÜRK servisi.Eğer sizde Türk vatandaşı iseniz bu servisi kullanır ve bu başarılı arkadaşlarımıza destek çıkarsınız.

  Hayırlı günler...

 60. Paşa Şimşek Paşa Şimşek

  Türk İnternet dünyası henüz gelişmekte olan ve belli bir olgun kullanıcıya ulaşamamış şekilde henüz.. Sayyac.com'un 62bin küsür siteye sayaç hizmeti sağlayabilmesinin sebebi budur. "Sayyac" kullanan sitelerin ortalama %60-70'i henüz internet dünyasına yeni adım atmış olan acemi (webmaster diyemeyeceğim) kişilerin siteleridir. Geri kalan kısmın çoğunluğu ise illegal (ad*lt vb.) sitelerdir. Sayyac.com yöneticilerinin belirttiği "kendimizi geliştiriyoruz" sözü henüz gözle görülür birşey değil. "Kaliteli" sitelerin hangisinde sayyac.com görüyorsunuz? Gören varsa paylaşsın bizde bakalım..

  Bunlara rağmen Sayyac.com (bildiğim kadarı ile) tüm alt yapısı ile birlikte TÜRK yapımıdır. Kodlaması başka yerden alıntı olabilir, ama tüm alt yapı desteği bizzat Sayyac.Com tarafından sağlanmaktadır. Bir Türk sayaç servisinin Global olarak tanımlanabilecek seviyeye gelmesini elbette bizde isteriz, ve bu yolda Sayyac.Com 'a başarılar diliyoruz. Ancak henüz bu kadar kendilerini geliştiremediklerini de söylemeden edemiyorum.

  Sayın Sayyac.Com yöneticileri ; "Farklı olmak fark yaratır, markalaştırır." Bu cümleyi dikkatle okuyarak yorumlamanızı öneriyorum. Ve başarılarınızı can-ı gönülden destekliyorum.

  Saygılarımla.

  1. Yazdıklarına katılmamak elde değil, sayyac konusunda eklemek istediğim bir kaç konu var. extreme tracking kullananlar bilirler ki extreme Türkiye' ye kapatıldığında sayyac bize extremenin muadili gibi göründü. Özellikle tasarımı konusunda. Her ne olursa olsun tasarımı özgün yapmalıydılar. Hiç kimse gerçeğini bilirken muadilini kullanmak istemez. Extreme aspirin ise sayyac novalgine gibi geldi gözüme. Oysa sayyacın aspirinden de kuvvetli majejik filan olması gerekirdi. Kendini aspirine benzetmemesi lazımdı.

   Bu şartlar altında kim novalgine içer? Analytic gibi eşi benzeri olmayan bir servis varken artık extremede sayyac da gözüme koca karı ilacı gibi geliyor.

   Diğer bir konu, Türk internet kullanıcısının gerçek verileri Google' da dır. sayyac tutsa tutsa; iş bilmemesinden yolunu şaşırıp spam sitelerine giren kullanıcılar ile + ad*ult sitelerine giren abazaların istatistiğini tutar. Bu istatistiklerde kimin işine yarar o da ayrı bir konu.

 61. Çok geç kalınmış sayılmazlar bence. Çünkü güzel bir politika izlediler önce kapanan bir hizmet sunan sitenin aynısını sunmaya devam ettiler :) Buda onlara avantaj sağladı.

  Artık yeterli derecede üyelerinin olduğunu düşünüyor ve artık yeni bir çehre yapmanın da zamanı geldi Sayyac.com :)

  Bu arada aklıam gelmişken proje olarak tek ve ilk diyemeceğim ama içinde sistem olarak ilk diyebileceğim kendi yazılımımız olan pay.gen.tr yide inşallah bir gün bu platformda eleştirilerini görürüm …

 62. Aytekin Aytekin

  gercekten cok guzel herkese tavsıye edebılırım...

 63. Şurup Şurup

  Bence Sayyac kullanmayın artık google analytics kullanın.

  Sayyac yüzünden bir kaç site filtreye girdi.

 64. Indirbak Indirbak

  Sayaç güzel extremetracking benzeri ama hatalı istatistik veriyor. win 7 yi NT olarak görüyor. 1 senedeir forum a yazdım kimse bişe yapmadı. demekki script kopya

  1. Çizgi Film Çizgi Film

   doğru veriler elde edilebiliyormu? zararı olurmu?

  2. Gelişme yok. hala daha aynı

 65. Ogame Ogame

  bencede sayac.com en iyisi google bile kendine rakip gördüğüne göre her ne kadar googlenin bu yaptığı normal prosedür olarak görülsede hiç kimse analytics gerçeğini inkar demez

  konu dısı -----> bugün sayac.com'dan bi mail aldım paylasmak istedim

  --------------------

  Sayın kullanıcılarımız,

  Sayyac.com servislerimizin 100,000'den fazla üye tarafından kullanılmasının ardından siz

  kullanıcılarımızın yararlanacağı bir kampanya başlatıyoruz.

  Sayyac.com servislerini kullandığınız internet sitenizde Sayyac servisleri hakkında en az

  bir paragraf olmak kaydıyla özgün bir yazı paylaşır ve bizlere bu yazıyı gönderirseniz,

  Sayyac.com hesabınız ücretsiz olarak "1 yıllık ücretli Sayyac.com" hesabına

  dönüştürülecektir.

  Lütfen yazılarınızı [email protected] adresine kullanıcı adınızı da belirterek gönderiniz.

  Sayyac.com

  -------------

  güzel bi kampanyaya benziyor :) bende bi tanıtım yazısı ile katılacağım

 66. Çizgi Film Çizgi Film

  Ben sayyac.coma kesinlikle güveniyorum ve neredeyse 25 sitemde onu kullanıyorum. Anlık olarak googleden gelen referrerleri paylaşması sayesinde sitemin ziyaretçi profilini daha çabuk görüp ona göre ayarlamalar yapabiliyorum. Türkiye'de böyle projeler çıkmalı ve bizde destek olmalıyız.

 67. Robert Shalom Robert Shalom

  Neredeyse ilk açıldığından beri Sayyac.com servisinden yararlanıyorum ve diyer servislerden çok daha doğru bir sayım yaptığını düşünüyorum çokta memnunum böyle bir servisi kullanıcılara açtığı için Sayyac.com kurucularına çok teşekkür ederim

  1. Şarkı Sözleri Şarkı Sözleri

   google analytics dururken sayyac.com a çokda gerek olduğunu düşünmüyorum. lakin türkçe servislere, daha iyi yerlere gelebilmeleri için destek vermemiz gerektiği kanaatindeyim.

   1. Kızgın Kızgın

    Google un tutuğu statistikler bu ara bozulmaya başladı. Çoğu sitem için hangi kelimeden hit allındığı gosterilmiyor .Sürekli not provide ile karşılaşıyorum. Sayyac.com iyi bir alternatif olmaya başladı.

 68. Farfaraa Farfaraa

  arada sırada sayımları yavaşlıyor ama genel anlamda hizmeti güzel

 69. Çizgi Film Dünyası Çizgi Film Dünyası

  Sayyac.com gerçekten sevilesi bir site. Uzun zamandır kullanıyorum ve memnunum. Sadece kodlamarını belki farklı türde yapmaları gerekebilir. Bazen aşırı hit aldığı zamanlarda sitede yavaşlamalara sebep olabiliyor...

 70. Ihsan Güney Ihsan Güney

  Sayyac arada sıkıntılı olsada yinede vazgeçilmezim.

 71. Arkadaşlar bilişim bölümü öğrencisiyim bu yüzdende hocam proje ödevi olarak site yapmamı istedi ama pek fazla ziyaretci cekemiyorum biraz sayfama ziyaret edermisniz eglencekosesi.com her türlü eğlenceli şeyler bu adresde beklerim :)

 72. Oyun Kuzusu Oyun Kuzusu

  Sayyac patladımı. Bugün istatistiklerime bakayım dedim oku net adresine yönleniyor. Hacklendimi yoksa reklam mı yapiyor gerçi bu saatten sonra hacklendi deseler bile inanmam kaldırdım sayyacı. Baya bi hit kazandilar ve backlink sagol sayyac :-(

 73. Ambalaj Ambalaj

  Böyle bir site bu kadar övgüyü nasıl hakediyor?