Açıklama
Arama
Genel

Açıklama

Bugün aşağıdaki yorum Webrazzi‘deki bir yazıya gönderildi ve bunun üstüne bende bir açıklama yapmak istedim. (Söz konusu yorumu soyadımın yanlış yazılmasını bile düzeltmeden yayınlıyorum.)

Yorumu yapan: alper
Güzel de, hayrola Arda Kutsa, blogunu Mynet mi satın aldı anlamadım! Technolatte’de Webrazzi reklamı, sen de ise Mynet reklamı var!

Açıklamama gelince, öncelikle MyNet sitelerinden olan Teknolatte‘de Webrazzi‘nin reklamının yayınlandığı doğru, aynı şekilde Webrazzi‘yi ziyaret eden her okuyucumun farkedeceği gibi sayfanın en üstünde MyNet‘in de reklamı yer almaktadır.

MyNet gerçekleştirdiği geniş çaplı reklam kampanyası kapsamında ülkemizin önde gelen birçok web sitesinin yanında bana aktarıldığı kadarıyla tek blog olarak Webrazzi‘yi seçmiştir ve bu benim için değerli bir gelişmedir. Aynı kapsamda Pilli siteleri de MyNet reklamları sayesinde güzel bir destek almıştır.

MyNet ile yaptığım söz konusu anlaşma kapsamında Webrazzi reklamları 1 ay süreyle Teknolatte‘de yayınlanıyor olacaktır. Aynı şekilde MyNet ile yapılan reklam anlaşması süresi de 1 aydır.

Webrazzi‘ye bugüne kadar reklam ve sponsorluk ile destek olan aşağıda listelenmiş tüm şirketlere bu fırsatla teşekkür ediyorum.

Ayrıca Webrazzi‘ye bugüne kadar manevi destek olan herkese, tüm okuyucularıma ve blog yazarlarına da sonsuz teşekkürler.

NOT: Bu arada sponsorlarımızdan olan KurumsalHaberler.com geçtiğimiz günlerde web sitesini yenilemiştir.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (17)
 1. Emexci dedi ki:

  mynet’in bu girisimlerini tamamen anlamsiz ve kalitesiz buluyorum. reklam verdigi alan yeni servisi snrsz yahoo’nun hemen ardindan bu kampanyanin cikmasi biraz garip. hemde yangindan mal kacirircasina erken. türk internetine katkisi oldugunu da düsünmüyorum, kopya projeler ve satin aldigi projeleri batirmasi da yaptigi büyük hatalardan biri.

 2. alper dedi ki:

  Arda Bey, bence Mynet’n reklamı sitenizin kalitesini ortaya koyuyor. Ancak Technolatte ‘nin trafiğinin Webrazzi’den daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Tamam Alexa verileri yanıltıcı olabilir.

  Ben olsam, üzerine para isterdim 🙂

 3. şenel dedi ki:

  Mynet su anda televizyon ve internet medyasında geniş bir kampanya yapıyor, bu kampanyaya webrazzi’nin pilli sitelerinin olması neden yadırganmıs anlamadım.

  Eleştirileri oldukca sacma bulmakla beraber, Mynet gibi internette güclü bir firmanın internette reklam kampanyası yapmasınıda sektör adına gerçekten değer verici buluyorum.

 4. Emexci dedi ki:

  @senel

  “Mynet gibi internette güclü bir firmanın”

  mynet’te okey oynamanin verdigi zevk ile yazilmis laf olsa gerek. yani arkasi yok bu lafin. bu cümleyi sacma bulmak ile beraber, mynet’in sektöre hic bir katkisinin olmadigini düsünüyorum. kendimizi kandirmayalim. sektörde mynet ne gelistirdi veye degistirdi.

  ileride gelisecek olsada su anki halini harika bulmaniz, sizin internet’ten ve sektörden ne denli anladiginizi acikca ortaya koyuyor.

  saygilar…

 5. Murat Buyurgan dedi ki:

  Sevgili Arda,
  kurumsalhaberler.com adına teşekkür ederim.
  kurumsalhaberler.com’un yeni hali hakkında daha kapsamlı yorumlarını bekliyoruz.

  Mynet’in webrazzi.wpengine.com’u farketmiş olması, Mynet adına olumlu bir gelişmedir.
  Türkiyede internet’in mynet ve bir kaç gazete sitesinden ibaret olmadığını anlamışlar sanırım.

  Bu arada..Mynet kaçırdığı blog trenini ne zaman yakalamayı düşünüyor onu da merak ediyorum…

 6. şenel dedi ki:

  @Emexci

  Türkiye’nin en büyük portalının, internet kampanyası yaparak para harcamasının iyi bir gelişme olduğuna değinmiştim.

  Mynet internette güçsüz ise kim güclü ciddi merak ettim 🙂

  İnternet’te okey oynamak gibi bir hobim olmaması ile birlikte, sektörden ne kadar bilgili olduğumu, neyi nasıl takip ettiğimi tartısmama gereği duyuyuyorum.

  Şenel

 7. arikan dedi ki:

  Ajda Pekkan bilmem hangi email servisini kullanıyor diye siz de onu kullanmayı tercih eder misiniz?

  Bu reklamlar başarılı olursa, Türkiye’deki 16 Milyon internet kullanıcısının belli bir kesimi hakkında ilginç veriler ortaya çıkabilir.

 8. arikan dedi ki:

  Ayrıca MyNet’in Türkiye’de internet gelişimine yenilik olarak faydası olmadığına katılıyorum. Ancak kullanımı yaymak konusunda bir etkisi olmuştur muhtemelen.

  MyNet açık bir sisteme sahip olsaydı üzerinde web2.0 ayarlı deneyler yapmak ilginç olabilirdi. O zaman Türkiye’de internet’e katkısı olup olmadığını tartışmaya başlayabilirdik.

 9. Gökhan Çeliker dedi ki:

  Türk insanı vandalizm’i sevdiğinden Mynet’in web2.0 girişimi yapmadığını düşünüyorum.

  Eğer birgün Mynet’in ana sayfasında Vikipedi’nin bannerı olursa Vikipedi’ye olacakları düşünmek bile istemiyorum.

  Tamamen kullanıcı odaklı bir sitenin takımında olarak yaptığım yorum şudur ki: İnsanımız halen “siteyi ben yönetebilirim”in yeterince farkında değil.

 10. Sunset dedi ki:

  Sikayet edenler nedense Mynet’ten daha iyisini yapmaktan aciz. Hizmet veren her kurulusun Turk internetine katkisi vardir. Milyonlara hizmet veren bir kurulus icin turk internetine katkisi yok demek, cahil cesaretinden baska bir sey degildir.

 11. anonim insanlara anonim yanıt dedi ki:

  sunset, neredeyse tüm yazılarında, ismini belirtmeden, dürüstçe isimlerini kullanarak fikirlerini belirten insanlara konudan bağımsız küstahlık yaparak bu güzel ortamın kalitesini düşürüyorsun. gerçek hayatta problemlerin olduğu aşikar. birkaç saatlik terapiyle bu tür problemleri düzeltebiliyorlar.

 12. Sunset dedi ki:

  Insanin takintili hayranlarinin olmasi degisik bir hismis. Isimleri degil, dusunceleri yargiliyorum.

 13. senel dedi ki:

  webrazziyi ekşi sözlüğe cevirmeyelim, söylemek istediğimi bir cok kişi anlamıstır umarım.

  Sunset yorumunuda doğru buluyorum.

 14. Gelirini İnternet’ten elde eden girişimciler olarak, geleceğimizi etkileyen önemli unsurlardan birisi Türkiye internet’inin kalkınmasıdır.
  Türkiye internet’ini bir veya birkaç şirketin kalkındırmasını bekleyemeyiz. Ancak, aynı hedef doğrultusunda hareket eden bir ekosistem bu etkiyi yaratabilir.
  Vizyon, misyon, hedefler ve değerleri bir olan bir ekosistemden bahsediyoruz.
  Türkiye internet’inin ekosistemi tek merkezli şirketlerden öteye, karşılıklı işbirliği ve gelir birliği içinde olan, birbiri ile bağlantılı, çok merkezli şirket ağları ile sağlanabilir.
  Bu ekosistemin, web siteleri, servis sağlayıcıları, gelir sağlayıcıları, web medyası, kurumsal iletişim araçları, sivil toplum örgüteri, yasal birimleri, gelir ve fon sağlayıcı ortakları oluşmalı, öne çıkan doğal girişimcilere bizlerin desteği ile bu oluşumlar şekillenebilmelidir. Doğal girişimcilerin özendirilmesi ve cesaretlendirilmesi için ortamlar yaratmak öncelikle ekosisteme ve dolayısı ile bizlere katkı sağlayacaktır. Benzerlerimizi yaratmalıyız…
  Hepimizin buluşma noktası olarak webrazzi, yeni nesil web ve girişimcilere önem vermekte, bu ekosistemin oluşumunda , biraraya getirme, özendirme ve cesaretlendirme misyonunu da başarıyla yerine getirmektedir.
  Bu ortamda birbirimize verdiğimiz olumlu eleştirilerle sadece kendimizi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda bu mecrayı bir cazibe merkezine dönüştürerek, sektörde çekim etkisi oluşturuyoruz.
  Bugüne kadar büyük oyuncuların Türkiye internetine verdiği destek çok açıktır, ama yeterli değildir. İnternet sayesinde büyüyen bu şirketlerinin daha iyi bir seviyeye ulaşması için, kendilerine tanınan bu şansı yeni girişimciler için yaratması, büyütmesi, sektörel sorunların aşılmasında önderlik yapmaları beklenmektedir. Ayrıca, bu şirketlerin kaynaklarının (sadece maddi değil, teknoloji, altyapı) bir kısmını internete aktarması sektörün hızını arttıracaktır.
  Son olarak, webrazzi’nin girişimciler için olumlu ve işbirliğini destekleyici tarzına karşılık, birbirimize yaptığımız yorum ve eleştirilerin dozuna dikkat edelim. Kendi söylediğimiz sözlerle tatmin olurken, karşımıza aldığımız insanların şevkini ve inancını kırmak, ya da gıyabında hüküm vermek, oluşturmaya çalıştığımız ekosisteme zarar verir. Biz kaybetmiş oluruz. Benzerlerimizi öldürmüş oluruz…
  Okuduğumuz haberler google ve yahoo dan öteye gitmez…

 15. /dev/mach dedi ki:

  Her ne kadar mynet’den pek haz etmesemde tanıtım hizmetlerini bu şekilde yürütmeleri hem kendileri hemde reklam alan web siteleri için güzel bir gelişme.

  Reklamın uygulama şekli kanımca biraz düzenlenmeli .Sayfanın en üstüne devasa boyutta bir banner koymaları reklamın “görülür” olacağı anlamına gelmiyor ne yazık ki aksine benim reklam yokmuş gibi o bölgeyi es geçmeme sebep oldu. Bu yazıyı okuyuncaya kadar reklam benim için sayfanın üst tarafını kapsayan gri/truncu anlamsız bir “şey” idi.

  Yardımcı olurmu bilmem ama sayfa düzeni ve reklam yerleri hakkında bilgi vermesi açısından , sayfa açıldıktan sonra sırası ile sayfa içindeki hareketlerim/gördüklerim :

  1- Webrazzi logosu ( ~ 1 sn )
  2- Başlık, giriş paragrafı ( ~ 8-10 sn )
  3- Nokta.com reklam ( ~1 sn )
  4- Kurumsalhaber.com reklam ( ~2 sn , site daha sonra gezilmek üzere yeni tab’da açılır)
  5- 1-2 sn liğine sarı kutular, sarı üzerine beyaz yazılar zor okunduğundan ne yazdığını es geçip yazı’ya yöneldim
  6- Girdinin tam metni
  7- Yorumlar
  8- “Adi herif” banner (~3 sn)
  9- Es geçilen sarı kutularda ne yazıyordu ? sorusuna cevap aramak üzere sayfanın üstüne dönüş. (~ 4 sn )
  10- Dönen ünlüler, değişmesi için beklemeyeceğim yazılar ve kutu gene benim için kaybolur.
  11- Yorum yazılır…

 16. önder dedi ki:

  mynetin benimde yakında takip ettiğim web siteleri olan webrazzi ve bildirgeçe verdiği destek güzel tabiki boş bir reklam desteği değil geri dönüş bekliyordur kesinlikler mynet bundan ve bu destek anlmalı bu servislerin dahada sağlam bir şekilde yollarına devam etmesini sağlıyor.herkese iyi günler.iyi çalışmalar

 17. Arda Kutsal dedi ki:

  @/dev/mach
  Webrazzi kullanımındaki tecrübelerini paylaşman benim açımdan gerçekten çok değerli oldu.
  Özellikle tasarımı yenileme düşüncelerimin olduğu şu günlerde kullanıcı tecrübelerini birinci ağızdan duymak önemliydi.

  Teşekkür ederim.

Bir Yorum Yazın