MySpace Türkiye mi açılıyor?

MyspaceMySpace geçtiğimiz aylarda bir kaç global derginin Türkiye baskısında Türkçe reklamlar vermişti, bunun üstüne acaba yeni pazarları Türkiye olur mu diye düşünüyordum.

Kısa bir bilgi vermem gerekirse. MySpace, Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu News Corporation'a ait. News Corporation ise içlerinde Fox'un da yer aldığı birçok medya ve prodüksiyon şirketinin sahibi olan dev kuruluş. (diğer şirketler için bakınız: NewsCorp.com) Burada bizim için önemli olan ve MySpace Türkiye ile özdeşleştirebileceğimiz şirket Fox. Neden?

Çünkü TGRT bir süre önce Fox'a satıldı ve aynı zamanda Digiturk platformu üzerinde bir de FoxLife isimli kanal yayınına başladı.

Kısacası Rupert Murdoch anlaşıldığı üzere Türkiye pazarına yerleşmeye başladı.

MySpace şu an için Amerika dahil olmak üzere 10 ülkede farklı alan adları üzerinden servis veriyor, hatta MySpace Mexico bugün yayınına başladı haberleri RSS'ime düşen önemli bilgilerden. Ayrıca isterseniz MySpace Türkiye'nin kurulacağı muhtemel www.myspace.com.tr adresini de kontrol edebilirsiniz ki alan adı "reserve edilmiştir" mesajı vermekte.

Yani, sosyal ağlar konusunda rekabet biraz ağırlaşacak ve kızışacak önümüzdeki günlerde.

Kazananlar ve kaybedenler kimler olur onu birlikte göreceğiz ancak kesin olan şu ki çok eğlenceli ve bir o kadar da hareketli zamanlar bizleri bekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.