Insights kapsamlı içerikleri ve raporlarıyla içgörü yaratıyor, stratejilere yön veriyor. Popüler Insights içeriklerine göz atın.
Son teknolojinin etkilerini Webrazzi merceğiyle inceleyin, detayları görün, güçlü stratejiler yaratın. Özel makaleler ve raporlara erişmek için hemen harekete geçin.

Mehmet Can

Genel Müdür
@Different Bilişim San. Iç Ve Diş Tic. A.ş.
Beğenilerim 3
Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bosch, uçan taksilere yönelik sensör kutusu üretiyor

Bugün dünyanın hangi metropolüne giderseniz gidin, hepsinin bir ortak noktası var: Akmayan…
Drone girişimi Zipline 190 milyon dolar yatırım aldı

Drone girişimi Zipline 190 milyon dolar yatırım aldı

Zipline isimli drone girişimi özellikle sağlık malzemesi taşıması ile önemli ve insani roller…
Koleksiyonlarım 5
Henüz koleksiyonlarına eklediği bir içerik yok.
Yorumlarım 22 Tümü
 • 30 Haziran 2019

  Jony Ive'ın bu kararı almasına sebep sırf kendi işinin patronu olmayı istemesi değildir bence. Apple'ın son ekranının tasarım çizgileri Microsft'un Surface Studio modelini çok andırıyor olması gözüme çarptı. Bunun sebebi Jony'nin işine müdahale edilmiş ve kendi tasarım fikirlerini uygulama tercihlerinde aşırı baskı hissetmiş olabilir. Belki de bu kararı almasında etki yapan böyle bir faktör olmuştur. Çünkü müteşebbis ruhlu sanatçıların ne ilk hedefi ne de ilk ihtiyacı para değildir. Onlar ürettiklerinin kullanıcılarına faydası ve takdiri orantısına paralel haz almak isterler. Ne diyelim Apple eski bir çalışanının her ne kadar müşterisi olarak devam edecek olsa da Jony Ive ile çalışmasına tasarımcının kendisi için daha yüksek kazançlar elde etmesi için yerinde bir karar olmuş.

 • 04 Haziran 2019

  Oh olmuş :)

  Bize de oh olsun. İstanbul gibi devasa bir metropol şehirde başarı için tüm gereksinimler el altında iken bir araya gelip voltranı oluşturamayan da bizleriz.

 • 20 Mayıs 2019

  Bu tip haberler işittiğimizde mutlu olduğum bir şey en azından müteşebbis olarak üzerime düşenin mücadelesi içinde olduğumdur.

  Allah tüm emeklerin karşığını tastamam verendir. Zipline veya diğer tümünü inovasyonda layıkıyla rekabet edecek, hizmet yarışında yabana atılmaz bir proje üzerinde çalışıyoruz.

  Biz isimlerimizi seçerken ait olduğu sektörü direk anımsatacak ve üzerine atfedilen işi rahat ifade edecek sözcük gruplarına odaklanıyoruz. Böylece otomatikman bir telafuzda dahi akılda kalıcı isimleri keşfedebiliyoruz. Günümüzde marka tescilinden daha ön sıraya domain-name tescili geldiğinden dolayı derhal .com uzantısını tescil ediyoruz. Şayet bir heyecanla geliştirmeye teşebbüs ettiğimiz marka isminin bir başka müteşebbisin aklına gelmemişse. Keşfettiğimiz ismin .com uzantılı domain-name tescile müsait ise kendimizi yaklaşık yedi milyarlık dünya nüfusunun içinde çok şanslı hissediyoruz.

  Bir kaç sene önce böyle bir teşebbüs için marka geliştirme çalışmaları yaparken dronlarla teslimat fikrine yoğunlaştığımızda "Dronivery" ismini geliştirmiştik. Şükürler olsun bu alanda her ne kadar milyarlarca insan yeryüzünde nufüs oluşturuyor olsa da içlerinden pek azı bu tip alanlara mesai harcıyorlar. Tüketici olmanın yanında üretici olmayı seçenler için bu gibi detaylar çok mühim. Dronivery tescilini tamamladıktan bir kaç gün sonra Amazon'un CEO'sunun LinkedIn profilimi ziyaret ettiğini fark etmiştim. Anlaşılan her ne kadar mali kaynakları bizden fazla olsa da dronlarla teslimat için biz onlardan inovasyon manasında daha başarılı olduğumuzun onlarda farkındalar.

  Bir Türk müteşebbis olarak Türkiye biz müteşebbislere faiz illetinin tuzağına itmeden teşvik kredisi adı altında hibe şeklinde değil de öncelikli alanlarda başarılı olabileceklerini somut örneklerle kanıtlayabilecek müteşebbis ve işletmelerine geri ödemeli borç olarak verse patlamış mısır gibi patır patır ortalığa saçılacağımızdan eminim.

  Dronivery

  Delivery with Drones

  Dronivery.com