Olev, şirketler için taşımacılık servisi Olev Pro'yu kullanıma sundu

Olev, şirketler için taşımacılık servisi Olev Pro'yu kullanıma sundu

Talebe göre şehiriçi taşımacılık alanında faaliyet göstermeye başlayan yeni yerli girişimlerden Olev, kullanıcılarla buluşmasından kısa bir süre sonra kurumsal müşterilere açıldı. İlk ayında yaklaşık 10 bin bireysel kullanıcıya ulaştığını söyleyen Olev, Olev Pro servisiyle şirketlere özel taşımacılık servisi sunmaya başladı.

Olev'in açıklamasında, talebe göre taşımacılık servisi, ön talep topladığı dönemin ilk haftasında yaklaşık 300 şirket tarafından talep edilmiş. Şirket araçlarına bir alternatif olarak kullanılabilen Olev Pro, şirketlerin toplantı, havalimanı transferi gibi belirli etkinlikler için servis organize etmesi gereken zamanlarda da kullanılabiliyor. 9+1 yolcu kapasiteli VIP araçlarıyla şirket personeline hizmet veren Olev Pro, günlük, haftalık ya da aylık dönemlerle kullanılabiliyor.

Olev Pro, şirketlere kullandıkça öde; havale ve ön ödemeli olmak üzere üç farklı ödeme teklifiyle sunuluyor. Kullandıkça öde sistemi, bireysel kullanıma benzer şekilde, tanımlanan kurumsal kredi kartlarından, tamamlanan her bir yolcuk için ödeme alınmasını ön görüyor. Havale seçeneğinde ödemeler haftalık periyotlarda havale ile yapılırken; ön ödemeli seçenekte, önceden belirlenen kilometre limiti ya da ulaşım ücreti limiti dahilinde hizmet sunuluyor. "Hangi ödeme tipini tercih ederlerse etsinler, Olev Pro’yu kullanan şirketler ulaşım giderlerini kontrol altında tutabiliyor" diyor Olev Kurucusu Ertunç Çiriş.

Araç mülkiyetine bir alternatif yaratan paylaşım ekonomisi girişimleri için kurumsal pazar bir süredir olmazsa olmazlardan biri. Araç paylaşımın lideri Uber, yaklaşık 2 yıl önce Uber for Business servisiyle kurumsal pazara açılmış ve bir yıllık sürede ABD'de kurumsal pazarın yarısını ele geçirmişti. Türkiye'de araç paylaşım rekabeti daha çok bireysel kullanıcı odaklı olarak gerçekleşiyor. Olev, Pro servisiyle yeterince agresif davranabilirse pazarda şansı olabilir.