Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberini tekrar hatırlattığımız yazımıza Apple’ın Türkiye’deki ikinci mağazasıyla başlıyoruz. Zorlu Center’da geçen yıl açılan ilk mağaza hatırlayabileceğiniz gibi çok ses getirmişti. Apple’ın Türkiye’deki ikinci mağazası Akasya Acıbadem AVM’de açıldı, biz de sizlerle ilk fotoğrafları paylaşmıştık.

Türkiye’den haberlerle devam edecek olursak E-ticareti düzenlenmesine yönelik yeni kanun tasarısı geçtiğimiz hafta TBMM’de görüşülüp kabul edildi. Şu anda etkileri sektörde pek hissedilmese de gerekenlerin kısa sürede yapılması gerekecektir, detayları haberimizden ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Turkcell, bu dönemde 3 milyar 162 milyon TL gelir elde ederken, Temmuz ayında satışa sunduğu T50’ler 270 bin adet satılmış. Turkcell’den bir diğer haber ise Fizy cephesinden geldi. Turkcell tarafından satın alınan popüler müzik dinleme servisi Fizy, birkaç kere yenilenmeye çalışılmış ancak tam anlamıyla istenileni elde edememişti. Geçen hafta gelen haberle Fizy ayrı bir şirket değil, Turkcell’in bir iştiraki olan Turktell Bilişim’in bir ürünü olarak hayatına devam edeceği duyuruldu.

Türkiye’den son haberimiz ise 3Pay | Mobil Ödeme’nin de kurucu ortaklarından olan Fevzi Güngör’ün yeni projesi ÖdeAl’ın LeWeb’da sahne alacak 11 girişim arasına seçilmesiydi.

Yurtdışından haberlere bakacak olursak; Nest’in akıllı ev otomasyonu çözümü Revolv’u satın alması, Google’ın Inbox isimli yeni bir e-posta uygulaması yayına alması, Microsoft’un Nokia markasını cep telefonlarından kaldıracağını açıklaması, Kickstarter’da bir anda ilgi odağı olan Hendo isimli hava kaykayı en çok ilgi çeken diğer haberlerimizdi.

Webrazzi’nin de medya sponsoru olduğu TechCrunch’ın Avrupa’daki etkinliği olan Disrupt Europe da geçtiğimiz hafta Londra’da gerçekleşti. Sizler için izlediğimiz etkinlikten haberlerimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın