Sequoia Capital'in Yenilikçi Web Sitesi
Genel

Sequoia Capital'in Yenilikçi Web Sitesi

sc-search

Web 2.0 dünyasının önde gelen yatırım şirketlerinden Sequoia Capital yenilikçi olduğunu ve günümüz internet dünyasının tüm trendlerini yakından takip ettiğini gösterircesine web sitesini yenilemiş. Yenilenen web sitesi sadece bir arama kutusundan oluşuyor ve şirket hakkında bilgi almak istediğiniz konuda birkaç harf yazmanız ilgili sayfaya yönlendirilmeniz için yeterli oluyor.

YouTube, Linkedin, AdBrite, RockYou, Meebo gibi önemli girişimlerin yatırımcısı olan Sequoia Capital'ın bu yaklaşımı ve tarzı sadece tasarım ya da kullanılabilirlik anlamında değil, vizyon ve yenilikçilik anlamında da birçok şirkete örnek olmalı.

İlk bakışta ne kadar kullanışlı olur soru işaretleri ile incelediğim sitede tek yenilikçi yaklaşım bu da değil. Site içinde navigasyon esnasında öyle önemli, küçük ama değerli uygulamalar yapılmış ki, kişisel olarak şunu söyleyebilirim ki şirketin eski sitesine kıyasla çok daha kolay bir şekilde ihtiyaç duyduğum bilgilere ulaşabildim.

Bu haberi sadece "ne güzel web sitesi" bakış açısının dışında değerlendirip vizyon anlamında göz önüne almanızı öneriyorum. Ayrıca sözünü ettiğim şirketin Web 2.0 dünyasının nokta vuruşlarını yapan yatırım şirketi olduğunu da tekrar hatırlatmak istiyorum.

Görünen o ki, yenilikçilik şirketlerin bu derece ruhlarına işlediğinde başarı kaçınılmaz oluyor.

Yorumlar (6)
 1. Muhammed Yildirim Muhammed Yildirim

  Fikir ve tasarım oldukça hoş fakat kullanılabilirliği biraz düşük olmuş. Belki zamanla buna da alışırız. Yaratıcılık sınır tanımıyor :)

 2. Spartacus Spartacus

  yahu bunlar başarıdan başarıya çok zekilerde mi koşuyorlar. adamlar yahudi ve finans sektörünü ellerinde tutuyorlar. kime ne yardım edince ne kazanacaklarını çok iyi bilir zaten onlar. çok gereksiz bir yazı olmuş.

 3. ok

 4. Koray Topçu Koray Topçu

  firmayı bilen biliyordur mutlaka ama, hiç bilmeyen biri siteye ulaştığında, firmanın ne olduğuna dair hiç bir şey göremiyor.

 5. Ahmet Naci Ahmet Naci

  oda bişeymi be kardeşim bakın az önce haber ajanslarına nasıl bir haber düştü aynen kopyalayıp aktarıyorum size

  Akıllı Türk Genci Audiye Alan Adı Sattı

  AA nın haberine göre dün gerçekleşen satışta ismini gizleyen türk genci www.audi2.com adlı web site adını tam tamına 50.000 tl karşılıgında Audi türkiyeye sattıgı açıklandı.Audi haberi doğrularken Domain Satıcısı olan B.E domaini bir ay önce tesadüfen almıştım alma amacım ise audinin ikinci el otomobillerinin tek çatı altında satışının gerçekleşmesini sağlamaktı bunu kendimin yapamayacağını düşündüm ve audi ye durumu bildiren bir maille teklifte bulundum ilk istediğim bedel 75.000 tl idi daha sonra 50.000 tl ve bazı hediyelere evet dedim ve anlaşma sağlandı,diye konuştu.

  türk internet tarihinde ilk sıralarda olmasada yüklü bir miktara satışı yapılan domainler arasında yerini alan www.audi2.com önümüzdeki günlerde dahada konuşulacağa benziyor

  1. Ahmet yapma böle oyunlarla bi iş yapamazsınız dostum hem bunun yeri burası değil ayrıca AA'nın adını kullanarak asparagas haber yaymak başına bela olabilir söyleyim.