Blogger.com’a erişim engellendi!
Arama
Genel

Blogger.com’a erişim engellendi!

Şu anda aldığım bir haberi doğrulamak için kontrol ettiğimde dünyanın en popüler blog servislerinden Blogger.com‘un aldığım e-postada belirtildiği gibi erişiminin engellendiğini gördüm.

Şu an için sitenin girişinde herhangi bir karar açıklaması bulunmuyor ve sadece klasik “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir” yazısı bulunuyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (96)
 1. taytanik.net dedi ki:

  bu kadarına da pes diyorum başka bişey demiyorum. Kafaya koydum Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidicem.
  http://taytanik.net/2008/10/blogger-yasaklandi.html

 2. Önder EREN dedi ki:

  WordPress.com aylarca kapalı kaldı. Blogger’ın da böyle olmayacağını kimse garanti edemez. Tüm türkiyenin tepkisini sağlamanın tek bir yolu var: Google’ın kapatılması. İşte o zaman birileri “ne oluyor ya?” diyecektir.

 3. Erman Haskan dedi ki:

  Bu yabancılara bizi gerizekalı ve aptal olarak gösteren engellemeler yüzünden ülkemden utanır oldum.

 4. Oğuzhan Bugüş dedi ki:

  Nerede kaliteli bir şey var, hemen önü kesiliyor. Çok merak ediyorum, blogger.com neden engellendi acaba.

 5. Deniz Akay dedi ki:

  Utanc icindeyim gercekten, nasil bir zihniyet gidip butun blog platformunu kapatir, yazik cok yazik. Turkiye’den bi cacık olmaz !

 6. Oğuz Mustafa Hadra dedi ki:

  Engellemenin haftanın son iş gününde yapılması -ayrıca-düşündürücü..

 7. Gökhan Baş dedi ki:

  Bravo bütün bloglar kapalı. Haber alma ve kişisel ifade özgürlükleri bu ülkede kesinlikle engellenmiş bulunuyor. Yöneticilerin hepsini ayrı ayrı kutluyor. Başka bir ülkede görüşmek üzere diyorum.

 8. Erçin Severcan dedi ki:

  Bu gidişe artık dur demeliyiz arkadaşlar.

 9. Kemal dedi ki:

  Olacağı buydu, hazırlan webrazzi, hazırlanın arkadaşlar, yakında bir yazı yazacağız: “Hoş Geldin Türkiye İntraneti”…

 10. Erman Haskan dedi ki:

  Yakında engellemeler yüzünden interne kullanılamaz olacak. İşte o zaman başka bir ülkeye taşınmak gerekecek.

 11. guney dedi ki:

  ohaaaa yani.aglamak istiyorum ben bloguma simdi nasıl yazı yollayacağım. bloggeri kapatan eller kırılısın. bu zihniyetten utanıyorum yaaaa

 12. Eren dedi ki:

  Tek yol Google’ı kapattırmamız gibi görünüyor malesef… :/

 13. Mehmet TURAC dedi ki:

  Kötü olmuş. Üç gün sonra google.com’un da kapanmayacağını kimse garanti edemiyor tabii.

 14. Artık buna saçmalığa dur diyelim dedi ki:

  arkadaşlar bloggerdan türkiyede gelir sağlayan binlerce insan var..Bu utanmaz insanlar hiç bunları hesaba katmadan cahilce bu siteyi engelliyor..Buna seyircimi kalacaz

 15. Memet dedi ki:

  Acil olarak “ciddi ve sorumluluk alabilecek” bir platform oluşturulup bu konunun ne denli tehlikeli ve Türkiye’yi küçük düşüren bir olay olduğununun idrak ettirilmesi gerekiyor.

  Ama bizler izlemeye, söylenmeye devam ediyoruz.

 16. Hüseyin Çelik dedi ki:

  Yahu bu nasıl bürokrasi,açıklama yok herhangi bir bildirim yok,lank diye kapatıyorlar siteleri…Birilerinin gidip bu işi yargıya taşıması gerekir.Yakında kendi görüşlerine katılmayan bloglarıda kapatırlar.Türkiye sizce hangi komşusu olma yolunda büyük adımlar atıyor,örümcek kafalılar sardı dört bir yanımızı

 17. siir dedi ki:

  utanç verici bir durum vede çok anlamsız bulduğumu belirtmek isterim.

 18. Önder Sürmeli dedi ki:

  Türk Telekom mahkemelerin reklamlarını yapıyor olsa gerek.

 19. Ahmet Burak Bal dedi ki:

  Tek kelime ile yazık. Ne bir gerekçe var ne başka bir şey. Fazla söze gerek yok alıştık artık. Ama bize yazık oldu.

  Neden engellendi? Diyelimki bir veya bir kaç blogun yayınları yüzünden. O zaman sadece o bloglar engellensin çok mu zor. Koca Blogger’ı engellemenin ne manası var…

 20. Ekin Özçelik dedi ki:

  Şaka gibi. Yasaklanması gereken bloglara erişim kapatılabilirdi. Bunun için blogger.com’u tamamen kapamanın anlamı yok.

 21. mert dedi ki:

  bu nasıl bir mantık anlayabilmiş değilim engellesinler engellesinler yakında girecek site kalmayacak

 22. Muhammet ÜNAL dedi ki:

  Ben diyorumki msn, microsoft, hurriyet, google, yahoo, tüm sitelerin hukuksal boşluklarını bularak kapattıralım mahkemeye suç duyurusunda bulunalım.

  Bizim yapamadığımızı şirketler yaptırsın.

  Konuyla ilgili olarak maalesef diyorum, çağ dışı bir zihniyetle karşı karşıyayız bunu nasıl kırarız bilemiyorum ama bişeyler yapmalıyız tek vücutla!!!

  Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek” Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.” İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

 23. volkan şentürk dedi ki:

  haber7.com neyinize yetmiyo :). yok bloger miş yok yutüp müş. yok web2.0 mış semantikmiş. hoşgeldin. web0.0

 24. gokhans dedi ki:

  Evet bende yazdım.Blogger kullandığım için proxy ile anca güç bela yazabildim.İyiki ücretli domain kullanıyorum.Bakalım bunun sonu nereye varacak.Yakında evlerimize gelip modemlerimizide kapatırlar belki..

  http://www.gokhanblog.com/2008/10/yuh-yani-bloggere-de-eriim-engellendi.html

 25. Hüseyin Çelik dedi ki:

  durun daha bunlar iyi günlerimiz,sırada kişisel bloglar var,özellikle siyasi içerikli bloglar..İşte türk hukuk sistemi,işte türk hakimleri..Kıytırık hocaların bi başına yüzlerce siteyi kapatacak,dandik bir bürokrasi içinde yaşıyoruz.Suçlusu kimmi? Bİzleriz bizler,başında da büyüklerimiz.Muhtardan tutunda,belediye,hatta meclis-hükümet bize bağlı.Biz seçiyoruz ama hesap sormuyor,sorgulamıyoruz.Türk insanı düşünmüyor ve sorgulamıyor.Evet hata bizde,örümcek kafalı seçilmiş ve atanmışlara hesap sormayan ve sorgulamayanlarda.Bizim gibilerde böyle konusunca,memleketi senmi kurtaracan diye,dünyada görülmemiş en beyinsiz cümleyi söyleyen bir toplumuz,ne yazıkki..Atatürk halimizi görse kahrından ölürdü..!! Evet Atatürk işte böyle günleri gördüğü için bursada gençliğe görev verdi,hitabeyi söyledi,ama nerdee… Ayrıca Muhammet ünal’ın dediğide kulaga gayet iyi gelmiyor değil..Yeryerinden oynar böle birşey oldugunda!

 26. zorunlu dedi ki:

  abi bunu kapatan herif ne düşünüyordur acaba?
  cellat aramızda mı?

  emir kuluyum ben

 27. Erman Haskan dedi ki:

  Artık etkili birşeyler yapılıp bu sorun çözülmeli. Evrim bilimcinin sitesini engelleyen geri kafalı zihniyet başımıza daha çok iş açacak.

 28. engelliweb dedi ki:

  NTVMSNBC’nin [1] haberine göre Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından engellenmiş.

  Daha öncesinde zaten belli bloglara erişim engeli vardı. [2]’de de bunlar listeleniyor.

  Adnan Oktar’ın olabileceği söyleniyor ama sanmıyorum, çünkü Istanbul mahkemelerinden karar çıkartıyordu, Diyarbakır mahkemelerinden değil.

  [1] http://www.ntvmsnbc.com/news/463683.asp
  [2] http://engelliweb.com/engellenen-bloggercom-bloglari-listesi/

 29. Muhammet Güzel dedi ki:

  Üzücü ve bir o kadarda mantıksız bir durum ama elden birşey gelmiyo malesef.
  Merak eden arkadaşlar için, bloggerın kapatılmasının nedeni – kesin değil, büyük ihtimalle- son aylarda blogger dan çok fazla adult bloğun açılması.

 30. Sinan dedi ki:

  Artık herkes bloğunda yazar.çok fazla uzatmaya gerek yok bence.

 31. isa dedi ki:

  google.com kapatılsa falan diye geyik yapılıyor ama o da kapatılabilir, durum vaziyet bunu gösteriyor…

 32. marlo dedi ki:

  Şu adrese bakın ;

  http://engelliweb.com/engellenen-bloggercom-bloglari-listesi/

  Dikkat edilirse içinde “kuran,harun yahya,adnan hoca,bilim,din,felsefe” vb. anahtar kelimeleri geçen bloglar, bugune kadar kapatılanlar ise benzer gerekçelerden kapandı.

  Bu da demektir ki, gidin blogcudan, wordpressden, hurriyetten vs.vs tonla servis var. Bu konularda bloglar açın, ve kapatıldığını görün, iş bu noktaya kadar geldi.

  Neden ;
  Bu ülkede demokrasi yok, orman kanunları geçerli. Parası & malı olan herşeyi yapar çünkü güçlüdür, bu millet ise güce tapar ve söylenir söylenir susar. Malesef kimsenin yapabileceği birşey yok.

 33. Fikirsel dedi ki:

  Hayırlı olsun. (!)

 34. Hakan dedi ki:

  E artik Google Turkiye ofisinin elleri armut toplamaz umarim. Blogger uzerinden elde edilen reklam gelirleri bir anda duserse belki birseyler yaparlar.

 35. Ercan dedi ki:

  Saçmalıyorlar iyice, buna dur demek lazım artık ya da bi şekilde birilerinin dikkatini çekmek lazım. Bir kaç kere kampanya siteleri yapıldı ama görüyoruz ki tınlamıyorlar bile. Şimdi Arda Kutsal gibi birisi öncülük edip şöyle bir kampanya yapsa belki o zaman birilerinin dikkatini çekebiliriz. Bir tane kampanya sitesi hazırlanır.. Daha sonra türk telekom, başbakanlık vs gibi önemli bazı kurumların anahtar kelimesine backlink kasılır.. Google’da üstlere çıkılır ve dikkat çeker. Bu tarz bir eylemi biliyorsunuz George Bush’un biyografi sayfasına yapmışlardı ve duymayan kalmamıştı. Gerçi o biraz daha farklıydı ama en azından mantık aynı:) Sonuçta bunu yapabilecek güçte bir webmaster ordusu alınabilir kampanyaya.. Sadece fikirdi.. Yaparsanız güzel olur. Saygılar..

 36. Erman Haskan dedi ki:

  Blogger hesabına giremeyenler, blogunu yedeklemek falan isteyenler;

  windows/system32/drivers/etc/ deki hosts dosyasına

  72.14.207.191 blogger.com
  209.85.165.191 www.blogger.com

  satırlarını ekleyeyerek blogger paneline girebilirisiniz.

 37. şahin dedi ki:

  Ya dondum kaldım.
  Ben böyle beyinsizlerle dolu bir ülkede yaşıyor olamam ya!

  yok böyle bir saçmalık, olmamalı, hayalim almıyor şu anda.

 38. Erkan dedi ki:

  Engelleyin bakalım bir gün sizide engelleyen olur elbet.
  Biz aptalız zaten zararlı içerik zararsız içerik ayıramıyoruz.
  Siz zararlı diyorsanız zararlıdırya o yüzden bizim yerimize düşünüp engelliyorsunuz çok sağolun(!)

  Siz olmasanız hepimiz pornocu,Allahsız,kominist, terörist, vatan haini, bölücü, Atatürk düşmanı felan filan olurduk.
  Bu siteleri kapatan her kimsen bizi koruduğun için sonsuz teşekkürler (!)

 39. Sevgili Arda, sizler ön ayak olun Google’ye başvuruda bulunalım Google kendini Türkiye’de kapatsın! Bakalım ozaman Türkiye nasıl karışacak!

  Zaten başka türlü olmayacak gibi! Türkiyedeki bu siyasi/ekonomik karışıklıkta artık başka çare yok!

 40. ali dedi ki:

  arkadaşlar buna bir DUR demenin vakti gelmedi mi? Arda Kutsal, Serdar Kuzuloğlu vs vs. bir araya gelip artık bir şey yapmalılar. imza toplayalım, kanunu değiştirelim. ben siteler engellenmesin demiyorum, engellensin ama böyle komik bir şekilde engellenmesin.

 41. MaFiAMaX dedi ki:

  Biz bu gidişle WWW nin köküne toptan kibrit suyu dökeriz.

  Bence de bir şekilde tepkimizi sadece sanal alemde -ki ismi sanal olsa da sanal olmadığını hepimiz biliyoruz- koymayıp, gittikçe yaklaşan tehlikeyi daha geniş kitlelerine duyurabilmek amacıyla yürüyüş düzenlemeliyiz. Evet, abartılı gibi duruyor ama yürüyüş düzenlemeliyiz.

 42. KIOW dedi ki:

  Blogger ı keyiflerinden mi kapatmışlar? Milyonlarca web sitesine dokunmamışlar da bunları niye kapatmışlar? Kuyruğu ateşe düşmüş tavuk gibi ötüyorsunuz. Orada sizin hakkınızda birşeyler yazılıyor olsaydı görürdüm böyle konuşup konuşamadığınızı. Ananızın, bacınızın hakkında atıp tutsalardı görürdüm web 2.0 ınızı.

 43. ali dedi ki:

  Dns, mns filan dinlemeyen ip nedir takmayan her türlü siteye bağlanan bir browser yapılamaz mı arkadaşlar? ne dersiniz.

 44. ali dedi ki:

  ben biraz kastım ve Mahk(Türk Internet Tarayıcınız)’ı geliştirdim, Windows için, kaynak kodu açıktır. İsteyenler kendisi derleyebilir. http://videooynat.googlepages.com/Mahk.zip adresinden yükleyebilirsiniz, Project1.exe1 dosya ismini Project1.exe olarak değiştirmelisiniz, çalıştırmadan önce virus taramasından geçiriniz, yaptığım bu paylaşımdan BİLGİSAYARINIZA gelecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum

  habib üstün

 45. sesebian dedi ki:

  Pire için yorgan yakmak deyimi sanırım buna uygun olsa gerek, nüfusun büyük bir bölümünü gençlerin oluşturduğu bu ülkede heleki blogger gibi erşimde ilk 5 içerisinde olan bir servisi nasıl kapatırlar aklım almıyor.

 46. merwick dedi ki:

  @Erman Haskan, anlattığın şekilde gayet iyi girebiliyorum Blogger’a teşekkürler. Ama sitem üzerindeki form veya menü leri kullanmak istediğinizde girilemiyor. Gittii sürekli gelen ziyaretçiler eyvahlar olsun..

 47. derya dedi ki:

  Bu nasıl bir anlayıştır bloglarımızı nasıl elimisden alırlar hiçbir gerekçe göstermeden,bloglarımızı geri versinler bu insan haklarına haksızlıktır…

 48. berk dedi ki:

  yeter artık ama bıktım usandım, neden herşeyi sansürlüyolar? Türkiye böyle bir ülke olmamalı… Artık çok fazla oluyolar, düşünce özgürlüğümüz elimizden alınıyor. UYANIN !!!

 49. allyesilcam dedi ki:

  İnanın artık işin …. çıkardılar! Böyle bir şey olamaz be. Dünyanın ilk on sitesi arasında olan blogger’ ı nasıl kapatırlar? Sebep ne o da belli değil… Bir sürü insan bu bloglardan ekmek yiyor ya. Verilen emeklere yazık. Öyle bloglar vardı ki benim diyen siteye şapka çıkartacak düzeydeydi. Bence bir şeyler yapmak lazım ama ne? Kimi kime şikayet edeceksin? Sonuç ondan da bir şey çıkmaz. Çünkü biz hala yontma taş devrindeyiz…Google da yahoo da kapatsınlar bu işi kökten bitirsinler…

 50. merwick dedi ki:

  Bir önceki yorumumda “sitem üzerindeki form veya menü leri kullanmak istediğinizde girilemiyor” demiştim çözümünü buldum. Kendi domainim olduğu için Blogger’da Html Düzenle de .blogspot olan adresim yerine domanimi yazınca sitem üzerindeki bütün form ve kısayollar çalışıyor arkadaşlar. (Bu arada söylemeyi unutmuşum dün Blogger engellenmeden 1-2 saat kadar önce ne tesadüftür ki kendi domainimi transfer etmiştim.) Ya kendi domaini olmayan blogspot kullanan masum blog sahiplerinin hali ne olacak..

 51. merwick dedi ki:

  Erman Haskan’ın anlattığı şekilde draf.blogger’ada girebilmek için ip nosu:
  64.233.183.103 draft.blogger.com

 52. levent dedi ki:

  @kiow sizin gibi bireylerin beynine low level format atmak lazım anca ozaman düzelir birşeyler.

 53. tatil-ci dedi ki:

  Yorum yazan arkadaşlar kararın bağımsız Türk mahkemeleri tarafından verildiğini unutuyorlar mı? Mesele bence sansür ya da özgürlükler meselesi değildir. Kim büyük kim küçük meselesidir. Bu karar verilmeden önce gerekli yerlere uyarı yapıldığını düşünüyorum. WordPress.com engellenmeden önce wordpress’e başvuru yapılmış, hakaret içeren yazı silinmediği için engelleme konulmuştu. Youtube’de aynı şekilde olmuştu. Uyarılara rağmen Blogger (yani Google) yasal olmayan içeriği silmediği için yasaklama konulmuştur zannediyorum. Türkiye mi büyük Blogger mı? Mesele bir de bu açıdan bakılsın.

 54. Raif dedi ki:

  Arkadaşlar sakın ilgili birimde biri çocuğunu işe götürüyor ve o çocuk bu siteleri engelliyor olmasın 🙂

 55. batcell dedi ki:

  Bu duruma TEPKİ’siz kalamazdık. ve tepkimizi koyup PROTESTOMUZU sürdürüyoruz.

  http://www.batmanpetrolspor.com

 56. julien dedi ki:

  sadece blogspot yazarlarıyla mı kampanya yapacaksın!

 57. aahmetcelebii dedi ki:

  Biri kapanır biri açılır 🙂

 58. mahir dedi ki:

  Hepinize hak veriyorum, ama ilkkez blogger.com un kapandigini okuyunca dadikalarca alkisladim kendi kendime.

  web sitemi 3 den fazla blogger yazari, 100 den fazla icerigi birebir alarak kaynak gostermedigi gibi yazan : kismini kopyalamayacak kadar nazik bir el kullanacak kadar da dikkatli olarak klonlamisti. Gerek blogger.com gerekse blogspot.com le ilgili bulabildigim ne kadar baglanti iletisim hatti varsa kullanarak rapor etmistim.

  sitemi neredeyse 1 e 1 100 den fazla sayfayi aynen kopyalamislardi. dedimki ne kadar da kolaymis hirsizlik, ustelik google gibi bir firma blogspot u alarak internet coplugune yeni bir ÇÖP makinesi daha ekledi.

  Neyse rapor dedim, raporlar mailler sikayetler e ragmen, bizim muhim abiler o siteleri kapamadiklari veya uyarmadiklari gibi, bana da herhangi bir mail atmadilar. 2004 de girilen icerikler oldugunu belgeleyen goruntuler ve web arsiv linkleri de vardi. dedim koskoca devler hirsizliga canak tutuyor.

  kapansin arkadaslar. kendine guvenen, ismi telefonu 3 kurus parasi olan bir web paketi alsin bi domain.
  bizde hirsizlarin tepesine rahatca çökelim.
  ben destekliyorum ben sevindim.
  hayalet blogcular su yuzune çıksın.

 59. ndR dedi ki:

  Google.com u şikayet ettim…

  ihbarweb.org.tr den Müstehcenlik kategorisi altında “Birçok müstehcen siteye erişimi kolaylaştıran bir site.” olarak yazdım…

  Bence herkes Google ı şikayet etsin…Ancak böyle son verebiliriz bu işe…

 60. Mahir Kan dedi ki:

  Hepinize hak veriyorum, ama ilkkez blogger.com un kapandigini okuyunca dadikalarca alkisladim kendi kendime.

  web sitemi 3 den fazla blogger yazari, 100 den fazla icerigi birebir alarak kaynak gostermedigi gibi yazan : kismini kopyalamayacak kadar nazik bir el kullanacak kadar da dikkatli olarak klonlamisti. Gerek blogger.com gerekse blogspot.com le ilgili bulabildigim ne kadar baglanti iletisim hatti varsa kullanarak rapor etmistim.

  sitemi neredeyse 1 e 1 100 den fazla sayfayi aynen kopyalamislardi. dedimki ne kadar da kolaymis hirsizlik, ustelik google gibi bir firma blogspot u alarak internet coplugune yeni bir ÇÖP makinesi daha ekledi.

  Neyse rapor dedim, raporlar mailler sikayetler e ragmen, bizim muhim abiler o siteleri kapamadiklari veya uyarmadiklari gibi, bana da herhangi bir mail atmadilar. 2004 de girilen icerikler oldugunu belgeleyen goruntuler ve web arsiv linkleri de vardi. dedim koskoca devler hirsizliga canak tutuyor.

  kapansin arkadaslar. kendine guvenen, ismi telefonu 3 kurus parasi olan bir web paketi alsin bi domain.bizde hirsizlarin tepesine rahatca çökelim.
  ben destekliyorum ben sevindim.
  hayalet blogcular su yuzune çıksın.

 61. Murat dedi ki:

  Blogspot ve blogger blog açan bazı kişiler digitürk lig tv şifre kırıcı programlar vs verdikleri için dogal olarak mahkemeye başvurmuş ve kapatılmış.Arkasında durmaya gerek yok güzel oldu bence.

 62. Ümit Kurt dedi ki:

  Digiturk yönetiminde tanıdığı olan var mı? Varsa sevgilerimi iletsin lütfen 🙂

  Milliyet Gazetesi’nin şu haberine göz atarsanız Blogger’ın nasıl bir nedenle kapatıldığını görebilirsiniz. Ve daha da sinir olabilirsiniz.

 63. blogger dedi ki:

  sanirim
  bu site yüzünden kapatildi..Bu blogu kapatmak yerine bütün bloggeri kapatmişlar geri kafalilar..

 64. Emrah dedi ki:

  hala kapatmayı destekleyenleri görünce her şey boş geliyor. iyi olmuş diyenler acaba kendi siteleri kapatılırsa da aynı şekilde düşünmeye devam edebilecek mi?

 65. Baturalp Torun dedi ki:

  şaka gibi gerçekten. durum böyle olursa önümüzdeki birkaç yılda dünyanın en popüler 100 kullanıcı odaklı içerik sitesi yavaş yavaş kapatılacaktır.

 66. yasemen güler dedi ki:

  bu tür uygulamaları yaşatanlardan utanıyorum, okulöncesi paylaşıma yönelik bir bloğum var öğretmenler ve velilerim bloğumu açınca şu yazıyı görüyorlar diyarakır sulh ceza mahkemesi tarafından……yasaklanmıştır gibi , tek kelimeyle büyük bir ayıp.varsa bir detleri hedeflerindeki blogları kapatsınlar. ben tüm tanıdıklarıma u89 adlı programı önerdim bu şekilde istedikleri yasaklı tüm sitelere giriş yapabiliyorlar hadi bunuda engellesinler….

 67. ali dedi ki:

  Arkadaslar,
  Blogger kapatilmasinin ardindan digiturk ve telif haklari yasalari cikti. Digiturk gibi buyuk bir kurumun bir blog Lig Tv maclarini yayinladi diye tum blogger’i kapatmasi akil alir sey degil.
  Bu nedenle hepinizi Digiturk’u kinamaya cagiriyoruz.
  Asagiya yapistiracagim mektubu [email protected] adresine hemen atarsaniz ve bir gun icinde ayni sikayetle yuzlerce mail alirlarsa, belki isin icinde bir hata oldugunu ve insanlari sinirlendirdiklerini gorurler.
  Sikayet dilekcesi asagida ama isterseniz suradan da indirebilirsiniz:
  http://www.divshare.com/download/5673555-28c
  Hadi bakalim…
  Herkese tesekkurler.

  [email protected]

  Sayın Digiturk yetkilisi,
  Blogger.com’un erişime kapatılmasında kurumunuzun telif hakları nedeniyle mahkemeye başvurmuş ve bu kapama kararını aldırmış olmasının yattığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.
  Sağduyulu davranıp sakıncalı içeriğin yayından kaldırılmasını talep etmek yerine, milyonlarca insanın eğitim, eğlence ve iletişim aracı ve hatta gelir kaynağı olarak kullandığı blogları, üstelik de dünyanın en büyük blog sağlayıcısını toptan kapattırmanız akıl alır gibi değil.
  Prensip gereği, sizin gibi büyük bir kurumdan, Blogger.com’u kapattırmak yerine, gerekiyorsa bir blog’un yaptığı Lig TV yayınına göz yummanız beklenirdi oysa. Zira bu tip bir sansür uygulamasına önayak olmanın, ülkemizin dış dünyada düştüğü durum açısından ya da insanların bilgi edinme haklarını elinden almanız açısından çok tehlikeli olduğu ortada ve buna sırf maddi sebeblerle icazet vermiş olmanız çok düşündürücü.
  Özünde yaptığı iş iletişim ve eğlence olan bir kurumun sansür konusunda daha duyarlı davranmasını beklerdim. Zira bugün blogger sitesini kapattırmakta faydalandığınız yasa, gün gelip size karşı da olabilir ve birilerinin de sizin kanallarınızı kapattırmasına yol açabilir. Kanallarınızdaki filmleri sansürlemenizden de görüldüğü gibi, sansürcü zihniyet, bunu zaten yapıyor. Ve siz bu noktada dahi sansüre karşı durmuyorsunuz. Tüketicilerin ekstra para vererek satın aldıkları bir şeyi sansürlemenin, onları kandırmak demek olacağını vurgulamak ve gerekirse savaşmak yerine, tüketicilerinize bir uyarı bile vermeden, bir açıklama dahi yapmadan, adeta onları kandırarak filmleri kesiyor, mozaikliyor ve tüketicilerinizi aptal yerine koyuyorsunuz. Bunun tüketici hakları açısından, çürük mal satmakla aynı şey olduğunu görmenizi diliyorum. Ve bu konuda Tüketici Hakları Yasası kapsamında birkaç avukata danışacağımı da bilmenizi istiyorum.
  Ayrıca, Blogger kapatılmasında oynadığınız rol yüzünden kurumunuzu kınıyorum. İki yüzlü, bencil, tekelci ve sağduyusuz tutumunuzu kınıyorum.
  Büyük şirketler sosyal sorumluluk konusuna yoğunlaşırken, pazarlama dünyasında, marka sempatisi ve uzun vadeli ilişkiler giderek öne çıkarken, Digiturk gibi bir kurumun marka bağlılığı açısından bu kadar riskli bir hareketi göze alması çok enteresan. Ama maalesef bilmeniz gereken şu ki; ne sağladığınız içerikle, ne sunduğunuz destekle, ne de tüketicilerinize gösterdiğiniz saygıyla bu riski göze alabilecek lükse sahip değilsiniz.
  Bu nedenle, bu konudaki duruşunuzu bir an önce değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Yoksa gerçekten, pek çok abonenizi yakında kaybetmek üzeresiniz. Ben şahsım adına, Türk İnternet kullanıcılarının en çok kullandığı sitelerden biri olan Blogger sitesini Digiturk’un kapattırdığını duyurmak ve çevremdeki Digiturk kullanıcılarının aboneliklerini iptal ettirmeleri için elimden geleni yapacağım.

  Saygılarımla.
  Ad- Soyad

 68. Nezih dedi ki:

  Blogger.com sitesine girince mahkeme gerekçesi gözükmez iken; blogspot.com sitesine girince mahkemenin adı ve karar sayısı gökükmektedir.
  Ne hikmetse?

 69. Caglar dedi ki:

  Yasakçı birisi degilim, ama telif hakları ve telif haklarının korunması konusunda cok dikkat edilmesi gerektigine inanıyorum. birileri sizin milyonlarca dolar odeyerek satın almıs oldugunuz bir icerigi futursuzca yayınlıyorsa her kurumun yapacagı gibi sizde otomatik olarak kendinizi savunmaya gecersiniz. Nitekim Digiturk’de beklenileni yaptı.

  Telif haklarını cigneyen bir kisi yuzunden milyonlarca insanın gunluk yasantıları etkileniyorsa tek suclu kendi haklarını ve gelir modeli korumaya calısan davalı mı oluyor??

  İnternet erisimimiz hızla yayılırken ne yazık ki hukuk sistemimiz bu degisime ayak uyduramadı. İnternet hukuku konusunda kapatmakdan baska bir cozum yolumuz olmadıgı icin siteler patır kutur kapatılıyor.

  Sucu isleyen kisi hakkında takip yapılsa, bu kisi yakalansa ve cezası neyse verilse ne site kapatılır nede insanlar yakalanacaklarını bilerek bu tip seyler yaparlar.

  Burada sadece protesto icin bir araya gelmenin bir anlamı yok. Eger cozum uretmeyeceksek sabahlara kadar protesto edilim ama siteler bundan sonra da aynı sekilde kapatılmaya devam edecek. İnternet hukukumuzu gelistirmek ve cagın gerektirdigi formata getirmek icin bir takım girisimlerde bulunmanın vakti geldi hatta geciyor…

 70. Mehmet ALP dedi ki:

  http://www.bloggeracilsin.com
  Dayanamadik açtık bir site imzaları hatrı sayılır bir rakama ulaşınca Adalet bakanlığına dilekçe şeklinde gönderilecektir….

 71. allyesilcam dedi ki:

  Blogger kapatılma sebebi lig tv imiş. Tamam da o maçları veren bir sürü site var. Sadece blog siteleri değil…Blogger’ı kapatacağınıza esas kaynak olan justin, mugulos ve ustream gibi sitelerdeki kaynak kodlarıyla bu iş yapılıyordu. Bunlar engellenseydi sorun zaten çözülürdü. blogger’ın bunda suçu yok bence…

 72. Berkan dedi ki:

  Saçma bi şekilde kapatıldı pöh.

 73. Justin Tv dedi ki:

  Yazıklar olsun diyorum. yakında google kapanır. Türkiye her platformda olduğu gibi internet alemindede geri kalmıştır. Türküm Türkiyelim UTANIYORUM !!!!

 74. Mehmet ALP dedi ki:

  Blogger Açıldı arkadaşlar Hayırlı OLsun:=)

 75. Cello dedi ki:

  ben de şimdi farkettim blogger’e sorunsuz girebiliyorum..

 76. rize posta dedi ki:

  Arkadaşlar nasıl iş bu blogger’ı kapatacağınıza esas kaynak olan justin, mugulos ve ustream gibi sitelerdeki kaynak kodlarıyla bu iş yapılıyordu.

 77. Emre Çolak dedi ki:

  Gördüğümüz, alıştığımız olaylar diye düşünüyorum. Hiçte şaşırmadım.

 78. maç özeti izle dedi ki:

  blogger com engellense tekrar yazık olur

 79. tahminkolik dedi ki:

  iyiler her zaman kıskanılır

 80. ligtvizles dedi ki:

  ben bloggere gırıyorum sorun yok bende

Bir Yorum Yazın