Daha fazla paylaşım için Webrazzi Forum yayında!
Genel

Daha fazla paylaşım için Webrazzi Forum yayında!

Aslında bu konuda daha detaylı bir açıklamayı Webrazzi Forum'un ilk yazısı olarak yazdım.

Kısaca tekrarlamam gerekirse Webrazzi Forum'un amacı sizlerin de yeni nesil web alanındaki bilgilerinizi, haberlerinizi, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız.

Bunun yanında diğer bir önemli sebep ise "Proje İşbirlikleri", "Web Girişiminizi Tanıtın" ve "İş İlanları" gibi bölümlerle yeni nesil web alanındaki paylaşım platformumuzu hayata geçirmekti.

Webrazzi Forum için kullandığımız forum uygulaması bbPress oldu. Bu seçim öncesinde birçok uygulama inceledim ancak bbPress özellikle yeni nesil web kapsamındaki sundukları ile tercihim oldu.

Wordpress Türkiye ekibinin Türkçe versiyonunu yayınladığı bbPress'i siz de buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca Teknoseyir'in sahibi ve Wordpress Türkiye yöneticilerinden olan Hasan Karaboğa'ya da forumun yayına alınması öncesinde gösterdiği destek için çok teşekkür ediyorum.

bbPress'in Webrazzi Forum'a kattığı ve sizlerin de severek kullanacağınıza inandığım çok değerli 3 özelliği bulunuyor.

1. Beğendiğiniz konuları favorilerinize ekleyebilirsiniz. 2. Tüm konuları ve kategorileri RSS ile takip edebilirsiniz. 3. Açtığınız konuları etiketleyebilirsiniz.

Başlangıç olarak Webrazzi Forum'da aşağıdaki bölümler yer alıyor olacak. Elbette ilerleyen dönemler de içeriği geliştirmek konusunda fikir veriyor olacak.

Haberler Sizden — Dünya ve Türkiye'den yeni nesil web haberlerini yazabilirsiniz. Web Girişiminizi Tanıtın — Yeni nesil web alanındaki girişiminizi Webrazzi henüz yazmadıysa, siz yazabilirsiniz. Web 2.0 Fikrinizi Paylaşın — Aklınızdaki web girişimi fikrinizi paylaşarak, geri dönüşleri değerlendirebilirsiniz. Proje İşbirlikleri — Üzerinde çalıştığınız ya da çalışmaya başlayacağınız web girişim projeniz için işbirliği taleplerinizi yazabilirsiniz. Yazılım Konuları — Web yazılımları ile ilgili her türlü soru, sorun ya da paylaşımlarınızı yazabilirsiniz. Tasarım Konuları — Web tasarımı ile ilgili her türlü soru, sorun ya da paylaşımlarınızı yazabilirsiniz. İş İlanları — İnternet ve yeni nesil teknolojiler ile ilgili iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. Serbest Kürsü — Kategorilerimize girmeyeceğini düşündüğünüz konuları bu bölüme yazabilirsiniz.

Sözü daha fazla uzatmadan sizleri paylaşım için Webrazzi Forum'a davet ediyorum.

Katılımı için herkese şimdiden çok teşekkürler.

Webrazzi Forum: http://forum.webrazzi.com

Yorumlar (9)
 1. Burçin Didinedin Burçin Didinedin

  Webrazzi tek taraflı yorum servisinden, girişimcilerden oluşan çok merkezli bir sosyal alana dönüşüyor.

  Webrazzi'nin katılımcılarının katkısı ile etki alanını çok kısa sürede genişlettiğini hepbirlikte göreceğiz.

  Webrazzi doğru adımlarla ilerliyor.

 2. Tunç Kılınç Tunç Kılınç

  Tebrikler Arda...

  Sade, anlaşılır ve kullanışlı. Kaliteli içerik de zaman içinde oluşunca çok önemli bir eksikliği doldurmuş olacak bu forum.

  Fikrine sağlık.

  Sevgiler.

 3. Idriscin Idriscin

  Öncelikle hayırlı olsun Arda Bey,

  Bloğumda da bahsettiğim gibi sanırım artık hepimiz web 2.0 ile daha fazla zaman geçiriyor, daha fazla beyin jimnastiği yapıyor ve en önemlisi düzgün içerikli, kullanıcı odaklı ve seviyeli bir web için daha fazla katkı yapıyor olacağız.

  Herkes için faydalı bir Webrazzi Forum olması dileğiyle...

  Sevgi ve Saygılarımla...

 4. Cem Sertoglu Cem Sertoglu

  Tebrikler.

 5. Çok güzel fikir ilk üye benim sanırım:)

 6. Webthese Webthese

  Arda Hocam Hayırlı olsun diyor ve foruma hemen üye oluyorum. Böyle girişimlere ve tartışma alanlarına gerçekten ihtiyacımız var. Bu imkanı sağladığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum. bbPress kullanmanız çok yerinde bir karar olmuş, Wordpress-TR'den alışkın olduğumuz bir sistem, dolayısıyla bir yabancılık çekmeyeceğiz.

  Tekrar hayırlı olsun diyorum...

 7. Tüm güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

  Web girişimlerinin geniş perspektifte bakıldığında kişiler için sağlayacağı faydanın ötesinde ülke bazında da büyük faydaları olacağı inancındayım.

  Bu vizyonla Webrazzi Forum üzerinden paylaşılan ve desteklenen bilginin, yaratacağı topluluğun ötesinde başarı için katkı sağlayacağını umuyorum.

  Desteğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

 8. Aylinistanbl Aylinistanbl

  Arkadaslar,

  ben yeni bir uyeyim burada. Insallah beni araniza kabul edersiniz. Icinizde bana tavsiye edebileceginiz bir forum barindirma url verebilecek varmi? En onemlisi turkce desteginin olmasi tabiiki, cunku ingilizcem yok denecek kadar az. Birde uzun zaman piyasada olsunki gelecegi saglam olsun. Ingilizce hosting veren birkac yerden denedim ama yarisi beni anlamiyor, digerlerinide ben anlamiyorum, ayrica birkac taneside kisa bir sure sonra piyasadan cekildiler.

  Bana onerebileceginiz hangi adresler var? Birkac ozelliginide sayarmisiniz ltf?

  Iyi sohbetler

  Ayln

 9. Kodmanyagha Kodmanyagha

  forumu kapattınız galiba. tekrar açılacakmı?