Teknolojik seyir defteri: Teknoseyir

Teknoseyir.comWebrazzi'de blog tanıtımına bir kez yer vermiştim o da projelerini blogları üzerinden paylaşan 3 farklı girişimciye dikkat çekmek ve blogların iletişime olan etkisini göstermek içindi.

Bu sefer ise bloglar arasındaki mim dalgasından payımı almış olmamın etkisiyle kişisel bir blog olan Teknoseyir'e yer veriyorum.

Teknoseyir'in sahibi Hasan Karaboğa dünya çapında birçok popüler uygulamanın Türkçe versiyonunun hazırlanmasında etkin rol sahibi olan (örnek: Wordpress Türkiye) ve benden de yeri geldiğinde uzman olduğu alanlarda desteğini esirgemeyen sevdiğim bir arkadaşımdır.

Teknoseyir'de birçok konuda yazılar yazıyor olmasına karşın, aslında yazılarının temel ekseni internet ve yeni nesil web'dir.

Geçtiğimiz günlerde internette dikkatini çeken konuları, teknolojik gelişmeleri ve web sitelerini kısa yazılar halinde yayınlamak amacıyla Teknoseyir Notlar bölümünü açtı.

Blogunun tasarım ve sahip olduğu ek özellikler bazında Wordpress'in tüm nimetlerinden faydalanan bir kapsamda olduğunu söyleyebilirim.

RSS servisini FeedBurner üzerinden sağlamakta olan Teknoseyir'in incelemem sırasında 229 adet RSS abonesi olduğunu da farkettim. Ülkemizdeki RSS kullanımı bazında iyi bir sayı olduğunu söyleyebilirim.

Yazılarını son zamanlarda eskisi kadar kısa aralıklarda yazmayan Hasan'a bu yazımın biraz enerji sağlayacağını umuyor ve sizlere Teknoseyir'i tavsiye ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.