Video

VideoRonk video arama

VideoRonk.comYouTube, Google Video, MetaCafe, DailyMotion ve Myspace'den video aramanızı sağlayan yeni bir servis VideoRonk.com.

Basit ve sade arayüzü ile anahtar kelimenize bağlı olarak yukarıda saydığım video sitelerinden herhangi birinde aramanızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

VideoRonk.com'da bulduğunuz videoları favorilerinize ekleyebiliyor ve siteden çıkmadan izleyebiliyorsunuz. Önemli olan bir nokta favorilerinize ekleme yapmanız için servise üye olmanız da gerekmiyor. Denemeye değer ve kullanışlı bir servis olduğu için incelenmesinde fayda var derim.

Diğer taraftan böyle bir girişimi hayata geçirmenin söz konusu servislerin sağladığı API'ler ile ne kadar kolay olacağını tahmin edebiliyorsunuzdur. Ayrıca bu alanda yaratılabilecek ek özelliklerin ve dolayısıyla katma değerin de sınırsız olacağını biliyorsunuz. Tüm bunları göz önüne alarak ülkemizden global anlamda bu yönde bir servisin yapılmaması için sebep göremiyorum.

Girişimci arkadaşlara önerim video konusunu ve özellikle mash-up'ları göz önünde bulundurmalarıdır.

Yorumlar (3)
  1. Turca Turca

    Mükemmel bir düşünce. Fakat keşke aramayı tüm sitelerde aynı zamanda yapabilseydik. Arama sonuçları gruplanmış halde sunulabilirdi o zaman. Youtube'den şunu buldum, Metacafe'den şunu buldum ... gibi

  2. Elvir Elvir

    favorilere ekleme fonksiyonu uyelik gerektirmiyorsa herahalde yeni bir mantiga dayaniyor, ayrica ben tikladigimda acilmadi, javascript`te sorun vardi heral,

    turca`nin da dedigi gibi cok kaynaktan sonuclar ayni sayfada goruntulene bilse cok guzel olurdu.,

  3. Tarihe mal olmuş girişimlerden biri daha. Sanırım yayını sona ermiş miadını doldumuş girişimler diye bir sayfa yapıp onları hayır ile yâd etsek fena olmaz :) neden kapandıkları konusunda girişimcilere ders niteliği taşıyan sonuçlar çıkacaktır eminim.