Yeni Başlayanlar İçin Twitter: Twitter 101
Genel

Yeni Başlayanlar İçin Twitter: Twitter 101

twitter101-logoTwitter bugün şirketler için Twitter kullanımına rehberlik etmek için Twitter 101 adını verdiği kaynağı yayına aldı. business.twitter.com/twitter101 adresinden yayına alınan rehber Twitter hakkında temel başlangıç bilgilerinin yanında, Twitter jargonu, örnek uygulamalar ve vaka çalışmalarına yer veriyor.

Twitter 101'in business.twitter.com üzerinden yayın yapıyor olması şirketin ilerleyen dönemlerde kurumlara özel farklı hizmetleri de yine business.twitter.com adresindne sunacağını düşündürüyor. Diğer taraftan ne zaman gelir modelini oluşturacak diye merak edilen Twitter'ın kullanıcılarını çileden çıkartmadan tamamen kurumsal boyutta bir yapı ile yeni bir Google şaşırtmacası yapmasını da olası görüyorum.

Hatırlayanlar olacaktır, Google'ın ilk zamanlarında şirketin elle tutulur bir gelir modeli yokken birçok analist, yatırımcı ve sektör öncüsü bugün özellikle online reklam pazarının ağa babası olan şirketin nasıl bir gelir modeli yaratacağını kestiremiyordu. Sonra karşımıza tıklama başına reklam modelinde çalışan ve arama sonuç sayfalarına entegre Google AdWords çıktı.

twitter101-lingo

Twitter'ın iş modelini kurgulamak ile ilgili fazlasıyla planı olduğunu özellikle kurucuları ve yatırımcılarının çok net açıklamalarından anlayabiliyoruz. Twitter 101 ile de şirketleri biraz daha kendisine çekmeye çalışan şirketin yakın zamanda gelir modelini hayata geçireceğini tahmin edebiliyoruz.

Eğer hala nedir bu Twitter, @webrazzi de ne oluyor, tweet ne demek, DM ne demek, RT ne demek diyenlerdenseniz ya da Twitter diye birşey varmış, bizim şirketimizde bunu nasıl değerlendiririz diye düşünüyorsanız Twitter 101 dersini almanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar (4)
  1. İbrahim İbrahim

    Türkçe dil desteği olursa daha sağlıklı olur gibi ...

  2. Bildirir Bildirir

    twitter turkish please! =(

  3. Mehemmet Mehemmet

    yahu buda türkçeleşirse eyvahlar olsun millet ya twitter yada facebook olur bilemedin youtube. Bize zaman kalmaz internet kullanımı site bağımlılığı olmasa. Bana bilinçsiz kullanıcımız var gibi geliyor. Nedeniyse aslında birkaç yazı önce duyurulmuştu webrazzide. anlık mesajlaşmada vakit harcanıyor diye. Yani milletin aklı fikri arkadaşlık

  4. twitter.com.tr var ama bu ne olur bilinmez.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri