Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerini paylaştığımız yazımıza bu hafta Apple ile başlıyoruz. iPhone 6’yı tanıttıktan sadece 1 ay sonra yeni iPad’leri tanıtan Apple, merkez ofisindeki etkinlikte iPad Air 2, iPad mini 3, 27 inçlik retina ekranlı iMac‘i tanıttı. Yeni iPad’ler büyük heyecan yaratmadı ancak fiyatı oldukça yüksek olsa da retina ekranlı iMac geleceğin standartını bugünden oluşturması sebebiyle dikkat çekiciydi.

Bu hafta Türkiye’den ise Turkcell’in yenilediği akıllı TV platformu TurkcellTV Plus, BKM’nin geliştirme laboratuarı BKM Labs’tan çıkan Google Glass uygulaması, Evernote’un Türkiye’den 1.1 milyon üyeye ulaşması gibi haberler öne çıktı.

Yurtdışından ilgi gören haberlerimiz ise Google mühendislerinin farkına vardıkları güvenlik açığı POODLE, Kickstarter kurucusunun yeni projesi Dollar A Day, gerçek mi değil mi tartışmaları süren Snapchat’ten sızan görüntülerin resmen doğrulanması, Facebook’un yeni Güvenlik Durum Kontrolü özelliği,  Google’ın çeyrek sonuçlarında reklam gelirlerindeki büyümenin yavaşlaması dikkat çeken haberlerdi.

Özellikle mobil uygulama geliştirenleri ilgilendiren bir diğer haberimiz ise App Annie’nin yayınladığı rapordu. Bu rapora göre Google Play uygulamaları, App Store’daki uygulamalara göre %60 daha fazla indiriliyor ancak iOS platformu, Android platformuna nazaran yüzde 60 daha fazla gelir oluşturuyor.

Geçen haftanın en çok dikkat çeken 10 haberini sizlerle paylaştık, yeni haftada yine önemli haberlerle birlikte olacağız.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın