Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerini paylaştığımız haberimize bu hafta gerçekleştirdiğimiz Conversion Summit‘ten notlarla başlıyoruz. Gün boyunca yoğun katılımın olduğu etkinlik, Almanya’nın dönüşüm optimizasyonu konusunda en önemli isimlerinden Andre Morsys ile başladı. Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık ve Sosyal Platformlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, Garanti.com.tr’nin istatistiklerini ve Facebook’tan her ay 30 bin kredi başvurusu aldıklarını paylaştı.

Conversion Summit’teki bir başka oturumda ise Markafoni CEO’su İlker Baydar ve Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol, kendi şirketlerinde yaşadıkları tecrübelerini ve mobil ağırlıklı hedeflerini paylaştılar. Çok sayıda panel ve özel workshop oturumlarının olduğu Conversion Summit’in video kayıtlarını kısa süre içerisinde paylaşacağız.

Türkiye pazarından haberlere geçecek olursak; Global Girişimcilik Haftası’nda lansmanı yapılan Özel Pazar hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. Bir süredir bilgisini aldığımız OGLI’nin beklenen satın alınması gerçekleşti ve arvato Bertelsmann şirketin yeni sahibi oldu. Bu haftanın ilgi çeken girişimi ise Dinamo Elektrik’ti. Elektrik aboneliğine dijitalden yaklaşan Dinamo Elektrik’ten Webrazzi takipçilerine özel ufak bir indirim de söz konusu.

Yandex Haritalar’ın güncellenmesi, Square Register uygulamasının uluslararası açılımını yapması, 500 Startups kurucusu Dave McClure’ın Product Hunt’a hazırladığı girişim listesi ile Elektronik Demokrasi Partisi kurucusu Emrehan Halıcı röportajımız haftanın diğer ilgi çeken haberleriydi.

Bir Cevap Yazın