SüperTeklif İsmini Değiştiriyor En İyi İsmi Önerene 1500 TL Veriyor!
Genel

SüperTeklif İsmini Değiştiriyor En İyi İsmi Önerene 1500 TL Veriyor!

Teknoloji Holding şirketlerinden olan DataProfil, sahip olduğu kullanıcı tabanını oluşturduğu ve hizmet verdiği şirketlerin araştırmaları için panel olarak kullandığı ürünü SüperTeklif'in ismini değiştirme kararı almış.

Zamanında Teknoloji Holding'in kurduğu yatırım şirketi Embrio'nun girişimlerinden olan SüperTeklif, geçen süre zarfında bağlı olduğu DataProfil'in iş modelini dış firmalara veri sağlamak yönünde de geliştirmesi ile şirketin ürünü olarak konumlandırılmaya başlanmış ve marka olarak kurumsal kimlikte arka plana itilmişti. Şirketin bu yöndeki stratejileri sebebiyle SüperTeklif'in ismini değiştirmesi doğru bir karar olarak gözükürken, yeni marka için şirketin 1.5 milyonu aşan üyesinin görüşüne başvurması da ayrıca dikkat çekiyor.

SüperTeklif sisteminde izinli pazarlama kapsamında üyeler okudukları, tıkladıkları ve cevapladıkları e-posta'lar üzerinden puan kazanıyorlar ve kazandıkları puana göre gelir elde ediyorlar. DataProfil'in belirttiğine göre şirketin gelirinin %45'i üyelerine aktarılıyormuş ve bugüne kadar üyelere 162.602 TL ödeme yapılmış.

DataProfil tarafından aldığımız bilgiye göre şirket SüperTeklif'in yeni ismi için üyelerinden öneri almaya başlamış. Şu ana kadar 20.000'den fazla isim önerisi alan şirket, en iyi 10 ismi öneren üyelerinin herbirine 100.000 puan, en çok oy alan 5 ismi öneren üyelerinin herbirine 200.000 puan ve en iyi ismi öneren üyesine 1.500.000 puan verecekmiş.

SüperTeklif'in puan yapısında 1000 puan 1 TL'ye karşılık geldiğine göre, buradan en iyi ismi öneren üyenin 1500 TL kazanacağını söyleyebiliriz.

31 Temmuz'a kadar sürecek olan isim toplama sürecinden sonra ilk 10 isim belirlenecek ve devamında üyelerin oylarıyla ilk 5 isim seçilecekmiş. En sonunda 5 isim üzerinden oylamanın yapılacağı süreçte birinci seçilen isim bundan sonra SüperTeklif markasının yerini alacakmış.

Crowdsourcing'e iyi bir örnek olduğunu düşündüğüm uygulamanın DataProfil'in istediği türden bir isme kavuşmasına ne kadar faydası olur bilemiyorum. Ancak herşey bir tarafa kişisel görüşüm olarak kullanıcılarını dinlemek ve onlarla etkileşim kurmak adına kampanyanın değerli olduğunu söyleyebilirim.

Yorumlar (7)
 1. İbrahim İbrahim

  Katılmakta zarar yok :) Şansımı deneyeceğim

 2. puan-TL kuru düşük , bu paraya bu iş yapılmaz.

 3. Bazı kişiler süper teklif'in adını kirlettiğini, o sebepten isim değişikliğine gittiğini düşünüyor. Süper Teklif 2004'te Murat Serdar Özyaşar tarafından kurulmuş ve bir süre sonra teknoloji holding'e devredilmişti, Türkiye'nin ilk para kazanma sitesi. Ne olursa olsun bir çok kişiye para kazandırdı ve kazandırmaya da devam edecek gibi görünüyor... Umarım iyi bir isim seçerler...

 4. Kirli bir site.Spam yuvasından başka bierşey dgil ,para kazanmadan bahsediyor arkadaşlar , sorarım onlara 100 tl kazanabilmek için 10 yıl zaman geçmesi gerekli ..komik :)

  Burada asıl geliri site sahibi elde eder..bu tam bir mlm -multi level marketing ten başka bişey degil..

  Bundada oldugu gibi superteklif doyuma ulaşmış anlaşılan ve çözüm olarakta isim degiştirmeyi bulmuşlar ..Bi kaç saf vatandaşın daha vaktini,emegini,beynini alabilir miyiz diye sanırım..

  Allah akıl fikir versin ..ne diyeyim

 5. 4 yıldır üyeyim 20 alt üyemle toplam ulaştığım bugun itibariyle 9 lira 75 kuruş:)

 6. Fareler Fareler

  4 yılın kazancı bumu? Ben biraz daha iyidir sanıyordum.:)

 7. Murat Serdar Özyaşar Murat Serdar Özyaşar

  Dataprofil ben ayrıldıktan sonra yeterli stratejik atakları yapamadı ve para dağıtmaz bir model işe devam ediyor. Çok yakın gelecekte Google Facebook sonrasında dünya çapında ses getirecek modeli İsviçre üzerinden hayata geçireceğim. Türkiye nin internet gelişiminin devam edeceğine inansam dahi yasal alt yapılar yetersiz ve ne yazık ki insanlar çok ön yargılı.