Doğan'a yeni nesil aşısı ve değişen stratejiler
Genel

Doğan'a yeni nesil aşısı ve değişen stratejiler

Bugün aldığım bir habere göre Radikal Gazetesi teknoloji editörü ve aynı zamanda Teknosohbet.tv'nin yaratıcısı Serdar Kuzuloğlu, Doğan Grubu bünyesindeki televizyonların, D-Smart platformunun ve radyolarının bütün web operasyonlarını yenileme, yeni site alımlarıyla tabanı genişletme, işbirlikleri kurma ve IPTV, 3G, PeerCast, VoD (Video on Demand) gibi yeni yayın teknolojilerine hazırlanma görevlerini kapsayan DTV Holding Yeni Nesil Hizmetler Direktörü pozisyonuna getirildi.

Radikal Gazetesi'ndeki görevine de devam edecek olan Serdar Kuzuloğlu'nun üstlendiği vizyon kapsamında ilerleyen dönemlerde internet alanında önemli gelişmeler yaratacağına inanıyorum.

Yeni görevi ile ilgili şirket içinde yapılan açıklama şu şekildedir:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Genişbant internet, 3G mobil iletişim altyapısı, IPTV gibi yeni teknolojiler hemen her sektörü etkilemekle birlikte en büyük açılım ve fırsatların medya alanında olacağı düşünülmektedir.

Dünyaya paralel olarak Türkiye'de de önemini, etkisini ve kitlesini hızla arttıran bu alanda DTVH olarak öncü ve vizyoner yapımızı yansıtmamız gerekliliğinden hareketle; kurulan Yeni Nesil Hizmetler Bölümü, Grubumuza bağlı TV, radyo, dijital platform ve web alanlarında tüm yeni teknolojilerin uygulanmasından sorumlu olacaktır.

M. Serdar Kuzuloğlu DTVH'nin mevcut teknoloji hizmetlerini yeni dönemin gereklerine uyarlamak, kurulacak yeni hizmetlere yönelik hedef ve stratejileri belirlemek ve bunları hayata geçirmek üzere Yeni Nesil Hizmetler Direktörü olarak göreve başlamıştır.

Mehmet Ali Yalçındağ

Bu gelişmede kişisel olarak dikkatimi çeken nokta Doğan Grubu'nun özellikle medya stratejilerinde News Corp.'un Başkanı Rupert Murdoch'un vizyonuna geçiş yapmasıdır.

Eğer düşüncelerimde yanılmıyorsam ve uygulanacak stratejiler News Corp. paralelinde olacaksa, yakın zamanda şirket tarafından hem yoğun yeni nesil ürünler, hem de önemli internet satın almaları beklemek yerinde olacaktır.

Serdar Kuzuloğlu'nun vizyonu ve tecrübesi ile şirkete değer katacağına inanıyorum. Kendisini yeni görevi için kutluyor ve başarılar diliyorum.

Yorumlar (10)
 1. Woywodin Woywodin

  Doğan grubu bünyesine kimi toplarsa toplasın,para etmez.bunun birçok nedeni var.en önemli nedenlerinden biri Türkiye'nin de artık global pazara entegre olması ve dünya devlerinin Türkiye pazarına girmesidir.Dünya devleri yıllardır tecrübeli oldukları işlerde,Türkiye'de de sözsahibi olacaklardır.

 2. kendisini pek takip edemesemde, cok bilgili biri oldugunu yazilarindan ve teknosohbet videolarindan görebiliyorum.

  bu habere ben de cok sevindim. tebrikler ve basarilar serdar abi!

 3. piyasadaki büyük oyuncu olan doğan holding işi iyice sıkı tutmaya başladı anlaşılan. rakiplerine göz açtırmadan iş yapabilecek kapasitesi olan değerlere yatırım yapmaya devam ediyor.

 4. Psikopat Psikopat

  acaba dogan bu işe sıfırdan mı giriyor yoksa bazı alımlar yapıp onları mı geliştirecek. Cunku sıfırdan girdikleri takdirde zorlanacakları cok bariz ortada.Bana kalırsa bu alanda temel olabilecek , belirli bir kullanıcı seviyesi olan sitelerden alıp onları kendi teknolojileri ile donatacaklardır.

 5. Serdar Kuzuloğlu'nu uzun süredir Radikal'den takip ediyorum. Sanal Alem, Podcastrehberi, Teknoajan (sanırım bitti artık), Teknosohbet... Bu işi layıkıyla yerine getireceğini düşünüyorum ama umarım Teknosohbet'i ve Radikal'i bırakmaz... Sevgiyle kalın...

 6. Serdar Kuzuloglu gercekten komik ve basarili bir anlatimci. Fakat daha onceden icinde oldugu girisimler, elindeki imkanlarina ve o kadar pompalanmasina ragmen, basarili olamadi. Anlatmak ile yapmak arasindaki farki sayesinde bir kez daha gorecegiz.

 7. Doğan grubu için akıllı bir seçim olmuş, umarım güzel şeyler olur. Ne kadar çok; iyi, yeni, kullanışlı iş yapılırsa faydası hepimize. Bizim "internetimiz" daha iyi noktalara gelecek.

 8. @Arda: Ciner grubunun site alimlariyla ilgili bir yazi da iyi olur.

 9. Woywodin Woywodin

  bu sitede eleştirmek istediğim bir konu var sayın Arda Kutsal...Olayın sürekli finansal yönlerinden bahsediyorsunuz.''O şunu şu kadara satın almış,bu şunu bu kadara satın almış''..Burası evvela internet sitelerini inceleyen bir web sitesi,ekonomiyi inceleyen bir web sitesi değil bildiğim kadarı ile.Yani en azından siz öyle tanıtıyorsunuz :)

  Eğer web girişimlerinin,teknik detaylarını ve organizasyon yapılarını incelersen daha faydalı oalbileceği görüşündeyim.Ayrıca Doğan grubu gibi salt olarak para ve reklam ile var olmaya çalışan grupların,uzun vadede çoğallayacağı kanısındayım.Saygılarla

 10. Kuzuloğlu yeni görevini köşesinde duyurmuş