Avrupalılar Amerikalı bir startup'ı satın aldı!

Avrupalılar Amerikalı bir startup'ı satın aldı!

Kasım ayında İstanbul'daki etkinlikte detaylı şirket bilgilerini bizimle paylaşan Xing, Amerikalı başarılı bir startup olan socialmedian7.5 milyon dolara satın aldı.

Uzun zamandır bu patlamayı yapmasını beklediğim ve kurucusu Jason Goldberg'le yaptığım görüşmelerde bunu başarabileceklerini dile getirdiğim bir gerçekti bu satın alma. Jason, bir startup'ın nasıl yönetileceğini çok derin ve çalışılmış bir şovla gösterdi.

Web'de bir komünite nasıl oluşturulur, nasıl yönetilir, siteyi seven kullanıcılar nasıl yaratılır sorularına günümüz web dünyasında doyurucu olarak cevap verebilecek 3-5 kişiden birisidir. Bu soruları ve daha fazlasını önümüzdeki günlerde kendisine sormayı ve uzun uzun hakkında bir yazı daha yazmayı planlıyorum.

Mailing'lerin hazırlanmasından, anketler oluşturulmasına, iPhone uygulama yarışmasının düzenlenmesine kadar hep işinin başında durup, sonunda tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Bu önemli case'lerden birinin daha yakınında bulunduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Jason Goldberg'i tebrik ediyor ve keyifle bu yazıyı da tüm socialmedian ekibiyle paylaşıyorum.

(Congrats Jason! You and socialmedian totally deserve it!)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.