Avea 3G Tarifesi Açıklandı

avea-3g-tarifesi

3G için ön taleplerin alınması aşamasında Turkcell'in gerisinde kalan Avea, 3G fiyatlarını açıklayan ilk operatör oldu. Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ceyda Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen sunumda Akdemir, 21 Temmuz 2009 tarihi itibariyle 12.4 Milyon aboneye sahip olduklarını ve 3G lisansı için bu yıl 2 Milyar TL'yi hedeflediklerini açıkladı.

Altyapı olarak 3G'ye hazır olan Avea, diğer yandan LTE'ye geçiş için de hazır bulunduklarını ve çeşitli servisler ile yeni nesil mobil iletişimi güçlendireceklerine dair bilgiler de paylaştı.

Avea'nın 3G tarifeleri ise şu şekilde açıklandı;

Görüntülü konuşmanın dakikası 10 kr/1 kontor olacak.  Abonelere 30 Temmuz - 31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz konuşma imkanı sağlanacak. 3 aylık kampanya süresi boyunca internet paketleri, mevcut fiyatlardan, ancak daha yüksek kapasite ile sunulacak. Aboneler, cepte internet için 100 MB'lik paketten 8 TL/49 kontöre, 2GB'lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek. Kampanya süresince bilgisayardan mobil internete erişimde ise 35 TL'ye 1 GB yerine 2 GB, 55 TL'ye ise 4GB yerine 6GB kapasite sunulacak. Bunun yanında ilk 3 ayda 12 ay boyunca Avea Internet Paketi'ne üye olan abonelere USB Modem ve ayda 600 dakika TTnet WiFi hediye edilecek.

Alınan bilgiye göre mobil data kullanan 6 milyona yakın Avea abonesi var. 2G ve 3G şebekelerinin güçlendirilmesine de başlanmış. İletişim çağında sorunsuz bir dönem yaşayabilmek için özellikle altyapı konusunda operatörlerin eksik sorunsuz hizmet vermesi bizim en büyük dileğimiz elbette. Avea'nın 3G fiyatları kullanımı ne derece tetikleyecek bilinmez ama Turkcell'in görüntülü konuşma tarifesinin normal görüşmeden farklı olmayacağını duymuş olduğumuzdan, 36 milyon abonesi ile Turkcell'in daha iyi bir geri dönüş alacağını tahmin ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.