Yeni bir T-Shirt sitesi TiiSort.com yayında!
E-Ticaret

Yeni bir T-Shirt sitesi TiiSort.com yayında!

tiisort_logoTiiSort.com "Tişört'ünüzle dünyaya kafa tutun" sloganıyla yayına başladı. Özel tasarımlı t-shirt'lerin yanında kullanıcılarının kendi tasarımlarını da yapmasına olanak tanıyan servis arkasına GittiGidiyor desteğini de alarak yola koyulmuş.

GittiGidiyor ve iştiraki Magnet'in havasını solumaktan mıdır bilinmez bu aralar şirket çalışanlarının kendi girişimlerini arka arkaya duyar olduk. Önce KimGelsin.com'un ortaklarından Mohaç Yücel şimdi de TiiSort.com ile Koray Kibar bu kervana dahil oldu. Koray Kibar halen Magnet'te grafik tasarımcı olarak çalışıyor ve haliyle girişimi için İstanbul.net, Uzmantv.com, Timsah.com gibi tüm Magnet girişimlerinin ve GittiGidiyor'un desteğini almış bulunuyor. TiiSort.com'un en altında genişce yer alan destekleyenler bölümünden bu durumu görebilirsiniz.

Servisin henüz çok yeni olmasına rağmen hazır tasarımlar bol miktarda yer alıyor, kullanıcılar tarafından yapılan tasarımların belirli bir sayıya ulaşması için ise biraz zamana ihtiyaç var gibi duruyor.

İlk bakışta Threadless.com modelini andıran sistemde kullanıcı tasarımları oylamaya alınıyor ancak her tasarım baskıya alınıyor mu yoksa belirli bir oy üzerindekiler mi satışa sunuluyor orasını anlayamadım.

TiiSort.com girişimi Voltaj.org adı altında bir yapıda oluşturulmuş. Öğrendiğim kadarıyla ilerleyen dönemlerde Joyistik.com isimli bir başka proje daha bu yapıya dahil olacakmış.

3 kişilik bir ekiple yola çıkmış olan TiiSort.com'un Canvas ve Artist isimli iki bölümü daha yayına alınacakmış. "Canvas" bölümünde kanvas türü kumaş üzerine poster baskısı yapılacakmış ve isteyen kullanıcılar kendi poster tasarımlarını sisteme gönderebilecekmiş. "Artist" bölümünde ise seçilen tasarımcılar sergilenecekmiş.

Servisin bazı eksik noktaları inceleme esnasında gözümüze çarptı. En önemlisi ise kendisini yeterince ifade etmediğini düşünmem oldu. Açıkcası t-shirt satmak dışındaki süreçleri inceleyerek anlamam oldukça güç oldu. Ana sayfa linkine her tıklamada 1997 model "siteye giriş için tıklayın" ekranı da açıkcası stress yarattı. ;)

İşin şakası bir tarafa bunlar elbette küçük problemler ve kısa süre içinde giderileceklerdir. Oldukça genç bir girişimci olduğunu öğrendiğim Koray Kibar'ın TiiSort.com ile neler yapabileceğini önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Bir dipnot olarak da şunu paylaşalım. Koray Kibar bir süre önce GamerBug.net isimli oyun sitesini satmış ve sonradan bu yeni girişime başlamış. GamerBug.net 12.000 TL karşılığında satılmış. Siteyi GameTurk.com satın almış.

Yorumlar (10)
 1. Mohaç Yücel Mohaç Yücel

  Henüz çok yeni olduğu için mutlaka eksikleri, gedikleri olacaktır. Fakat minik ayrıntıları son kullanıcı da bağımlılık yaratacak unsurlarla bezenmiş bir proje. Tiişört kalitesi, kutulama özgünlüğü gibi ayrıntıları ancak satın alımlardan sonra fark edilecek. Başarılar, çalışmaya devam.

 2. İyi hoş da site yapıyorsun ama en önemli butonların Türkçesine dikkat etmiyorsun. "sende" tasarla. "sende" tasarımcı ol. Bu ne özensizlik anlayamıyorum... Hiç mi kontrol edilmez, birisine danışılmaz..

 3. Beta gibi bir ibare yer alsaydı keşke. Bazı sayfalarda içerikler sorunlu. Site açılmış denilemez aslında. Bi çok bölümde adsgdpğsgğş gibi yazı ve yorumlar görmek mümkün. Zaman zamanda memory hatası çıkıyor. Sunucu bir elden geçirilse iyi olur hazır yayına tam anlamıyla başlamadan. Tasarım olarak açılış sayfası hoşuma gitti bir tek. Hele üye sayfaları çok kötü. Çok karışık. Girşimi benzerlerinden ayıran bir yanını göremedim. Umarım başarılı bir girişim olur.

  Birde yanılmıyorsam sistem codeigniter alt yapısıyla hazırlanmış ek bir bilgi olarak aktarmak istedim.

 4. Ben beğendim :D Hatta bir tanesini gözüme kestirdim , şöyle bir bakarken.

 5. Koray Kibar Koray Kibar

  yenilerde geliyorrr...

 6. Güzel bir proje olarak görünüyor. fakat daha yapıp aşamasında gibi bir durum söz konusu, biraz acele edilmiş sanırım.

  Rakibi belli bakalım nasıl fark yaratacak.

 7. www.threadless.com kopyala, Türkçeleştir,

  www.tiisort.com olarak sayfaya yapıştır.

 8. Gündemi takip ederse, satacağını düşünüyorum. Bugün paris hilton'u basıp satsan :) yok satacağına eminim.

 9. http://www.tisortblog.com/

  Güzel tişörtleri blog tarzında yayınlayan bir site.

 10. Iş Fikirleri Iş Fikirleri

  Ne kadar yabancı bir sitenin klonu olsada, bu hizmeti insanlara sunmak çok güzel.Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok.Çalışmalarında başarılar dilerim.