Webrazzi Insights

Eğitim uygulamalarının indirilme adetleri Edtech yatırımlarının adeta ön izlemesi

Son dönemlerde sadece okul zamanı değil profesyonel ve kişisel açıdan da eğitimler daha önemli hale gelmeye başladı. Bu nedenle edtech alanında yatırım yapmak isteyenler için geniş bir potansiyel söz konusu.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için fintech ve neobankalar farklı çözümler sunuyor

Türkiye'de ve dünyada işletmelerin çoğunluğunu oluşturan KOBİ'ler için geleneksel bankaların yanı sıra neobankaların sunduğu çözümler de öne çıkmakta.

Yüz yüze mağazadaki deneyimi iyileştirmek mobilden geçiyor

Yüz yüze mağazalarda hala ticaretin neredeyse %90'ı yapılırken müşteriye özel teklif sunma açısından benzer bir e-ticaret deneyimi yaşatmak perakendeciler için daha önemli hale geliyor.

Müşterilerin perakendedeki yenilik beklentileri yüz yüze mağazalar için fırsatlar yaratabilir

Müşteriler teknolojiyi kullanmaya devam ettikçe markalardan beklentileri de artmakta. E-ticareti yoğun kullanan, internetle iç içe olan müşteriler yüz yüze mağazalarda da yenilik arıyor.

ABD'de yakın zamanda yürürlüğe giren yasa gig ekonomisi açısından ne anlama geliyor?

Gig ekonomisi büyürken büyük şirketlerin de freelance çalışanlara bakışı değişiyor. Artık sadece uzaktan yapılan işler için değil şirketlerde aktif olarak çalışacak ekipler de bu profesyonellerden seçilmekte.

Direct-to-consumer girişimleri ne kadar sürdürülebilir?

D2C markalar globalde olduğu kadar Türkiye'de ilgi çekmekte ancak son dönemlerde sektördeki girişimlerin iş modellerinin ne kadar sürdürülebilir olduğu merak konusu.

Türkiye'de ve Dünyada Foodtech Girişimleri [Snapshot Rapor]

Gıdada da büyük yeri olan teknoloji raf ömürlerini uzatmak, tedarik zincirlerini kolaylaştırmak ya da mağaza içi deneyimi iyileştirmek için gıda üretimi ve perakendesinde yoğun olarak görülürken son dönemde kaynakları…

Yemek siparişi sektöründe dijital dönüşüm oyuncuların farklılaşmasını sağlayabilir

Türkiye'de istihdamın da önemli bir bölümünü yapan yiyecek sektöründe iş yerleri açılmaya devam ediyor; dijital dönüşüm de yeni işletmeler için yeni fırsatlar sunuyor.

Yapay Zeka Destekli Insurtech Yatırımları [Rapor]

Son 10 sene içerisinde finansal teknolojiler alanında yaşanan büyük gelişmelerle birlikte ortaya çıkan insurtechler sigortacılık alanında etkilerini artırmaya devam ediyor. Teknolojik gelişmeleri harmanlayarak…

Asya'da ortaya çıkan trend: Super-app

Grab'in Bento isimli fintech girişimini satın almasıyla gündeme gelen super-app trendine kısa bir bakış.

Son dönemde öne çıkan API platform satın almaları

Son dönemde Visa'nın Plaid'i satın almasıyla birlikte finansal altyapı konusunda öne çıkan API satın almalarına kısaca göz attık.

Güney Kore operatörlerinde 5G ile ARPU artışı gözlemlendi

İlk olarak Güney Kore'de lansmanı yapılan 5G'nin son yapılan açıklamalara göre operatörlerde olumlu etkisi görülüyor. ARPU ve data kullanımını artıran 5G'nin önümüzdeki dönemde nasıl gelişme yaşadığını göreceğiz.

Amazon'un son çeyrek açıklamalarındaki vurgusu "aynı gün teslimat" oldu

Teknoloji şirketleri sadece ana faaliyet alanlarında değil tedarik zinciri, depo yönetimi gibi konularda da birçok yeni aksiyon almakta. Amazon da son çeyrek açıklamalarıyla bu alandaki gelişmeleri vurguladı.

Yapay zeka ve makine öğrenimi sağlık tehditlerinde erken önlem almak mümkün: Corona virüs örneği

Son günlerde gündemi meşgul eden corona virüsünün yayılması etkileşimin de artmasıyla daha hızlı gerçekleşmekte. Sadece hayatları değil ekonomik olarak da büyük sıkıntı yaratan virüslerin erken tahmini teknoloji ile…

Akıllı fabrikalarda verimlilikte karşılaşılan zorlukları aşmada anahtar: Girişim iş birliği

Otomotiv endüstrisinde akıllı fabrikalar artarken, üretim süreçlerinde yaşanan verimlilik bariyerlerini aşmak için üreticiler girişimlerin platform ve diğer ürünlerinin desteğiyle daha etkin çözümler geliştirebilir.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri