Patlican.com.tr'den Budapeşte'den canlı bloglama

Patlican.com.tr'den Budapeşte'den canlı bloglama

Patlican.com.tr 1 yaşını kutlamak için 20 talihli kullanıcısını Avrupa'nın en büyük müzik ve kültür festivali olan Budepeşte'deki Sziget Festivali'ne göndermiş. Bunda bir entresanlık ve Webrazzi'ye yazmamızı gerektirecek bir durum yok elbette. Ancak Patlican.com.tr bu festivale gönderdiği 20 talihli ile birlikte 1 blogcu, 1 fotoğrafçı, 1 kameraman ve içerik ekibi de göndermiş.

Bu ekibin Sziget'te yapacağı iş ise, tüm festival boyunca canlı olarak blog yazmak.

Patlican.com.tr yetkilileri ile görüştüğümde bana aynen şöyle dediler: "Duyumlarımıza göre – kanıtlayamadık ama  -  bir markanın yarattığı “en uzun live blog” olacak."

Açıkcası ben de bu tür bir marka çalışması duymamıştım. Ayrıca Patlican.com.tr'nin böyle bir girişimde bulunmasına da oldukça memnun oldum.

2008 yılının başından beri birçok markanın Web 2.0 nimetlerinden faydalanmaya başladığını görebiliyoruz. Yeni nesil pazarlama uygulamalarının kurumlarda reklam/pazarlama bütçelerinden pay kapması, oldukça yaratıcı viral kampanyaların hayatımıza girmesi ve blogların eskisine göre çok daha fazla dikkate alınıp, PR ajans ve departmanlarının hedefinde yer alması... İşte tüm bu gelişmeler ülkemizde bu alanda bir raya oturma olduğu hissini veriyor bana.

Patlican.com.tr'nin internette konumlanma anlamında aslına bakarsanız hâlâ eleştireceğim bilimum yönleri bulunuyor. Zamanında gerçekleştirdiği ultra pazarlama kampanyalarını da aynı şekilde eleştirmek mümkün. Ancak bu son çalışmalarının hem maliyet olarak tüm Türkiye billboard'larını kaplamaktan daha kabul edilebilir olması hem de imajlarına katkı sağlaması adına kendilerine olumlu etkileri olacağını düşünüyorum.

Sziget Festivali'ni Patlican.com.tr'nin blogundan takip etmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.