Avea 3G Tarifesi Açıklandı
Teknoloji

Avea 3G Tarifesi Açıklandı

avea-3g-tarifesi

3G için ön taleplerin alınması aşamasında Turkcell'in gerisinde kalan Avea, 3G fiyatlarını açıklayan ilk operatör oldu. Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ceyda Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen sunumda Akdemir, 21 Temmuz 2009 tarihi itibariyle 12.4 Milyon aboneye sahip olduklarını ve 3G lisansı için bu yıl 2 Milyar TL'yi hedeflediklerini açıkladı.

Altyapı olarak 3G'ye hazır olan Avea, diğer yandan LTE'ye geçiş için de hazır bulunduklarını ve çeşitli servisler ile yeni nesil mobil iletişimi güçlendireceklerine dair bilgiler de paylaştı.

Avea'nın 3G tarifeleri ise şu şekilde açıklandı;

Görüntülü konuşmanın dakikası 10 kr/1 kontor olacak.  Abonelere 30 Temmuz - 31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz konuşma imkanı sağlanacak. 3 aylık kampanya süresi boyunca internet paketleri, mevcut fiyatlardan, ancak daha yüksek kapasite ile sunulacak. Aboneler, cepte internet için 100 MB'lik paketten 8 TL/49 kontöre, 2GB'lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek. Kampanya süresince bilgisayardan mobil internete erişimde ise 35 TL'ye 1 GB yerine 2 GB, 55 TL'ye ise 4GB yerine 6GB kapasite sunulacak. Bunun yanında ilk 3 ayda 12 ay boyunca Avea Internet Paketi'ne üye olan abonelere USB Modem ve ayda 600 dakika TTnet WiFi hediye edilecek.

Alınan bilgiye göre mobil data kullanan 6 milyona yakın Avea abonesi var. 2G ve 3G şebekelerinin güçlendirilmesine de başlanmış. İletişim çağında sorunsuz bir dönem yaşayabilmek için özellikle altyapı konusunda operatörlerin eksik sorunsuz hizmet vermesi bizim en büyük dileğimiz elbette. Avea'nın 3G fiyatları kullanımı ne derece tetikleyecek bilinmez ama Turkcell'in görüntülü konuşma tarifesinin normal görüşmeden farklı olmayacağını duymuş olduğumuzdan, 36 milyon abonesi ile Turkcell'in daha iyi bir geri dönüş alacağını tahmin ediyoruz.

Yorumlar (10)
 1. Gönül Gönül

  avea 3g uygulaması ile oğlumu takip edebileceğim :)) hem ttnet wifi servisindednde yararlanabileceğim.ben nerde internet orda :):)

 2. süper söylemişsin valla gönülcüm bence avea ttnetin wifi aboneliği verme fikri çok iyi bir pazarlama taktiği hem aveayı hem de ttneti taktir ettim

 3. Hakan Kiliç Hakan Kiliç

  fiyatlarıda uygun bence. özellikle avea çok pahalı yapar diyordum. normalmiş..

 4. benim ttnet wifi aboneliğim var herkese tavsiye ediyorum eğer avea veriyorsa sakın kaçırmayın çünkü wifi noktalarında internetden veri indirmek sınırsız.

 5. lütfeeen wifi noktalarını çoğaltın ben ttnet wifi abonesi olarak wifi noktalarında internerden sınırsız veri indirmek hakkımı kullanmak istiyoruuum.

 6. Kadirgali Kadirgali

  ttnet wifi abonesi olarak wifi noktalarından veri indirmenin sınırsız oluşu beni sevindirdi.evdeki yetmediği zamanlarda düşünmek zorunda kalmam...

 7. ttnet wifi noktalarında internetden veri indirmek sınırsız yaaa böylece evdeki kotalarda dolmamış oluyor.

 8. Ümmühan Ümmühan

  ttnet wifi abonesi olarak wifi noktalarından veri indirmenin sınırsız oluşu beni sevindirdi.evdeki yetmediği zamanlarda düşünmek zorunda kalmam…

 9. Yoldaş Yoldaş

  hehehe bende ttnet in yaptığı wifi noktalarından sınırsız veri indirme tarifesinden hoşlandım çünkü kota yetmezliği bi kenara iş için kullanmak zoruma gidiyodu :):):)

 10. Kuşaklı Kuşaklı

  wifi hizmeti dediler de denedik bağlanmıyo ustaaa