SüperTeklif İsmini Değiştiriyor En İyi İsmi Önerene 1500 TL Veriyor!

SüperTeklif İsmini Değiştiriyor En İyi İsmi Önerene 1500 TL Veriyor!

Teknoloji Holding şirketlerinden olan DataProfil, sahip olduğu kullanıcı tabanını oluşturduğu ve hizmet verdiği şirketlerin araştırmaları için panel olarak kullandığı ürünü SüperTeklif'in ismini değiştirme kararı almış.

Zamanında Teknoloji Holding'in kurduğu yatırım şirketi Embrio'nun girişimlerinden olan SüperTeklif, geçen süre zarfında bağlı olduğu DataProfil'in iş modelini dış firmalara veri sağlamak yönünde de geliştirmesi ile şirketin ürünü olarak konumlandırılmaya başlanmış ve marka olarak kurumsal kimlikte arka plana itilmişti. Şirketin bu yöndeki stratejileri sebebiyle SüperTeklif'in ismini değiştirmesi doğru bir karar olarak gözükürken, yeni marka için şirketin 1.5 milyonu aşan üyesinin görüşüne başvurması da ayrıca dikkat çekiyor.

SüperTeklif sisteminde izinli pazarlama kapsamında üyeler okudukları, tıkladıkları ve cevapladıkları e-posta'lar üzerinden puan kazanıyorlar ve kazandıkları puana göre gelir elde ediyorlar. DataProfil'in belirttiğine göre şirketin gelirinin %45'i üyelerine aktarılıyormuş ve bugüne kadar üyelere 162.602 TL ödeme yapılmış.

DataProfil tarafından aldığımız bilgiye göre şirket SüperTeklif'in yeni ismi için üyelerinden öneri almaya başlamış. Şu ana kadar 20.000'den fazla isim önerisi alan şirket, en iyi 10 ismi öneren üyelerinin herbirine 100.000 puan, en çok oy alan 5 ismi öneren üyelerinin herbirine 200.000 puan ve en iyi ismi öneren üyesine 1.500.000 puan verecekmiş.

SüperTeklif'in puan yapısında 1000 puan 1 TL'ye karşılık geldiğine göre, buradan en iyi ismi öneren üyenin 1500 TL kazanacağını söyleyebiliriz.

31 Temmuz'a kadar sürecek olan isim toplama sürecinden sonra ilk 10 isim belirlenecek ve devamında üyelerin oylarıyla ilk 5 isim seçilecekmiş. En sonunda 5 isim üzerinden oylamanın yapılacağı süreçte birinci seçilen isim bundan sonra SüperTeklif markasının yerini alacakmış.

Crowdsourcing'e iyi bir örnek olduğunu düşündüğüm uygulamanın DataProfil'in istediği türden bir isme kavuşmasına ne kadar faydası olur bilemiyorum. Ancak herşey bir tarafa kişisel görüşüm olarak kullanıcılarını dinlemek ve onlarla etkileşim kurmak adına kampanyanın değerli olduğunu söyleyebilirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.