Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberi paylaştığımız haberimize bu hafta bir yatırım haberiyle başlıyoruz. OnlineMarket.com.tr’nin bir yan projesi olarak anlatabileceğimiz sıcak yemek servisi Meal Box, Aslanoba Capital’den 800 bin dolar daha yatırım aldı. Bayilik modeliyle büyümeyi planlayan girişim, şu anda 10 şubeye ulaşmış.

Yıl sonunun gelmesiyle teknoloji şirketleri geçen yıla dair listeleri de geçtiğimiz hafta birbiri ardına yayınladı. Hızlıca tekrar paylaşacak olursak; Apple 2014’ün en iyi mobil uygulamalarını, YouTube 2014’te en çok izlenen videoları, Twitter 2014’te en çok konuşulanları, Facebook ise 2014’ü genel olarak tek bir video da birleştirdi.

Geçen haftanın en çok dikkat çeken girişimi cildinizi dokunmatik bir ekrana çeviren giyilebilir teknoloji ürünü bileklik olan Cicret‘ti. Instagram’ın 300 milyon üyeyle Twitter’ı geride bırakması, Türkiye’deki genişbant internet abone sayısının 40 milyona yaklaşması bu hafta paylaştığımız önemli istatistiklerden biriydi.

Haftasonu yayınladığımız haberlerimizden ise Apple’ın Zorlu Center’daki mağazasıyla aldığı mükemmellik ödülü ve yeni e-ticaret kanununun şirketlere getirdiği yükümlülüklere yer verdiğimiz rehber yazımız da en çok okunan yazılarımız arasındaydı.

Bir Cevap Yazın