Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli haberlerini hatırladığımız yazımıza bu hafta satın alma ve yatırım haberleriyle başlıyoruz. Bu haftanın en önemli haberi kuşkusuz 3 Pay | Mikro Ödeme’nin Wirecard tarafından 26 milyon Euro’dan satın alınmasıydı. Detayları haberimizden öğrenebileceğimiz satın almanın ardından şirketin CEO’su Alper Akcan görevine devam edecek.

Haftanın dikkat çeken yatırım haberi ise Trendyol’dan geldi. Şirkete yakın kaynaklardan öğrendiğimiz kadarıyla EBRD, Trendyol’a 8-9 milyon dolar yatırım yapacak.  Diğer bir yatırım haberi ise e-fatura konusunda girişimlerden biri olan FIT Solutions’a Revo’nun yaptığı 4 milyon dolarlık yatırımdı. Aslanoba Capital’in ABD ekosisteminde yaptığı 4 yatırım haberimiz de oldukça ilgi çekti.

Yemeksepeti’nin yeni içerik portalı Yemek.com’un açılması, Vestel’in IFA fuarında tanıttığı yeni akıllı telefon serisi Venus, Dyson’un akıllı temizlik robotu Dyson 360 Eye, Alibaba’nın Amerikan borsasına açılmak için yaptığı hazırlıklar ve IKEA’nın 2015 kataloğu için hazırladığı reklam filminde Apple’ı tiye alması haftanın diğer dikkat çeken haberleriydi.

Son olarak ise Webrazzi’nin uzun süredir beklenen Android uygulaması Google PlayStore’da yerini aldı. Siz de indirip yorumlarınızı paylaşırsanız seviniriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın