Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbHaftanın en önemli haberlerini derlediğimiz yazımıza bu hafta geçen yılın 2 dikkat çeken girişiminin yeniden yapılanma haberleriyle başlıyoruz.

Hasan Aslanoba’nın ilk yatırımlarından biri olan Boni’de geçtiimiz haftalarda bir değişim yaşanmış ve Boni’de tüm hisseler kurucusu Sarper Sılaoğlu’na devredilerek iş modelinde değişikliğe gidilmiş. İkinci haberimiz ise ikinciel.com’dan geldi, geçtiğimiz yıl Genel Bilgi Teknoloji adı altında hayata geçen proje şirketten ayrılmış ve yeni bir yönetimle hizmet vermeyi sürdürecek.

Apple’ın 9 Eylül’de gerçekleşen lansmanıyla tanıttığı iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch ise tüm dünyada haftanın en çok dikkat çeken teknolojik olayıydı. Kimileri tarafından beğenilen kimileri tarafından da yeterli bulunmayan yeni iPhone 6’nın nasıl bir satış performansı izleyeceğini yakın zamanda göreceğiz.

Cumhurbaşkanı tarafından da onaylanan İnternet Yasası’ndaki değişikliklerin neler getirdiği yazımız, BiTaksi’nin Ankara’ya açılması, PİLOTT Girişimcilik Zirvesi’nde ödül kazanan girişimlerin belli olması, MIT’nin seçtiği geleceği etkileycek 10 Türk listesi haftanın diğer ilgi çeken haberleriydi.

Facebook’un borsada 200 milyar dolar değere ulaşması ve girişimciler için online iş modeli tanımlama aracı Ciz.io da haftanın en çok dikkat çeken girişimiydi.

Haftanın en çok dikkat çeken haberlerine  aşağıda ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın