Geçen haftanın en önemli 10 haberi
Arama
Genel

Geçen haftanın en önemli 10 haberi

webrazzi-wallpaper-thumbGeçen haftanın en önemli 10 haberine yer verdiğimiz yazımıza bu hafta yerli girişimlerin sunduğu yeni servislerle başlıyoruz.

Türkiye’nin en büyük ilan servisi olan Sahibinden.com “Hizmetler” kategorisi altında ustalık gerektiren işler için arama yapmayı mümkün hale getirdi. Aslında bir süredir mobil uygulamasında ve internet sitesinde görünen kategorinin lansmanı yeni gerçekleşti diyebiliriz.

Haftanın önemli bir diğer gelişmesi ise PayU’dan geldi. Bayiler için ödeme altyapısı ürününü pazara tanıtan şirket, online ödeme altyapı servislerine bir yenisini daha ekledi. Sanalpazar’ın Facebook’ta dükkan açmaya izin veren servisi ve Borsa İstanbul’un Özel Pazar için üyelikleri açmış olması ise diğer önemli gelişmelerdi.

Apple’ın yeni iPhone ve belki iWatch için lansman tarihinin 9 Eylül olarak belirlenmesi, Google’ın Gecko Design’ı satın alması, WhatsApp’ın 600 milyon aktif kullanıcıya ulaşması ve Instagram’ın zaman atlamalı çekimler yapılabilmesini sağlayan Hyperlapse uygulamasını tanıtması dünyadan gelen haftanın en önemli haberleriydi.

Bu hafta sizlerle Samsun merkezli klasik ticaretten e-ticarete geçen Tozlu.com.tr hakkında özel bir haberimizi de paylaşmıştık. Yer vermek istediğim son yazı ise Apple’ın yeni programlama dili Swift’i öğrenebileceğiniz 16 ücretsiz kaynağı derlediğimiz yazımızdı.

Haftanın tüm önemli haberlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Bu arada Webrazzi Summit‘e sadece 25 gün kaldığını ve halen bilet almadıysanız internet üzerinden online olarak satın alabileceğinizi de tekrar hatırlatalım.

  1. Sahibinden.com usta hizmetleri için online ilan servisini açtı
  2. PayU, bayilik modeliyle çalışan şirketlere yönelik online ödeme altyapı çözümünü tanıttı
  3. Borsa İstanbul’un girişimcileri hedefleyen Özel Pazar’ında üyelik kayıtları başladı
  4. Sanalpazar.com’dan Facebook’la sosyal ticaret hamlesi
  5. Google, Gecko Design’ı Google X projeleri için satın aldı
  6. Apple, iPhone 6 lansmanını yapacağı 9 Eylül’de iWatch’u da tanıtacak
  7. Instagram, time lapse videolar çekecek Hyperlapse uygulamasını tanıttı
  8. WhatsApp’in aktif kullanıcı sayısı 600 milyonu geçti
  9. Samsun merkezli girişim Tozlu.com.tr giyim kategorisinde Türkiye’de ilk 5′te
  10. Swift programlama dilini öğrenebileceğiz 16 ücretsiz kaynak

 

 

 

 

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (0)

Bir Yorum Yazın