Hürriyet otomobil seri ilanlarını da web'e taşıdı
Seri İlanlar

Hürriyet otomobil seri ilanlarını da web'e taşıdı

HurriyetOto.comHurriyetEmlak.com ile yakaladığı başarının ardından Hürriyet şimdi de HurriyetOto.com ile otomobil seri ilanlarını web'e taşıdı.

Bugün itibari ile test yayınına başlayan servisi incelediğimde öncelikle HurriyetEmlak.com ile olan tasarım benzerliği dikkatimi çekti. Bu benzerlik şirketin tüm seri ilanlarını zaman içinde internet ortamına taşıyacağının işareti olarak düşünülebilir.

Kullanımı da tasarımı gibi HurriyetEmlak.com'la benzerlikler gösteren serviste, diğer tüm bölümlerde olduğu gibi ilan detay sayfası da son derece özenle modellenmiş.

HurriyetOto.com

Hürriyet'in HurriyetEmlak.com'daki ilanların portföy numaralarını seri ilan gazetelerindeki ilanlarla eşleştiriyor olması, otomobil tarafında da kesinlikle aynı modeli uygulayacaklarını gösteriyor.

Bu şekilde düşündüğümüzde de Hürriyet'in yakın zamanda senkronize çalışan bir online-offline (çevrimiçi-çevrimdışı) mecra oluşturacağını tahmin edebiliriz.

Sahip olduğu medya gücü ve başarılı servis uygulamaları sayesinde HurriyetOto.com ile de HurriyetEmlak.com başarısını yakalayacağını tahmin ettiğim şirketin, bundan sonraki seri ilan bazlı girişimi hangi alanda olacak merak ediyorum.

Tahmininiz varsa yorumlarda görmek isterim.

Yorumlar (4)
  1. aslında doğan grubunu böyle hizmetler verdiği için tebrik etmek lazım ancak yaptıkları hizmetlerin hiçbirinin bir ilk olmaması yani hemalhemsat.com 'u gittigidiyordaki fikir ile uyanıp yapmaları, pikniktube'nin youtube özentisi olarak çıkması gibi açısından da biraz sevimsiz buluyorum.. sanki ellerindeki dev medya gücü internetide ele geçirip tekel olmak istiyomuş gibi bir halleri var..

  2. Murat Özden Murat Özden

    işte sonunda türkiye'ye adam gibi bir otomobil alım satım sitesi oldu, başarıların devamını dilerim hem hurriyetemlak.com'un hemde hurriyetoto.com'un..

  3. Mehmet Atak Mehmet Atak

    Sanirim tasit.com bunlari da gecti nedersiniz?

  4. Ecmel Aslan Ecmel Aslan

    arkadaşlar başka evrende galiba , hiç birisi sahibinden.com un yanından geçemez