Webrazzi TV

TakasMerkezi.com

Kullanıcıları arasında takasa dayalı parasız ticaret imkânı sağlayan TakasMerkezi.com'un demo videosu.

Siz de girişiminizin demosunu Webrazzi.TV'ye göndermek isterseniz Video Gönder bölümümüzden videonuzun linkini bize ulaştırabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Cengiz Erdinç Cengiz Erdinç

  valla düşünen güzel düşünmüş.Sayfalarına da inceliyorum barter'ın internette uygulanabilir hali.üye olduktan sonra unutmazsam bir yorum daha yazarım

 2. Erkan Uslu Erkan Uslu

  Güzel bir tasarımı var sitenin, ama işleyiş olarak gittigidiyor'dan farkı sattığınız ürünün parasını nakit değil puan olarak alıyor ve sitede harcıyor olmamız gibi geldi bana yanlış anlamadıysam. Bu bildiğimiz klasik anlamda bir takas değil, ürünlerin karşılıklı değişimi üzerine bir sistem var mı sitede bilmiyorum açıkçası, eğer böyle bir uygulama varsa çok daha hoş ve yenilikçi olacaktır. Bir ürünün değerlemesi üzerinden kullanıcının takas edebileceği ürünler gösterilip ürün değişimi yapılabilir ve bu değişimden her iki taraftanda bir komisyon alınabilir diye düşündüm. Ama tabii yapan arkadaşlar eminim çok daha ayrıntılı düşünmüşlerdir iş modelini. Başarılar diliyorum.

 3. Önder Eren Önder Eren

  @Erkan Uslu bildik bir takas sistemi olmadığı doğru. Biz önceleri bu modele kendimiz "merkezi takas" adını koymuştuk fakat daha uygun ismi zamanla bulduk. "Çoklu Takas"

  Çoklu takas modeli barter modelinin de temelini oluşturur. Burada bir merkez (site) takasları bir sanal birim üzerinden organize eder. Böylece işlemin gerçekleşmesi için ;

  a) eşdeğer ürünlerin bir araya gelmesi

  b) tarafların birbirlerinin ürün veya hizmetini istiyor olması

  şeklindeki şartlara gerek kalmaz.

  Komisyon konusunda da takasmerkezi.com'da sadece alıcılar, kapanış puanı üzerinden komisyon ödüyorlar. Zaten istemediği bir üründen kurtulmak isteyen satıcıdan da komisyon almayı uygun görmedik biz.

  Teşekkürler başarı dilekleriniz ve görüşleriniz için.

 4. Volkan Vardareli Volkan Vardareli

  Gereken ilgiyi göremediğini düşünüyorum. Buna sitenin de katkısı var, zira kimi fonksiyonlarda aksamalara rastladım.