Blogcu.com’a ne oldu?
Arama
Genel

Blogcu.com’a ne oldu?

Blogcu.com‘da birkaç gündür yaşanan teknik sorunlarla ilgili birçok kişi hem Blograzzi‘de konuyu dile getirdi, hem de Webrazzi üzerinden bize gönderdikleri mesajlarla problemin sebebini aydınlatmamızı istedi.

Blogcu.com yetkililerini bugün sabah ilk iş olarak aradım ve problemin ne olduğunu sordum.

Öncelikle bazı kaynaklarda yazıldığı gibi bir saldırı söz konusu değil. Sorun tamamen donanımsalmış ve ana sunuculardan birisinden kaynaklanan fiziksel bir problemden dolayı oluşmuş.

Blogcu.com teknik ekibi sorunla ilgili geçici çözümü devreye almışlar ve bugün de kalıcı çözüm için çalışmalar yapılmaktaymış.

Benim özellikle sorduğum herhangi bir veri kaybının söz konusu olup olmadığıydı. Bununla ilgili de çok net olarak böyle bir kaybın olmadığını belirttiler.

Blogcu.com yetkililerinin bu yazıyı özellikle takip edeceklerini bildiğim için yorumlarda da sorularınızı ya da görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. Sezercankeles dedi ki:

  Mrb arda abi,
  Blogcu sunucusu cok sık bozuluyor ve bu beni rehatsız ettiğinden blogger’a geçmiştim.Görüyorumki bu sorun hala devam ediyor.Diğer ucretsiz ve ucretli blog firmalarından çok kalitesiz.Eklenecek çok şeyleri olduğunu düşünüyorum.Blogcu arakadaşlara sabır.:D

 2. vepa dedi ki:

  Herşeyin arızalanma olasılığı olduğu gibi serverin arızalanması normal. Başta aklıma 2 seçenek geldi. Ya twitter gibi scale sorunu yaşıyor, veya da blogcu çalışanlarının hepsi aynı anda tatile gitti. Uamrım kısa sürede düzelir. Ayrıca 7 gün 24 saat çalışan teknik ekibin olmaması da ilginç.

 3. Pardus007 dedi ki:

  En son böyle yapıp benimde kendime ait bir alan almama sebep olduktan sonra uzun bir süre nerdeyse hiç sorun yok gibiydi.
  Bu arada gmail’e nerdeyse 2 gün boyunca ulaşamayan bir benmiyim. Benim bilgisayarımdan kaynaklımı bir sorun mu yoksa haftasonu böyle bir problemi herkes yaşadı mı?
  Şu an yer yer sorunlar devam ediyor. Bazen takılıp kalıyor açık olduğu halde tekrar şifre soruyor. Zaten adsense bir gidip geliyordu. Hatta haftasonu pek çok kez google anasayfaya bile ulaşamadığım oldu.
  Google’da genel bir bakım mı var yoksa biri bizimle dalgamı geçiyor?

  Hatta daha önce bastığımda gitti mi bilmiyorum. Bu mesajı gönder dedikten sonra da sizin siteye ulaşılamadı.

 4. /dev/mach dedi ki:

  Blogcunun bu tip konular hakkında açıklama yaptığı bir blogu var mı ? ( http://blog.blogcu.com/ adresi ise çalşmıyor şu anda )

  Eğer yoksa, sık sık sorun yaşanıyorsa ve kullanıcılar durum hakkında bilgilendirilmiyorsa, basitçe, insanlar neden kullanmaya devam ediyor ? Evet sorun tüm sitelerde yaşanıyor (twitter v.s.) ama hiçbiri kullanıcılarını karanlıkta bırakmıyor.

 5. Onder EREN dedi ki:

  @Pardus007: Telekomun Frankfurt routerında bir sorun varmış. Biz de datacenterımızdan öğrendik. Serverlarımıza ulaşmakta ciddi problemler yaşıyoruz. Beta test yaptığımız projemizin sayfası bile açılmıyor doğru düzgün.

  doğal olarak bu hat üstünden erişilen tüm sitelerde bu sorun mevcut sanıyorum.

 6. Haluk Akın dedi ki:

  Frankfurt router’ındaki problemle ilgili bilgisi olanlar paylaşabilirlerse çok sevinirim arkadaşlar.

  [email protected]

 7. Erhan dedi ki:

  Benim de 800 ü aşkın yazım kaldı Blogcu’da hiçbir yere de taşınamam bundan sonra kaldık iyi mi burda. Ama site de yok ortada 🙂

 8. Halil dedi ki:

  Ben de bir çok sorunla karşılaştığım için yeni blog servisine taşındım. TurkBlog.com bence daha iyi. Ve geniş özelliklere sahip. Başarılar!

 9. banu soysal dedi ki:

  @Halil, kurnazlık yapmayın. Büyük olasılıkla o blog servisi sizin. O servisin bir kullanıcısıymış gibi yazmayın. Böyle şeyler hiç hoş olmuyor.

 10. atasagun dedi ki:

  2.5 yıl kadar Blogcu’da yazmaya calıstım ama sorunlar hiç bitmedi…
  Dayanamadım, Blogger’a geçtim. İyiki geçmişim diyorum, keşke Blogcu’ya bu kadar vakit vermemiş olsaydım diyorum.
  Yerli malı olsun demiştik ama beceremiyorlar malesef…

Bir Yorum Yazın