Kıyasıya kıyaslama sitesi

Kullandığınız, gördüğünüz, duyguduğunuz her objeyi, nesneyi, filmi, yeri, kitabı, takımı kısacası aklınıza gelen herşeyi kıyasıya karşılaştırabileceğiniz ve başkalarının nasıl kıyasladığını görebileceğiniz yeni bir site daha açıldı. Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Kıyasıya, kullanıcıların istedikleri herhangi iki şeyi karşılaştırabilecekleri bir servis.

Kıyasıya’da, kullanıcılar diğer üyeler tarafından oluşturulmuş “Kıyas”lara oy verip yorum yazabilecekleri gibi, kendileri de kolayca yeni kıyaslamalar oluşturarak diğer üyelerin fikirlerini alabiliyorlar. Bunun yanında üyelerin beğendikleri kıyaslamaları ve diğer üyeleri takip etmelerine olanak sağlayan özellikler de siteye eklenmiş. Ayrıca üyelerin sistemde ne kadar aktif oldukalarını gösteren basit bir puanlama sistemi de mevcut.

Eğlenceli bir site olarak göze çarpan Kıyasıya, basit bir fikri işlevsel ve kullanışlı bir arayüz ile birleştirebilmiş bir proje. Bu özelliği ile de Hangisi gibi benzerlerine göre çok daha kullanışlı bir site olmuş. Kıyasıya kullanıcı sayısının artması ile beraber, kamuoyu yoklaması niteliğinde çok ilginç sonuçların da ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Fakat Kıyasıya'nın önümüzdeki dönemde uygulamasına ekleyebileceği birçok özellik var.  Örneğin bir Facebook uygulaması Kıyasıya'ya uygun olabilir. Ayrıca üyelerin oyladıkları kıyaslamaları Facebook veya Twitter gibi sitelere otomatik olarak gönderen eklemeler yapılırsa Kıyasıya'nın daha başarılı bir servise dönüşeceğini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.