Google Türkiye Genel Müdürü istifa etti...!
Genel

Google Türkiye Genel Müdürü istifa etti...!

Biraz önce bir arkadaşım vasıtasıyla 1 Aralık 2005 tarihinden beri Google Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Erem Karabey'in görevinden istifa ettiği haberini aldım.

Google Türkiye'nin global anlamdaki rolü kendi lokasyonunda Google AdWords hizmetinin yaygınlaştırılmasını sağlamak olarak gözüküyordu. Yazılım ve ürün geliştirme anlamında herhangi bir birimi bulunmayan Google Türkiye'nin bugüne kadar MyNet ile gerçekleştirdiği işbirliği ve AdWords satışı için gerçekleştirdikleri şirket ziyaretleri dışında varlığını pek hissetmemiştik.

Bu sektöre ait haberlerin kuşkusuz hepimizi yakından ilgilendiriyor olmasından dolayı, hem Google Türkiye hem de Erem Karabey tarafındaki gelişmeleri merakla takip ediyor olacağım.

Yorumlar (12)
 1. Mehmet Cem Samiler Mehmet Cem Samiler

  Reklamverenler, yayıncılar, son kullanıcılar dahası hepimiz için olumlu bir haber.

  Erem bey, daha önce çalıştığı Siemens mobile'da yaptığı ajans toplantılarında ben internet'e inanmıyorum dediği bilinen bir arkadaşımızdı.

  Bundan sonrasında Google Türkiye'nin internet vizyonunu daha iyi sahiplenen, google'i daha bilen, tanıyan ve benimseyen bir genel müdüre kavuşmasını umuyoruz.

  Arama sonuçlarındaki scrapper sitelerden kurtulmak, adsense'de mantıklı tıklama gelirlerine kavuşmak ve adwords'de aylar sürebilen reklam onaylarından kurtulmak ümidiyle.

  Erem bey'e de yeni işinde başarılar dilerim.

 2. Dogbitecat Dogbitecat

  Uygulamada ciddi bir sıkıntı vardı. Örneğin ürünü satmaya çalışan arkadaşlar bilgisiz ve ilgisizdi. Bu da yönetim kademesi ile ilgiliydi sonuçta. Google'ın Türkiye operasyonu için hayırlı bir adım diyorum.

 3. Gecce Gecce

  Söylentilere göre istifanın arkasında bir işten kovma söz konusu. Sebeplerinin Youtube(Atatürk) ve Google Earth (Diyarbakır) konularında anında müdahelenin ve PR'ın yapılmayışı olduğu söyleniyor. Ayrıca diğer performans sorunları da tuzu biberi olmuş.

 4. Hüseyin Savaş Hüseyin Savaş

  Umarım kendisi için de Google için de iyi bir karar olmuştur. Benim kendisini bir kere dinleme fırsatım olmuştu ve oldukça olumluydu benim adıma. Ancak yorum yazan arkadaşlar ne kadar tanıyor bilemiyorum ama, bence özellikle istifa etme nedeni ile ilgili duyumları kesinleşmedikçe burada paylaşmamalıyız bence. Çünü biz her nekadar yazılanlardan duyum veya tahmin olduğunu anlasak da bu haber sonraki halkalarda gerçekmiş gibi algılanabilir diye düşünüyorum. Bu benim fikrim tabi.;) Belki de kendisi bir açıklama yapacaktır kısa zaman sonra.

 5. Meric Bozhüyük Meric Bozhüyük

  Erem Karabey'in google yapmış ve yaptıkları bilinmektedir. Verdiği karar umarım kendisi için hayırlı olur...

 6. Ferhad Ferhad

  İstifa ettiyse yerine ben geçebilirim. :) Panik yok.

 7. Serdar Akin Serdar Akin

  Erem Bey'i Google'ın iyi etüd ederek işe aldığı kesindir.Fakat CPC sektörünün TR de oturması için sadece müşteri ziyaretleri gerçekeştirdiği haberlerinden başka bir havadis alamadık kendisinden.Dilimizin Google a uyarlamasında eksiklikleri vardı.Hedef reklamlar çoğu zaman oluşmadı.Oyun keywordunda banka reklamı,hatta bir arkadaşımızın internet sitesindeki link reklamlarında çoc... por... kelimelerini bile görmüştük ve tartışmıştık bundan 6 ay önce. Erem Beyi de bilgilendirmiştik.Dilimizde sakıncalı kelimeleri banlamaları ve müşteri ilişkilerini geliştirmeleri hususunda.Müşteri ilişkiniz yoksa,sektörde deneyiminiz yoksa olmaz bu işler.Herhangi bir PC dergisinin internet editörü dahi Erem Beyin görevini yürütebilir.Hakkıyla bu işi yapacaklar buyursun gelsin.Google TR de İK olaylarını ABD deki gibi sandı sanırım ama değilmiş, hep beraber gördük.

 8. Konuyla ilgili Hurriyet gazetesi haberinindeki alt yazıları okuyabiliyorsak zaten istifa mı ettiği yoksa başka birşey mi olduğu çok açık ve net. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/6233451.asp?m=1&gid=112&srid=3604&oid=1

 9. Bayram Tekce Bayram Tekce

  Arkadaşlar Google Türkiye'nin bir adresi, telefon numarası var mı?

  Şikayetim var iletecek. Bilen bir gönüllü bana google Türkiye'ye nasıl ulaşacağımı söyleyebilir mi?

 10. Makelaar Makelaar

  Bu Google daha Türkiye'ye ofisi açalı ne kadar oldu ama sirkülasyonu da çıkışı gibi hızlı. Hayırlısı bakalım, yerleşmesi iyi mi olacak, göreceğiz.

 11. Turkey Property Turkey Property

  Abi açsın bir seo sirketi ilk musterisi olurum valla

 12. Turkish Riviera Homes.com Turkish Riviera Homes.com

  Yapılan yolsuzluğa dayanamamıştır garibim :)