Dell'in Yeni Netbooku Latitude 2100, Gençleri Hedefliyor

Dünyanın en önemli bilgisayar üreticilerinden Dell piyasaya çıkardığı yeni ürünü Latitude 2100 ile gençleri ve öğrencileri netbook sahibi yapmayı planlıyor. Giderek düşen internet kullanım yaşını, online eğitim ve interaktif paylaşımları göz önüne alan Dell, yeni minik cihazlarının kişiselleştirilebilmesi de olanak tanımış.

Normal bir netbook standartlarında 10.1 inch ekran, Intel Atom  N270 işlemci ve 1Gb bellek ile gelen ürünün bireysel seçenekler doğrultusunda daha iyi özelliklere yükseltilmesi  mümkün. Windows Vista, Windows XP veya Ubuntu Linux 8.10 işletim sistemleri, üçü bir arada kart okuyucusu, Wi-fi ve bluetooth'a da sahip Latitude 2100 için isteğe bağlı olarak dokunmatik ekran, 8X DVD±RW/±R harici uSB 2.0 yeniden yazılabilir sürücü, dijital mikrofon ve VGA kamera eklenebiliyor.

Genç öğrenciler için taşıma sapı, omuz askısı gibi aksesuarları olan ürün Amerika'da antibakteriyel klavye ile de sağlığa verilen öneme dikkat çekiyor. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan ürünün yurtdışı fiyatı 369$ ile 559$ arasında değişiyor. Ülkemizde de bilgisayar kullanıcımının teşvik edildiği bir dönemde bu güzel ürüne ilginin yüksek olacağını düşünüyoruz. Ürün hakkında detaylı bilgiyi Dell Türkiye sayfasından alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.