Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerine, bir yatırım haberiyle başlıyoruz. Önemli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi Hepsiburada’ya Abraaj Group ortak oluyor.

Bir diğer yatırım haberimizse Türkiye’den çıkan önemli SaaS girişimlerden biri olan e-posta pazarlama çözümü Sendloop’un yaratıcısı Octeth’e Selçuk Saraç, Projectz ve Arda Kutsal ortak olmasıydı.

Bu hafta yatırım ve ortaklık konularında oldukça hareketli geçen Türkiye pazarında bir hareket de alan adı ve hosting pazarında gerçekleşti. Buna göre isimtescil, Beriltech’in alan adı ve yer sağlayıcı hizmetlerinin tamamını satın aldı. Satın alma miktarı belirtilmez bu satın almayla Beriltech, bu alandan tamamen çıkış yaptı.

Haftanın son ortaklığıyla Kariyer.net’ten geldi. Kariyer.net online video iş görüşmesi platformu olarak geçtiğimiz yıl sizlere tanıttığımız HR Venue’ye ortak oldu.

Haftasonu yayınladığımız yeni Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği‘nin e-ticaret şirketlerine ve müşterilerine getirdikleri konusu çok ilgi çekerken, yerli girişim Funimate’in 150 ülkede en iyi selfie uygulaması seçilmesi,Quartz’ın derlediği en çok kazandıran programlama dilleri haberimiz, Google’ın 2014’ün en iyi Android uygulamalarını seçmesi, yine Google’ın CAPTCHA’yı emekli etmesi dikkat çeken haberlerimiz arasındaydı.

Geçen hafta çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz Ödeme Sistemleri’14‘te de önemli haberler ve sektörel gelişmeleri sizlerle paylaştık.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın