Mehmet Can
Genel Müdür @Different Bilişim San. İç Ve Diş Tic. A.ş.

KISA BİLGİ

İdealist Müteşebbis

WEBRAZZİ YORUMLARI (21)

 1. Uber İstanbul’daki yolculuğunu sonlandırdı!

  Oh olmuş :)

  Bize de oh olsun. İstanbul gibi devasa bir metropol şehirde başarı için tüm gereksinimler el altında iken bir araya gelip voltranı oluşturamayan da bizleriz.

 2. Drone girişimi Zipline 190 milyon dolar yatırım aldı

  Bu tip haberler işittiğimizde mutlu olduğum bir şey en azından müteşebbis olarak üzerime düşenin mücadelesi içinde olduğumdur.

  Allah tüm emeklerin karşığını tastamam verendir. Zipline veya diğer tümünü inovasyonda layıkıyla rekabet edecek, hizmet yarışında yabana atılmaz bir proje üzerinde çalışıyoruz.

  Biz isimlerimizi seçerken ait olduğu sektörü direk anımsatacak ve üzerine atfedilen işi rahat ifade edecek sözcük gruplarına odaklanıyoruz. Böylece otomatikman bir telafuzda dahi akılda kalıcı isimleri keşfedebiliyoruz. Günümüzde marka tescilinden daha ön sıraya domain-name tescili geldiğinden dolayı derhal .com uzantısını tescil ediyoruz. Şayet bir heyecanla geliştirmeye teşebbüs ettiğimiz marka isminin bir başka müteşebbisin aklına gelmemişse. Keşfettiğimiz ismin .com uzantılı domain-name tescile müsait ise kendimizi yaklaşık yedi milyarlık dünya nüfusunun içinde çok şanslı hissediyoruz.

  Bir kaç sene önce böyle bir teşebbüs için marka geliştirme çalışmaları yaparken dronlarla teslimat fikrine yoğunlaştığımızda "Dronivery" ismini geliştirmiştik. Şükürler olsun bu alanda her ne kadar milyarlarca insan yeryüzünde nufüs oluşturuyor olsa da içlerinden pek azı bu tip alanlara mesai harcıyorlar. Tüketici olmanın yanında üretici olmayı seçenler için bu gibi detaylar çok mühim. Dronivery tescilini tamamladıktan bir kaç gün sonra Amazon'un CEO'sunun LinkedIn profilimi ziyaret ettiğini fark etmiştim. Anlaşılan her ne kadar mali kaynakları bizden fazla olsa da dronlarla teslimat için biz onlardan inovasyon manasında daha başarılı olduğumuzun onlarda farkındalar.

  Bir Türk müteşebbis olarak Türkiye biz müteşebbislere faiz illetinin tuzağına itmeden teşvik kredisi adı altında hibe şeklinde değil de öncelikli alanlarda başarılı olabileceklerini somut örneklerle kanıtlayabilecek müteşebbis ve işletmelerine geri ödemeli borç olarak verse patlamış mısır gibi patır patır ortalığa saçılacağımızdan eminim.

  Dronivery

  Delivery with Drones

  Dronivery.com

 3. StartupMarket.co: Beyaz yakalıları ekosisteme kazandırmak isteyen girişim vitrini

  Girişimler için sorulan soruların sıkıcı olmaması ve gerçekten sonuç odaklı düşünenlere yönelik önemli hususlara atıf yapılarak kısa tutulması gerçekten takdire şayan. Teşekkürler.