Doğan'a yeni nesil aşısı ve değişen stratejiler

Doğan'a yeni nesil aşısı ve değişen stratejiler

Bugün aldığım bir habere göre Radikal Gazetesi teknoloji editörü ve aynı zamanda Teknosohbet.tv'nin yaratıcısı Serdar Kuzuloğlu, Doğan Grubu bünyesindeki televizyonların, D-Smart platformunun ve radyolarının bütün web operasyonlarını yenileme, yeni site alımlarıyla tabanı genişletme, işbirlikleri kurma ve IPTV, 3G, PeerCast, VoD (Video on Demand) gibi yeni yayın teknolojilerine hazırlanma görevlerini kapsayan DTV Holding Yeni Nesil Hizmetler Direktörü pozisyonuna getirildi.

Radikal Gazetesi'ndeki görevine de devam edecek olan Serdar Kuzuloğlu'nun üstlendiği vizyon kapsamında ilerleyen dönemlerde internet alanında önemli gelişmeler yaratacağına inanıyorum.

Yeni görevi ile ilgili şirket içinde yapılan açıklama şu şekildedir:

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Genişbant internet, 3G mobil iletişim altyapısı, IPTV gibi yeni teknolojiler hemen her sektörü etkilemekle birlikte en büyük açılım ve fırsatların medya alanında olacağı düşünülmektedir.

Dünyaya paralel olarak Türkiye'de de önemini, etkisini ve kitlesini hızla arttıran bu alanda DTVH olarak öncü ve vizyoner yapımızı yansıtmamız gerekliliğinden hareketle; kurulan Yeni Nesil Hizmetler Bölümü, Grubumuza bağlı TV, radyo, dijital platform ve web alanlarında tüm yeni teknolojilerin uygulanmasından sorumlu olacaktır.

M. Serdar Kuzuloğlu DTVH'nin mevcut teknoloji hizmetlerini yeni dönemin gereklerine uyarlamak, kurulacak yeni hizmetlere yönelik hedef ve stratejileri belirlemek ve bunları hayata geçirmek üzere Yeni Nesil Hizmetler Direktörü olarak göreve başlamıştır.

Mehmet Ali Yalçındağ

Bu gelişmede kişisel olarak dikkatimi çeken nokta Doğan Grubu'nun özellikle medya stratejilerinde News Corp.'un Başkanı Rupert Murdoch'un vizyonuna geçiş yapmasıdır.

Eğer düşüncelerimde yanılmıyorsam ve uygulanacak stratejiler News Corp. paralelinde olacaksa, yakın zamanda şirket tarafından hem yoğun yeni nesil ürünler, hem de önemli internet satın almaları beklemek yerinde olacaktır.

Serdar Kuzuloğlu'nun vizyonu ve tecrübesi ile şirkete değer katacağına inanıyorum. Kendisini yeni görevi için kutluyor ve başarılar diliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.