Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberini paylaştığımız yazımıza bu hafta Türkiye’den yapılan bir yurtdışı satın almayla başlıyoruz. Uzun süredir Türkiye dışında komşu ülkelere yayılma şeklinde bir yol izleyen Yemeksepeti, bu sefer Ürdün’den ifood.jo’nun çoğunluk hissesini satın aldı. Yurtdışında 8. ülkeye yayılan Yemeksepeti bir süre sonra Avrupa’dan Afrika’ya uzanan tarih kitaplarına görmeye alıştığımız haritayı tekrar oluşturacak gibi görünüyor.

Bu haftanın ikinci önemli haberi bir ödeme sistemi yönetim platformu olan iyzico’nun Hakan Erdoğan’ın kısa süre önce kurduğu mypat’i satın almasıydı. Daha çok bir yetenek satın alması diyebileceğimiz birleşmenin ardından Hakan Erdoğan, iyzico’da çalışmaya başladı.

Türkiye internet pazarı için birçok önemli gelişmenin olduğu haftada daha önce Google Türkiye ve PUBLIK’te çalışan Esin İmer’in BlaBlaCar’ın Türkiye Ülke Müdürü olması, BKM’nin Mekanist ile birlikte restoranlarda mobil ödeme çözümü sunması, The Wall Street Journal’ın Türkiye ve Almanya web sitelerini kapatması, Chobani markasıyla büyük başarı yakalayan Hamdi Ulukaya’nın gıda üzerine kuluçka merkezi Chobani Food Incubator açması, eski Googler Olcan Serçinoğlu’nun kurucu ortağı olduğu girişimi Scaled Inference’ın Silikon Vadisi’nin en önemli yatırımcılarından Khosla Ventures’dan 8 milyon dolar yatırım alması, İnciCaps’in ilk gelir modelini kullanıma sunması ve YouTube Türkiye’nin en çok izlenen reklamları en çok dikkat çeken haberlerdi.

Webrazzi olarak HAK Systems ile birlikte düzenlediğimiz Conversion Summit’in de yeni konuşmacıları ve programı belli oldu. Tüm detaylara etkinlik sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın