Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberini paylaştığımız yazımıza bu hafta Fortune dergisinin seçtiği 40 yaş altı 40 listesiyle başlıyoruz. Her sene olduğu gibi Fortune dergisi bu ayın Kasım sayısında 40 yaş altı başarılı 40 iş insanını seçti. Önemli bir bölümü internet şirketi kurucularından oluşan listede Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal’ın da bulunduğunu söyleyelim.

Facebook ve Twitter‘ın üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığı haftada, finansal sonuçlarda ortak nokta olarak mobilin giderek ağır bastığını söyleyebiliriz. Haftanın bir diğer haberi Android’in kurucu ortağı Andy Rubin’in Google’dan ayrılacağı haberiydi. Teknoloji devlerinden biraz  magazinsel olmasına rağmen en çok dikkat çeken haber ise Apple CEO’su Tim Cook’un gey olduğunu Businessweek’te yazdığı yazıyla açıklaması oldu.

Instagram’da video reklamların başlaması, Turkcell’in Tepebaşı’ndaki merkezini 2015’te Anadolu Yakası’na taşıyacak olması, 2014’ün üçüncü çeyreğinde Avrupalı girişimlere 2.3 milyar dolar yatırım yapılması, Libronet‘in e-kitap okuyucusu Calibro‘yu tanıtması haftanın diğer önemli gelişmeleriydi.

Haftasonu yayına aldığımız yazılım geliştirmeyi öğrenmek için yararlı servisler yazımız da oldukça ilgi çekti.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın