Daha fazla paylaşım için Webrazzi Forum yayında!

Daha fazla paylaşım için Webrazzi Forum yayında!

Aslında bu konuda daha detaylı bir açıklamayı Webrazzi Forum'un ilk yazısı olarak yazdım.

Kısaca tekrarlamam gerekirse Webrazzi Forum'un amacı sizlerin de yeni nesil web alanındaki bilgilerinizi, haberlerinizi, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız.

Bunun yanında diğer bir önemli sebep ise "Proje İşbirlikleri", "Web Girişiminizi Tanıtın" ve "İş İlanları" gibi bölümlerle yeni nesil web alanındaki paylaşım platformumuzu hayata geçirmekti.

Webrazzi Forum için kullandığımız forum uygulaması bbPress oldu. Bu seçim öncesinde birçok uygulama inceledim ancak bbPress özellikle yeni nesil web kapsamındaki sundukları ile tercihim oldu.

Wordpress Türkiye ekibinin Türkçe versiyonunu yayınladığı bbPress'i siz de buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca Teknoseyir'in sahibi ve Wordpress Türkiye yöneticilerinden olan Hasan Karaboğa'ya da forumun yayına alınması öncesinde gösterdiği destek için çok teşekkür ediyorum.

bbPress'in Webrazzi Forum'a kattığı ve sizlerin de severek kullanacağınıza inandığım çok değerli 3 özelliği bulunuyor.

1. Beğendiğiniz konuları favorilerinize ekleyebilirsiniz. 2. Tüm konuları ve kategorileri RSS ile takip edebilirsiniz. 3. Açtığınız konuları etiketleyebilirsiniz.

Başlangıç olarak Webrazzi Forum'da aşağıdaki bölümler yer alıyor olacak. Elbette ilerleyen dönemler de içeriği geliştirmek konusunda fikir veriyor olacak.

Haberler Sizden — Dünya ve Türkiye'den yeni nesil web haberlerini yazabilirsiniz. Web Girişiminizi Tanıtın — Yeni nesil web alanındaki girişiminizi Webrazzi henüz yazmadıysa, siz yazabilirsiniz. Web 2.0 Fikrinizi Paylaşın — Aklınızdaki web girişimi fikrinizi paylaşarak, geri dönüşleri değerlendirebilirsiniz. Proje İşbirlikleri — Üzerinde çalıştığınız ya da çalışmaya başlayacağınız web girişim projeniz için işbirliği taleplerinizi yazabilirsiniz. Yazılım Konuları — Web yazılımları ile ilgili her türlü soru, sorun ya da paylaşımlarınızı yazabilirsiniz. Tasarım Konuları — Web tasarımı ile ilgili her türlü soru, sorun ya da paylaşımlarınızı yazabilirsiniz. İş İlanları — İnternet ve yeni nesil teknolojiler ile ilgili iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. Serbest Kürsü — Kategorilerimize girmeyeceğini düşündüğünüz konuları bu bölüme yazabilirsiniz.

Sözü daha fazla uzatmadan sizleri paylaşım için Webrazzi Forum'a davet ediyorum.

Katılımı için herkese şimdiden çok teşekkürler.

Webrazzi Forum: http://forum.webrazzi.com

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.