Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerini tekrar paylaştığımız yazımıza bu hafta yine Türkiye ekosisteminiden yatırım haberleriyle başlıyoruz. E-posta pazarlaması konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Euro.message, web optimizasyon ve analitik şirketi Visilabs’ı satın aldı. Haftanın ikinci önemli yatırım haberi ise Connected2.me’nin Angelist üzerinden 1.2 milyon TL’lik yatırım turunu tamamlamasıydı.  Haftanın bir diğer yatırım haberi ise Galata İş Melekleri ile Sophia Business Angels’ın birlikte büyük veri analizi yapan Faveeo’ya yatırım yapmasıydı.

2014’ün tamamlanmasına artık 10 gün var ve yabancı internet şirketleriyle birlikte Türkiye’den internet şirketleri de son bir yılın özetini çıkaran raporlar yayınlamaya başladı. Bu çerçevede Kliksa ve Sanalpazar üzerinden en çok hangi illere satış yapıldığı, hangi ürünlerin satın alındığı gibi bilgileri sizlerle paylaştık. Google’ın da 2014’ün en çok arananlarını bu hafta paylaştığını hatırlatalım.

Geçen haftanın en çok ses getiren olaylarından biri de Turkcell’in Müşteri Hizmetleri Twitter hesabının hacklenmesi ve hackerların hesaptan garip mesajlar atmasıydı. Hack olayı sonrası Turkcell’den konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapıldı.

Bu hafta en çok dikkat çeken farklı başlıklarımız ise Sony’nin iddialara göre Kuzey Kore hükümetiyle bağlantılı kişiler tarafından hacklenmesinin hikayesi, Google’ın ilk dönemlerini konu alan Google Böyle Çalışıyor kitabının incelemesi ve Türkiye’de aynı gün teslimat yapan e-ticaret sitelerine yer verdiğimiz yazımızı okumamış olanlar tekrar göz atabilirler.

Tabii ki bu haftanın bir diğer önemli olayıysa; her yıl düzenlediğimiz Webrazzi Ödülleri’nin aday belirleme sürecinin başlamış olmasıydı. Tekrar hatırlatmak gerekirse 30’dan fazla kategoride Türkiye’nin en iyi internet şirketlerini belirlediğimiz Webrazzi Ödülleri’nde bugün aday belirleme sürecimizin son günü siz de kendi adaylarınızı odul.webrazzi.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın