Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerine yer verdiğimiz haberimize bu hafta Kliksa’nın pazaryeri açılımıyla başlıyoruz. Geçen hafta bir basın açıklamasıyla pazaryeri modelini kullanacağını duyuran Kliksa, bu pazara girmek için 10 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Geçtiğimiz haftadan bir diğer önemli haber ise Apple’ın Türkiye’deki ikinci mağazasını Akasya Acıbadem AVM’de açacağını resmen duyurmasıydı, aslında bir süredir bilinen haber açıklamayla resmiyet kazandı.

IAB Türkiye’nin yılın ilk yarısındaki Dijital Reklam Pazarının 650 milyon liraya ulaştığını açıklaması, Global Telecoms Business’ın teknoloji dünyasının en etkili yüz insanını belirlediği listesine Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’in de yer alması, Uber’in kalabalık gruplar için UberXL’i Türkiye’de kullanıma açması, Square’in 6 milyar dolar değerlemeden 150 milyon dolar yatırım alması, Turkcell’in Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu‘nun sonuçlanması haftanın diğer önemli haberleriydi.

Haftanın en çok ilgi çeken girişimleri ise Barış Özaydınlı ve Sinan Uycan’ın ortak girişimi Fitwell ile daha çok çocukların kendi bilgisayarını yapıp kodlamaya başlamaları için oluşturulmuş bir cihaz olan Kano‘ydu.

Haftasonu yayına aldığımız Hour Of Code’un 100 milyon öğrenciyi kodlamaya başlatma hedefi de en çok ilgi çeken haberlerimizden bir tanesiydi.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın