Sequoia Capital'in Yenilikçi Web Sitesi

sc-search

Web 2.0 dünyasının önde gelen yatırım şirketlerinden Sequoia Capital yenilikçi olduğunu ve günümüz internet dünyasının tüm trendlerini yakından takip ettiğini gösterircesine web sitesini yenilemiş. Yenilenen web sitesi sadece bir arama kutusundan oluşuyor ve şirket hakkında bilgi almak istediğiniz konuda birkaç harf yazmanız ilgili sayfaya yönlendirilmeniz için yeterli oluyor.

YouTube, Linkedin, AdBrite, RockYou, Meebo gibi önemli girişimlerin yatırımcısı olan Sequoia Capital'ın bu yaklaşımı ve tarzı sadece tasarım ya da kullanılabilirlik anlamında değil, vizyon ve yenilikçilik anlamında da birçok şirkete örnek olmalı.

İlk bakışta ne kadar kullanışlı olur soru işaretleri ile incelediğim sitede tek yenilikçi yaklaşım bu da değil. Site içinde navigasyon esnasında öyle önemli, küçük ama değerli uygulamalar yapılmış ki, kişisel olarak şunu söyleyebilirim ki şirketin eski sitesine kıyasla çok daha kolay bir şekilde ihtiyaç duyduğum bilgilere ulaşabildim.

Bu haberi sadece "ne güzel web sitesi" bakış açısının dışında değerlendirip vizyon anlamında göz önüne almanızı öneriyorum. Ayrıca sözünü ettiğim şirketin Web 2.0 dünyasının nokta vuruşlarını yapan yatırım şirketi olduğunu da tekrar hatırlatmak istiyorum.

Görünen o ki, yenilikçilik şirketlerin bu derece ruhlarına işlediğinde başarı kaçınılmaz oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.