Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerini paylaştığımız yazımıza Suriyeli hackerların Gigya’ya saldırısı var. Türkiye’den Yemeksepeti’yle birlikte dünyadan da Forbes, The Telegraph, AlJazeera gibi önemli platformları etkileyen saldırı bir anda sosyal medyada konu olmuştu.

Türkiye’den haberlerden devam edecek olursak; Samsun merkezli e-ticaret sitesi Tozlu.com’un tasarımını yenilemesi, TTNET’in Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının yayın haklarını satın alması, Blippar’ın dünyada 10. ofisini Türkiye’de açması, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı tarafından organize edilen GREAT Startup yarışmasının kazananlarıyla yaptığımız röportajlar, LeWeb’de finale kalan ve desteğinizi bekleyen ÖdeAl haftanın en çok ilgi çeken haberleriydi.

Avrupa Parlamentosu’nun Google’dan istediği arama motoru işiyle diğer işlerin ayrışması konusun uluslararası gündemi meşgul ederken Google’ın nasıl bir çözüm üretileceği merak ediliyor. Yurtdışından gelen haberler arasında en çok dikkat çekenler ise 62 milyon dolar yatırım alan anonim mesajlaşma uygulaması Yik Yak, Alibaba.com’un kuruluş hikayesini anlatan Yangztze’deki Timsah’ın yönetmeni Porter Erisman’la yaptığımız röportajY Combinator ortaklarından Sam Altman’ın Stanford Üniversitesi’nde verdiği ‘How to Start a Startup‘ isimli girişimcilik derslerinin Türkçe altyazıyla YouTube’da paylaştığımız haberimiz haftanın en çok ilgi çeken içeriklerindendi.

Son olarak Çarşamba günü Ödeme Sistemleri konulu konferansımızı gerçekleştireceğimizi tekrar hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın