Webrazzi Ekibini Güçlendirmek İçin "En İyileri" Arıyor!
Genel

Webrazzi Ekibini Güçlendirmek İçin "En İyileri" Arıyor!

Webrazzi'nin gelişim stratejileri kapsamındaki planlarımızı hayata geçirebilmek üzere düğmeye bastık. İlk adım olarak da Webrazzi'nin, Teknorazzi'nin ve gelecekte yayına alacağımız dikey yayınlarımızın tüm haber içeriklerinden sorumlu olacak editörümüzü, yani Erick Schonfeld'imizi arıyoruz.

Aynı şekilde Webrazzi içeriğini sürekli geliştirmek, haber yaratmak ve Türkiye'nin en popüler Web 2.0 blogunu Türkiye'nin lider "yeni medya" yayın ağına dönüştürmek için yazarlarımızı, yani MG Siegler, Leena Rao ve Jason Kincaid'imizi arıyoruz.

Hali hazırda bir dergi, gazete ya da online "büyük medya" yayınında internet, teknoloji, strateji, ekonomi, girişim/yatırım gibi konulardan sorumlu olarak yazarlık ya da editörlük yapan kişiler varsa ve Webrazzi'nin geleceğinde pay sahibi olarak yeni nesil bir ortama geçiş yapmak isterlerse lütfen bizimle iletişime geçsinler.

Editör pozisyonu ile ilgilenen dostlarımız buradan, Yazar pozisyonu ile ilgilenen dostlarımız buradan detayları görebilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

Her iki pozisyon için de çalışma tam zamanlıdır ve çalışma yeri Crenvo'nun Kalamış'taki ofisidir.

NOT: Eğer yarı zamanlı (ya da evden) çalışmak isteyen "Yazar" adayları varsa onlar özel olarak kariyer (at) crenvo.com adresine "Yarı-Zamanlı Yazar" konusuyla özgeçmişlerini gönderebilirler.

Yorumlar (12)
 1. Burak Munevver Burak Munevver

  En iyileri almak için çok iyi bir ücret ve imkan sunmak gerekir. Google yada Facebook elindeki en iyileri tutmak için sanmıyorum ki diğer çalışanlarla aynı ayarda ücret ve imkan versin. Yoksa çok iyi biri, kendi işini kurmak için ayrılmayı her zaman göze alır. Bu yüzden derim ki, normal bir ücretle normal bir çalışan bulunabilir.

  1. Maaş ne kadarmış ki? Maaş hakkında birşey okumadım yukarıda.Aslında bu tarz iş ilanlarında maaş yazmak katılımı arttırır ve hedef kitleyi daha odaklar.

   1. Burak Munevver Burak Munevver

    maaş ne kadarmış bilemem ama en azından biraz tüyo verilebilirdi, zira, "en iyiler" aranıyor, yazın sıcağında pişecek genç yetenekler değil.

 2. Mustafa Mustafa

  Türkiye'nin Techcrunch'i olmak istiyorsunuz ama isim ve link vermeniz Techcrunh editörlerinin sahtesini aradiginiz anlamina gelmis, itici olmus.

 3. Bloggerdal Bloggerdal

  Ben de mustafa ile aynı görüşteyim. sonuçta ekip kurmak istiyorsanız ekibe alınacak kişiler kendi alanlarında gelişmek isteyenler olacaktır. link verip biz böyle birini arıyoruz demek webrazziye yakışmamış. bence webrazzi olun herkes sizden razı olsun. techcrunchlaşmayın yani.

 4. Lütfen özgün olmaya çalışalım.Türk internet söktörüne yaptığınız katkı yadırganamaz.Fakat taklitle çok ileri gitmemiz beklenemez.Özgün olun kendi çizdiğiniz yolda ilerleyin. Bu kendi yolunuzu belirlerken yabancı devletlerdeki siteleri örnek mutlaka alın fakat aynısı olmaya çalışmayın.Ben derim ki

  Atatürk'ün inkılaplarda izlediği politikayı izleyin mutlaka başarıya ulaşırsınız. Hatta Techcrunch sizi örnek bir kaç ay sonra

  İyi Çalışmalar

 5. Artmania Artmania

  anlasilan Turkiyedeki zihniyet hala ayni! daha esnek bakmayi ogrenin artik arkadaslar, at gozluklerinizi cikartin.

  webrazzi'nin kalitesi konusunda zaten tartismaya girmeyelim, ego sorunu olmayan saygin bir ekip. webrazzi ekibi techcrunch'daki ekibi ornek verirken, "aynisi istiyoz" demek istemiyor! sadece sicak samimi ornekler veriyor, ki bence gayet hos...

 6. Alper Kılıç Alper Kılıç

  Webrazzi oldukça özgün bir yapıya sahip. "Özgün olun techcrunch sizi örnek alır" gibi bir mantık da doğru değil, klişe laflar etmeye gerek yok. Bazı arkadaşlar mevzuyu "Atatürk"e kadar götürmüş :)

  Benim anladığım burada kullanılan isimler "etiket" mantığında kullanılmış. Sonuçta bunun bir iş ilanı olduğunu da unutmamak gerekir. Webrazzi, aradıkları kişilere birşeyler anlatmak istiyor olabilir. Bu işe başvuracaksanız sizden ne beklediğimizi anlayın şeklinde bir sonuç çıkarılabilir.

 7. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

  Bende samimi buldum o örnekleri..

  Ayrıca gerçekten iyi olup tam zamanlı maaşlı editör olarak çalışacak birisini bulmak zor olacağını düşünüyorum.

 8. Tarık Kara Tarık Kara

  Şu taklit lafını yadırgıyorum.

  Yemek yediginiz yemek sepeti, itiraf ettiğiniz itiraf.com haber okudunuz onca site, galatasaraylı olup m.united sitesine mi girdim kuşkusu uyandıran sektörde neden taklitten bahsedersiniz ki?

  1999'da superonline vardı o da undernet,dalnet çakması mıydı? Mynet 2000 başlarında IRC'den global mesajlarla notice atarken gelecekte yahoo'nun gölgesinde mi olacaktı?

  Tamamen saptırıyorsunuz,

  Yazılmış ki,

  Gelecekte Webrazzi'nin büyümesinde pay sahibi olabilecek kişiler, senin işin var,onun işi var, benim işim var. Ama çok iyi olupta işi olmayanlarda var.

  Ekibin samimiyeti çok hoş, Gerçekten iyi arkadaşlar aranıza katılır.

  Link istemyen arkadaşlar içim de,

  Arda sen ofis'in kapısına Bizimle Çalışmak istermisiniz yaz.

  Alışkanlığı olanlar vardır, tercih meselesi.

  Tebrikler.

 9. Murat Kavas Murat Kavas

  Takım arkadaşı aranıyor. Takım arkadaşı olarak projeyi ileri götürecek biri gerek ve Webrazzi bilgi ve tecrübesiyle takım arkadaşının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini örnek vererek göstermiş. Yani hem kendi işini hemde başvuru yapacak olanın işini kolaylaştırmış. İtici kısım neresi göremiyorum.

 10. @Alper Kılıç; klişe lafların yazılmasının sebebi klişe işlerin yapılması.

  Webrazzi bir marka olma yolunda ilerleyecekse bu tip 'çakma' ilanlar yerine daha yaratıcı ilanlar kullanmalı.

  Marka olma isteği yoksa gidip http://www.techcrunch.com/tr/ adresinden yayın yapmaya başlasınlar.