Avrupalılar Amerikalı bir startup'ı satın aldı!
Genel

Avrupalılar Amerikalı bir startup'ı satın aldı!

Kasım ayında İstanbul'daki etkinlikte detaylı şirket bilgilerini bizimle paylaşan Xing, Amerikalı başarılı bir startup olan socialmedian7.5 milyon dolara satın aldı.

Uzun zamandır bu patlamayı yapmasını beklediğim ve kurucusu Jason Goldberg'le yaptığım görüşmelerde bunu başarabileceklerini dile getirdiğim bir gerçekti bu satın alma. Jason, bir startup'ın nasıl yönetileceğini çok derin ve çalışılmış bir şovla gösterdi.

Web'de bir komünite nasıl oluşturulur, nasıl yönetilir, siteyi seven kullanıcılar nasıl yaratılır sorularına günümüz web dünyasında doyurucu olarak cevap verebilecek 3-5 kişiden birisidir. Bu soruları ve daha fazlasını önümüzdeki günlerde kendisine sormayı ve uzun uzun hakkında bir yazı daha yazmayı planlıyorum.

Mailing'lerin hazırlanmasından, anketler oluşturulmasına, iPhone uygulama yarışmasının düzenlenmesine kadar hep işinin başında durup, sonunda tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Bu önemli case'lerden birinin daha yakınında bulunduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Jason Goldberg'i tebrik ediyor ve keyifle bu yazıyı da tüm socialmedian ekibiyle paylaşıyorum.

(Congrats Jason! You and socialmedian totally deserve it!)

Yorumlar (6)
 1. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Eğer dediğin röportajı yapıp bizimle paylaşırsan çok iyi bir kaynak olur, bunlara gerçekten çok ihtiyacımız var. Tamam projeler yapılıyor, başarılı oluyor ama hangi yollar izleniyor bir öğrensek sevinirim. İyi çalışmalar

 2. Mehmet Turac Mehmet Turac

  Erhan, bu soruları çok yakın zaman da sorup cevabını bizlerle paylaşır harika olur.

  @Sercan'a katıyorum. Cember.net artik xing şeklinde devam ederken çok güzel reklamını yaptı. Site yok ama adı her yerde, her örnekte duyulmaya başladı. Tabii cember'in sahibinide tebrik etmek gerekiyor.

 3. Caprice Caprice

  iyi bir site tebrik ederim

 4. Tolga Özek Tolga Özek

  Xing, cember.net'i aldığında cember.net ağlama duvarına dönüşmüştü, o sırada askerdeydim ve cep telefonumdan girdiğimde bunları okumaktan sıkılmıştım, fakat sonra cember.net/ yani Xing cepten bile girilebilen servisiyle, hoş dizaynı ve global ufuklara açması ile mutlaka açtığım sayfalar arasına girdi. Socialmedian'da da önemli değişiklikler ve yenilikler yapacaklarına eminim.

 5. önümüzdeki günlerde/aylarda bu tarz deniz aşırı satın almaların artacağını düşünüyorum.. bence bu sadece bi başlangıç.. bu arada XING şirketi de, cember.net ve socialmedian.com gibi sitelerin hepsini alarak bu tarz siteleri dünya çapında ihya etti..

 6. Natali Yeşilbahar Natali Yeşilbahar

  Harika bir topluluk ve değerli bir içeriğin birleşiminin, XING'i daha iyi yerlere taşıyacağına eminim.

  Hedeflerine uygun yatırımlar yaptığı için XING'i seviyorum.